Спеціальні потреби

Актуально

Економічний Форум "Україна  - Польща" - 2003-06-23

Місцем проведення представницького Форуму Одеса стала не випадково. Між Одещиною та польськими воєводствами встановлено дружні взаємовигідні стосунки.

Як було наголошено, Польща є одним з головних торговельних партнерів України та посідає четверте місце за сукупним оборотом торгівлі товарами та послугами, поступаючись лише Німеччині, Італії та Великобританії.

У своєму виступі на Форумі „Україна-Польща” Голова обласної держадміністрації Сергій Гриневецький зазначив, що одним з ключових елементів нової регіональної політики, ініційованої Президентом України, є збільшення ролі регіонів у зовнішньо-економічних відносинах, розширення міжрегіональних зв”язків.

Приємно відзначити, що експорт підприємств Одеської області до Польщі у 2002 року збільшився на 59 відсотків і склав майже 4 мільйони доларів. Значним залишається імпорт польських товарів до нашого регіону. Нинішній рік для нас ознаменувався підписанням угоди про співпрацю між Одеською облдержадміністрацією та Поморським воєводством республіки Польща. Ведеться активна робота з укладання відповідної угоди з Підкарпатським воєводством.

Останнім часом, саме завдяки роботі з воєводствами, активізовано зв”язки між представниками ділових кіл. Польські підприємці беруть участь у бізнес-форумах, економічних місіях, міжнародних спеціалізованих виставках в Одесі. Ми сподіваємось, що саме завдяки прямим контактам ми збільшимо торговельний обіг між Одещиною та Польщею та залучими інвестиції у регіональну економіку.

Сьогодні існує значний, нерозкритий потенціал співпраці з польськими партнерами. Зокрема, недостатньо використовується така форма співпраці як спільні підприємства.

В Одеській області працює 24 спільних українсько-польських підприємства. Польські інвестори значно поступаються представникам інших країн як за обсягами так і за структурою інвестицій.

Про важливість розвитку двостороньої співпраці говорив у своєму виступі і Президент Польщі Олександр Квасневський. На його думку, після входження Польщі до Євросоюзу співпраця з Україною має активізуватися, а кордони не повинні перешкоджати економічним стосункам, торгівлі.

Про готовність до співпраці говорив і Президент України Леонід Кучма. Він підтримав просування Польщі до Євросоюзу і заявив, що відчуває постійну підтримку з боку Польщі у питаннях формування східного виміру Європейського Союзу.

„Наша співпраця на міжреагіональному рівні має сприяти досягненню Україною загальноєвропейських стандартів щодо організації місцевого самоврядування, розвитку економіки, культури, освіти та забезпечення добробуту населення” - зазначив Президент Кучма.

Всі новини дня

Російські окупанти ґвалтували жінок та розстрілювали місцевих: свідчення жителів звільненного села Високопілля. Відео

До села Високопілля, яке звільнили ще на початку вересня, одним з перших журналістів потрапив Сергій Лисенко. Місцеві мешканці розповіли йому, що російські окупанти ґвалтували жінок, били, розстрілювали місцевих та мародерили. Послухайте їхні свідчення про життя в окупації.

Сполучені Штати не бачать причин для зміни своєї ядерної позиції. Відео

Сполучені Штати не бачать причин для зміни своєї ядерної позиції. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:42 0:00

Президент США Джо Байден сказав, що загроза використання ядерної зброї – найвища з часів Кубинської кризи. В Білому Домі пояснили: президент говорив про безвідповідальну ядерну риторику Кремля, і що Сполучені Штати не бачать причин для зміни своєї позиції щодо ядерної загрози.

Нобелівська премія миру: перші коментарі лауреатів та експертів. Відео

Нобелівська премія миру: перші коментарі лауреатів та експертів. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:48 0:00

«Це відзнака усьому українському народу» – прокоментувала правозахисниця Олександра Матвійчук призначення Нобелівської премії миру організації «Центр громадянських свобод». Лауреатами стали також білоруський правозахисник Алєсь Біляцький та російська організація «Меморіал».

Девід Креймер: Нобелівська премія миру відзначила тих, хто бореться за усі універсальні цінності. Відео

«Премія відзначила тих, хто бореться за права людини, свободу преси, свободу слова, зібрань, усі універсальні цінності. Нобелівський комітет визнає героїчну і сміливу роботу цих людей та цих організацій», - заявив директор з глобальної політики центру Джорджа Буша Девід Креймер.

США ввели нові санкції проти Північної Кореї, після ракетних запусків

Фото: люди переглядають відео запуску ракети КНДР, 6 жовтня 2022 року

Державний секретар США Ентоні Блінкен у п’ятницю оголосив нові економічні санкції проти Північної Кореї після того, як ця ізольована країна запустила серію балістичних ракет. Блінкен назвав запуски «безпрецедентними за своєю швидкістю, масштабом і розмахом».

За минулі 12 днів Північна Корея провела шість випробувань балістичних ракет, останнє – у четвер. Дві балістичні ракети малої дальності (SRBM) було запущено в той час, коли дипломати в Раді Безпеки ООН обговорювали, як відповісти на запуск іншої ракети над Японією, що був двома днями раніше.

У п'ятничній заяві Блінкен сказав, що лише цього року Північна Корея або Корейська Народно-Демократична Республіка (КНДР) запустила 41 балістичну ракету, включаючи шість міжконтинентальних балістичних ракет.

У відповідь він оголосив, що Сполучені Штати запроваджують санкції проти «двох фізичних осіб і трьох юридичних осіб за діяльність, пов’язану з експортом нафти до Корейської Народно-Демократичної Республіки, яка безпосередньо підтримує розробку озброєнь КНДР та її військових»

Блінкен сказав, що Управління з контролю за іноземними активами Міністерства фінансів США (OFAC) зареєструвало New Eastern Shipping Co Ltd. разом із особами Квек Кі Сенг і Чен Ши Хуан за участь у передачі або доставці нафтопродуктів до КНДР.

У заяві Блінкен зазначив, що за допомогою санкцій «Сполучені Штати посилають чітке повідомлення про те, що ми продовжуватимемо вживати заходів проти тих, хто підтримує розвиток армії та арсеналу зброї КНДР».

Більше

XS
SM
MD
LG