Спеціальні потреби

Актуально

Досвід польського референдуму для України - 2003-06-13

Польська сторона не приховує свого задоволення результатами всенародного референдуму, щодо вступу до Європейського союзу. Директор Варшавського Інституту громадських справ Яцек Кухарчик, каже, що не розуміє тих, хто голосував проти вступу до ЄС, адже переваги зрозумілі всім. Насамперед – це економічний фактор. За рахунок вступу до ЄС Польша збирається покращити своє економічне становище, зрозуміло, що зміни на краще відбудуться не відразу. Поляки розраховують, що найближчі 2 роки для країни будуть складними. Говорити про підвищення зарплат та пенсій теж наразі не доводиться. Головною проблемою лишаються селяни та мешканці прикордонних міст. Вже зараз уряд працює над створенням нових робочих місць, особливо у прикордонних зонах, не зважаючи на те, що візи для українців та поляків будуть багаторазовими та довготерміновими, втрати для прикордонного бізнесу будуть значними. Кажучи про підготовку до референдуму, Яцек Кухарчик відзначив, що Польща втратила багато часу і тому інформаційна кампанія була нудною і важкою. На його думку, Україна, яка претендує на вступ до ЄС має врахувати польскі помилки і не зволікати з агітацією серед населення. Проте за словами директора Фонду “Демократичні ініціативи” Ілька Кучеріва, польска інформаційна кампанія була дуже продуманою.

Ілько Кучерів відзначив, що Україна у майбутньому має обов”язково використати польский досвід. Між тим політичний аналітик Представництва Європейської Комісії в Україні Росарія Пульїзі, відзначає, що вступ Польші до ЄС матиме неабиякий вплив на Україну. За її словами, вже зараз ЄС відчуває роздратування деяких країн, що не є країнами Європейського союзу, але прагнуть ними стати. Сьогодні все частіше почали лунати слова про створення нової залізної завіси, які хвилюють ЄС. Тому по мірі того, як розширюватимуться межі Євросоюзу, у країнах-сусідах намагатимуться створювати зони процвітання та стабільності. Для цього з кожною країною буде вироблено план співпраці. З Україною також буде складено подібний план дій. І лише від неї залежатиме наскільки швидко вона зможе його виконати.

Всі новини дня

США відправляють до України броньовані авто, медичний транспорт, тимчасові мости. Відео

США відправляють до України броньовані авто, медичний транспорт, тимчасові мости. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:55 0:00

Броньовані авто, медичний транспорт, тимчасові мости: корабель із важливим американським військовим обладнанням відправили в Україну із Бельгії через Німеччину.

У Пентагоні заявили про зібрання другого засідання контактної групи з оборони України. Відео

У понеділок, за ініціативи очільника Пентагону Остіна, представники понад 40-ка країн світу візьмуть участь у другому засіданні контактної групи з оборони України. Тим часом, Міноборони США показало, як американські військові завантажують гаубиці M777 - для доставки в Україну.

Ентоні Блінкен обговорив питання продовольчої безпеки із українськими дипломатами. Відео

Державний секретар Ентоні Блінкен напередодні відвідав Український Інститут Америки у Нью-Йорку, аби продемонструвати солідарність з народом Україною.

Чи достатньо робить безпосередньо Європейський Союз для України? Відео

Чи достатньо робить безпосередньо Європейський Союз для України? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:37 0:00

9,5 мільярдів доларів нової допомоги від «Групи Семи» - аналіз підтримки України з боку ЄС та що відбувається із санкціями проти Росії?

Благодійне турне Злати Огневіч у США - співачка жертвує на потреби України. Відео

Українські артисти продовжують допомогати протистояти російській війні зі свого, культурного фронту.

Більше

XS
SM
MD
LG