Спеціальні потреби

Політики про День Конституції - 2003-06-27


Завтра в Україні відзначатимуть День Конституції. 28 червня 1996 року Верховна Рада після кількарічних суперечок схвалила основний закон держави. Втім останні роки в Україні постійно піднімається питання про необхідність внесення змін до Конституції.

Українська Конституція народилася вночі. Увечері 27 червня спікер Олександр Мороз наказав закрити всі виходи з будинку парламенту – депутати змушені були працювати всю ніч, аби проголосувати за всі узгоджені статті. Зранку двадцять восьмого з’явилося знамените фото тих, хто приймав основний закон, привітання Президента Кучми та сам документ – Конституція. Так інтенсивно депутати змушені були працювати під постійним тиском з боку президентської адміністрації, там обіцяли провести референдум і винести а нього проект, у якому переважна більшість повноважень належала Президенту.

І хоча останні роки політики постійно піднімають питання про необхідність внесення змін до Конституції, факт її схвалення сім років тому всі називають позитивним.

Комуніст Борис Олійник каже, що українська конституції – документ, який став результатом компромісу. За його словами, у тих умовах навряд чи можна було робити щось краще. Головна проблема, на думку пана Олійника, в іншому – у невиконанні Основного закону.

Перший український Президент, нині соціал-демократ Леонід Кравчук взагалі не вважає день Конституції святом. Він називає це проявом радянської ментальності.

У своїх коментарях щодо річниці української конституції представники всіх політичних сил на диво подібні. Головною проблемою української конституції вони називають не її зміст, а ставлення до неї. Так само більшість виступає за те, що документ треба відкорегувати. Суперечка починається вже стосовно змін, того, що саме треба змінювати для того, аби український Основний закон став досконалішим.

XS
SM
MD
LG