Спеціальні потреби

Актуально

Цьогорічний урожай - море проблем - 2003-06-26

На думку Президента Кучми Кабінет Міністрів мав би мати такий резерв, щоб гідно виходити із складних ситуацій. Асоціація фермерів України збирається звернутись до Президента з проханням розглянути ситуацію, що склалась у селах.

За словами заступника Президента цієї асоціації Валерія Петрова, паювання стало сьогодні однією з найболючиших тем у сільскому господарстві. До асоціації надходять десятки тисяч листів зі скаргами про несправедливий розподіл паїв. Валерій Петров каже, що від самого початку ідея реформування сільского господарства була правильною, але нажаль цієї реформою почали займатись люди зацікавлені у привласнені собі майна.

Зараз у селах відбувається перерозподіл ферм, і це також створює нездорову ситуацію. Як стверджує Валерій Петров на початку реформи в державі було сільскогосподарського майна на 165 – мільярдів гривень, сьогодні лишилось на 25 мільярдів, все решта розкрадено. Він нагадав, як кілька років тому в Турцію вивозили кораблі тракторів та комбайнів – на металобрухт, а сьогодні селянам нема навіть чим збирати зерно.

Аграрії кажуть, що поки селяни не відчують себе справжінми власниками-фермерами, ситуація на краще не зміниться. За словами директора Інституту аграрної економіки Петра Саблука, там де раніше були госпрозрахункові підприємства – руйнації господарства не відбулось. Крім того важливо, щоб сьогодні держава виробила економічні правила гри, про які знатиме кожен селянин.

Аграрії наполягають на тому, що сьогодні із сільскими господарствами треба розібратись так само серьйозно, як із ситуацією із зерном, бо через кілька років село буде остаточно зруйновано. Між тим сьогодні Світовий банк повідомив про надання Україні позики у розмірі 195 мільйонів доларів для нового Проекту видачі державних актів на право власності на землю та розвитку системи кадастру. Проект розрахований на 7 років, а повертати позику Україна буде протягом 20-ти років.

Всі новини дня

«Українська хоробрість змінює світ», - заявила прем'єр-міністерка Литви на Безпековому форумі у Варшаві. Відео

Під час форуму народу України вручили нагороду «Лицар Свободи». Від імені народу України її отримала перша леді Олена Зеленська.

Український експорт зерна наблизився до довоєнного рівня: репортаж з Одеського порту. Відео

За словами міністра інфраструктури України Олександра Кубракова, через два місяці після підписання Чорноморської зернової ініціативи український експорт зерна наблизився до довоєнного рівня.

Петреус: якби Росія здійснила ядерний удар по Україні, США та союзники, ймовірно, відповіли б знищенням російських сил в Україні. Відео

Колишній директор ЦРУ і генерал армії США у відставці Девід Петреус заявив у вівторок, що якби Росія здійснила ядерний удар по Україні, Сполучені Штати та їхні союзники, ймовірно, відповіли б знищенням російських сил в Україні та, можливо, у Чорному морі.

Чому участь кримських татар у війні проти України вигідна Кремлю - думки експертів. Відео

Правозахисні організації та Генштаб ЗСУ повідомляє, що російська влада в окупованому Криму мобілізує кримських татар. Чи є цифри, скільки людей вже отримали повістки, і чому участь кримських татар у війні проти України вигідна Кремлю - думки експертів.

Сенатори США пропонують передавати Україні конфісковані і заморожені активи Центробанку РФ 

Концерт з приводу незаконної анексії окупованих українських територій, Москва, 30 вересня 2022. REUTERS

Сенатори США від Демократичної та Республіканської партій Шелдон Вайтгауз та Джим Ріш запропонували нову законодавчу ініціативу, спрямовану проти російських еліт, ставленників та олігархів - Russian Elites, Proxies, and Oligarchs Act (REPO Act). Документ пропонує передавати Україні в якості додаткової допомоги конфісковані активи Центробанку Росії та інші суверенні активи РФ.

цілком правильно, щоб ці кошти були арештовані та конфісковані та перепрофільовані... Україні

"За повідомленнями, в усьому світі заморожено російських активів на понад 300 мільярдів доларів. Це значно більше грошей, ніж ті суми, що були вилучені чи конфісковані у російських олігархів. З огляду на винятковість та жорстокість відвертої незаконної війни Росії в Україні, цілком правильно, щоб ці кошти були арештовані, конфісковані та перепрофільовані, щоб допомогти Україні виграти цю війну та відбудувати свою країну", - сказав Ріш.

"Нам потрібно дати чітке повідомлення Володимиру Путіну: продовжуйте ваше жорстоке вторгнення в Україну та отримуйте фінансові наслідки", - сказав Вайтгаус. - "Ці заходи надішлють це повідомлення голосно та чітко".

Серед іншого, законодавча ініціатива закликає дозволити президентові США конфісковувати російські суверенні активи, заморожені у США, створює Фонд підтримки України (Ukraine Support Fund), куди спрямовуватимуть вилучені кошти. Крім того, за пропозицією, Держдепу надаватимуться додаткові ресурси для роботи із партнерами та союзниками за кордоном задля конфіскації додаткових російських суверенних активів в інших країнах.

Раніше "Голос Америки" повідомляв про новий пакет допомоги Україні, що включає HIMARS, артилерію, боєприпаси, протимінний транспорт та польове обладнання. Вашингтон та Київ повідомили, що президенти США Джо Байден та України Володимир Зеленський обговорили це у телефонній розмові.

Байден написав у Twitter, що США "як і раніше готові накласти серйозну плату на будь-яку організацію, яка підтримує так звану анексію Росією" українських територій і продовжуватимуть "об’єднувати світ для підтримки України у захисті своєї демократії."

Зеленський подякував Байдену і народу CША "за сталу оборонну й фінансову підтримку" та повідомив, що вони "обговорили додаткові санкції, ситуацію на полі бою та важливість збереження експорту агропродукції морем".

У РФ сьогодні заявили, що "постачання США озброєнь Україні наближають до небезпечної межі прямого військового зіткнення Росії та НАТО".

Більше

XS
SM
MD
LG