Спеціальні потреби

Актуально

Сучасне становище молоді - 2003-06-18

Соціологи України, Росії та Азербайджану відзначають, що сьогодні молодь цих трьох ключових країн пострадянського простору опинилась у різних соціальних умовах. Проте, прагнення молодих людей у цих країнах переважно збігаються.

Доля колишніх радянських республік, після розвалу Союзу складається по різному. Проте сьогодні у найбільш виграшному становищі опинилась Росія. Соціологи відзначають, що росіяни почувають себе впевненіше і покладають великі сподівання на майбутнє. Зрозуміло, що недалеке майбутнє кожної країни – це її теперішня молодь. За даними соцопитувань, громадянська активність молоді в усіх трьох країнах дуже низька – 90% молодих українців і росіян та 87% азербайджанців не беруть участі у діяльності жодної громадської організації. Директор відділу Європи та Євразії Національного фонду підтримки демократії Надія Дюк, дивується куди сьогодні зникла та молодь, яка у 90-х роках відігравала важливу роль в українській політиці.

Між тим, Надія Дюк наголошує, що сьогодні молодь більше цікавить бізнес, ніж політика. В кожній з країн молоді люди поступово створюють середній клас. Найяскравішим прикладом цього є Росія.

Сьогодні понад 150 доларів в місяць заробляють близько 25% молодих росіян, 5% українців і 2% азербайджанців. Як стверджує директор Всеросійського центру дослідження громадської думки Юрій Левада, зараз в Росії є близько сотні власників банків, яким немає 30-ти років і понад тисячу достатньо молодих власників шестисотих мерседесів. Поки що їх цікавить лише бізнес, але наступною їх метою буде політика:

“Реально до влади за деякий час прийдуть люди, яким сьогодні, скажімо 30, але вони прийдуть через 10 або 20 років, їм буде 40 і 50. Вони свої молоді захоплення трохи забудуть до цього часу. Їм доведеться подорослішати. Вони ретельно увійдуть у соціальну та політичну машину. Їм там ретельно перетруть кістки та мізки до цього часу. І питання у тому – чи будуть ці люди носіями чогось нового, чи засобом відтворення того, що вже існує? ”

На думку соціологів, найбільша відмінність молоді трьох країн полягає у довірі до діючих президентів. Володимиру Путіну повністю або переважно довіряють 82% російської молоді. Гейдару Алієву – 73% молодих азербайджанців, Леоніду Кучмі – 21% молодих українців. Експерти відзначають, що зараз в усіх цих країнах можна спостерігати стабілізаційний застій, проте найближчим часом навряд чи політична ситуація буде змінюватись.

Всі новини дня

Джамала: про війну та підтримку України з боку міжнародної мистецької спільноти. Інтерв’ю

З початком війни Джамала відвідала вже десятки країн, виступаючи на благодійних заходах в підтримку постраждалих від війни українців, а також допомагаючи збором коштів для ЗСУ.

Як українці можуть приїхати до США за програмою спонсорства Uniting for Ukraine. Відео

Як українці можуть приїхати до США за програмою спонсорства Uniting for Ukraine. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:30 0:00

Близько 6 тисяч українців отримали дозвіл від американського уряду приїхати до США за програмою для отримання гуманітарного паролю Uniting for Ukraine - «Єднаймося для України».

Макдональдс оголосив про повний вихід з Росії. Відео

Макдональдс оголосив про повний вихід з Росії. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:54 0:00

Американська мережа швидкого харчування Макдональдс оголосила про повний вихід з Росії через її війну проти України

Спогади фінських ветеранів про радянсько-фінську війну. Відео

Спогади фінських ветеранів про радянсько-фінську війну. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:18 0:00

У листопаді 1939 року Радянський Союз напав на Фінляндію, почавши так звану «зимову війну». Хоча фінська армія була набагато меншою, радянські загарбники зазнали великих втрат.

Швеція, Фінляндія та НАТО: чого чекати далі. Відео

Швеція, Фінляндія та НАТО: чого чекати далі. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:10:10 0:00

Північно-Атлантичний Альянс вже у наступні місяці може отримати двох нових членів - уряди Швеції та Фінляндії на тлі російської війни проти України офіційно оголосили про рішення подати заявку на членство в Альянсі.

Більше

XS
SM
MD
LG