Спеціальні потреби

Актуально

Нові енергоносії для України - 2003-06-18

Вже за кілька років в Україні може серйозно постати питання про те, де взяти енергоносії. На думку екпертів, що брали участь у круглому столі, присвяченому відновлювальній енергетиці, українці можуть отримувати енергію сонця вітру та води.

За оцінками низки українських та іноземних вчених, вже за кілька десятків років людство чекає серйозна енергетична криза. Запаси основних енергоносіїв катастрофічно вичерпуються. В Україні криза може початися раніше.

Говорить Степан Курія, директор міжгалузевого науково-технічного центру вітроенергетики.

"Енергію можна брати з сонця, вітру та води. Вчені не називають ці джерела альтернативними, мовляв, їх людство використовувало значно раніше, аніж нафту та газ, а тепер змушене повернутися до старих методів. Їх переваги у тому, що ця енергія невичерпна, екологічно чиста, тобто не призводить до забруднення еко-системи та інтернаціональна, тобто може видобуватися у будь-якій країні."

"Недоліків значно менше" – каже член кореспондент національної академії наук Віктор Рєзцов:

"Зараз в Україні за рахунок відновювальних джерел видобувається трохи менше 3 відсотків енергії. З них найбільша частина надходить від гідроелектростанцій, 14 відсотків із вітряків і менше відсотка від сонячних батарей. Це дуже незначна кількість. Наприклад, при вступі до Євросоюзу є вимога про те, що кількість енергії таких джерел має бути не менше шести відсотків."

За словами вчених, держава робить зусилля для того, аби поширити нетрадиційні джерела енергії. Була схвалена навіть національна програма. Наукові розробки українці фінансують самі – гроші на це закладені у платі за електроенергію. Випускати установки для отримання енергії із вітру та сонця будуть колишні військові заводи. Їх фахівці вже пройшли стажування у Сполучених Штатах. Будівництво таких електростанцій вже почалося.

Говорить директор держпідприємства Укренергомаш Борис Сахно:

"Експерти кажуть, що вже за кілька років третину своїх потреб в енергії Україна могла б задовольняти завдяки сонцю, вітру та воді. Для цоьго лише потрібні більші інвестиції. Вчені обіцяють, що така енергія буде значно дешевшою і всі розробки та будівництво установок окупляться за десять років".

Всі новини дня

Росія змінює воєнну стратегію: як Україні та Заходу на це відповідати – думки західних експертів. Відео

За інформацією західних експертів та аналітиків, наступ Росії в Україні втратив темпи – російським силам не вдалось досягнути поставлених навесні цілей своєї повномасштабної війни проти України.

Як буде, ймовірно, розпадатися РФ: аналіз американського дослідника Януша Бугайські. Відео

Високу ціну за кремлівську агресію доведеться платити всім країнам - міністр аграрної політики України. Відео

В повному обсязі продовольчу кризу через війну Росії проти України світ відчує в середині літа. При чому високу ціну за кремлівську агресію доведеться платити всім країнам, попереджає міністр аграрної політики України Микола Сольський.

У Раді Безпеки ООН відбулися дебати щодо впливу конфліктів на продовольчу безпеку. Відео

У Раді Безпеки ООН відбулися дебати щодо впливу конфліктів на продовольчу безпеку. Захід, за головування Держсекретаря Блінкена, був ініційований Постійним представництвом США при ООН.

$40 мільярдів допомоги для України. Подробиці, реакції з Конгресу та Білого Дому. Відео

Сенат схвалив законопроект, який передбачає 40 мільярдів доларів допомоги Україні. Наразі документ пішов на підпис до президента Байдена. Київ отримає посолку США – Сенат затвердив на посаді голови американської дипмісії в Україні Бріджит Брінк.

Більше

XS
SM
MD
LG