Спеціальні потреби

Нове газове родовище - 2003-06-11


Значні зміни відбудуться в газово-промисловому комплексі України. Про це свідчить не тільки збільшення відповідної інформації, а й події, безпосередньо пов’язані з газодобуванням. В харківській області відкрили нове Кобзівське газове родовище, яке, за прогнозами, може стати найбільшим в Україні. Особливістю родовища є висока глибина буріння – понад 6 кілометрів. Відбулись також кадрові зміни у газовій галузі.

Останнім часом в Україні чимало уваги приділяється темі ефективного використання надр. Минулого тижня голова Ради національної безпеки та оборони України Євген Марчук заявив, що внаслідок безконтрольного і безгосподарського використання надр, в Україні, цитата, „втрати надзвичайні, зловживання колосальні, суми оцінюються мільярдами”. Тому заходи, які будуть впроваджуватись у зв’язку з цим надзвичайно жорсткі і торкнуться багатьох структур – як владних так і комерційних. Зокрема, нещодавно агенція Інтерфакс повідомила про доручення президента до Кабінету Міністрів розглянути питання звільнення з посад керівника компанії „Надра України” Василя Стефанишина та генерального директора „Укргазвидобування” Іллі Рибчича.

За деякими оцінками, саме пильна увага РНБО та Президента спричинила активну піар-діяльність названих структур останні кілька днів і зосереджувалась ця діяльність переважно у Харківській та Полтавській областях, де добувається понад 40% українського газу. У деяких газетах одразу з’явились статті, позитивно налаштовані щодо діяльності підприємств Укргазвидобування та Надра України. Рибчич навіть пообіцяв у розмові з журналістами, на відкритті Кобзівського родовища у Кегичівському районі Харківської області, що ця цифра може бути величезною уже наступного року, а Кобзівське родовище стане найбільшим в країні, і Україна ж у близькому майбутньому зможе сама забезпечувати себе газом. Якщо прогнози підтвердяться, на новому родовищі 2007-му році будуть добувати до 2 мільярдів кубометрів газу на рік. Втім, це буде здійснюватись не під керівництвом Рибчина. Від сьогодні генеральним директором "Укргазвидобування" призначено Євгена Бакуліна.

Відео

Відео затримання Навального. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:20 0:00
XS
SM
MD
LG