Спеціальні потреби

Краса заради життя - 2003-06-25


«Краса заради життя» – таку назву мала акція найвідоміших українських модельєрів та кількох громадських організацій. Ця акція має на меті привернути увагу української та міжнародної громадськості до такої проблеми, як рак молочної залози. Зараз ця хвороба займає перше місце серед онкологічних захворювань. Найбільше занепокоєння викликає те, що біля 40 відсотків випадків ця сташна хвороба діагностується у занедбних формах. Говорить Галина Майструк, президент благодійного фонду Здоров”я жінки і планування сім”ї:

"Українські жінки, каже пані Майстук, мають дуже мало інформації про цю хворобу та методи її діаностики. Не має великого поширення і самообстеження, що вже стало звичним для жінок із країн Європи та Америки. Також значна проблема – відсутність необхідного обладнання. Саме у цьому громадські організації спільно із провідними українськими модельєрами вирішили допомогти медикам. Гроші за необхідні апарати мамографи збирали у турне по містам Америки та Канади, під час показів колекції Анни Бабенко, Оксани Караванської та Вікторії Гресь.

Самі модельєрки кажуть, що Америка їм дуже сподобалася. Говоить Вікторія Гресь - "Саме головне враження, це те, що Америка насправді набагато людяніша, краща та набагато симпатичніша ніж задавалося з-за екрану телевізору. Це моє глибоке переконання і найбільше відкриття."

Анна Бабенко у свою чергу каже, що її насамперед здивували американські жінки: "Має місце така думка, що американські жінки не так прагнуть добре вдягатися, що наші жінки більше себе люблять у цьому палні, але хочу сказати, що я зустрічалася там із жінками, що абсолютно перевернули має уявлення про американських жінок."

Одяг українських модельєрок американским глядачам теж, очевидно, сподобався, певний відсоток за продаж моделей, теж надійшов на рахунок акції. Підсумки підводить організатор Марта Коломієць:

"Досі немає якісних мамографів у Криму, Полтаві та Вінниці. Куди саме потраплять куплені апарати, буде відомо трохи пізніше. Однак організатори переконані, що головне інше – їм вдалося привернути увагу людей до цієї проблеми."

XS
SM
MD
LG