Спеціальні потреби

Актуально

Прорив ТАТУ на саму верхівку американського гіт-парад - 2003-07-01

Докладніше про це ви зможете дізнатися з аудіо запису, так як текстова інформація, що подана нижче, не вміщує у собі пісень… :)

Почнемо з очікуваної але все ж таки маленької сенсації. У гіт параді танцювальної та клубної музики на перше місце, з другого попереднього тижня, вийшла пісня Not Gonna Get Us «Нас не доженуть» скандально відомого російського дуету ТАТУ. Це мабуть перша східноєвропейська група яка забралась на саму верхівку одного з найпрестижніших американських гіт-парадів.

#1 song Dance and Club music T.A.T.U “Not Gonna Get Us”

Це була пісня російського дівочого дуету ТАТУ «Нас не доженуть», що очолює гіт парад танцювальної та клубної музики.

Тепер про один з найпрестижніших гіт-парадів - кращих ста пісень. Але спочатку передісторія. Кілька тижнів тому закінчився другий загальнонаціональний конкурс «Американський ідол». Володаря цього титулу визначають телеглядачі зателефонувавши до лічильної комісії. Шляхом відсіювання до фіналу доходять два виконавці. Цього разу в останньому голосуванні взяло участь двадцять п’ять мільйонів фанатів музики. З перевагою всього в трохи більше ніж сто тисяч голосів у цьогорічному конкурсі переміг РУБЕН СТАДДАРД (Ruben Studdard). За свої величезні розміри і добру посмішку народ прозвав РУБЕНА «Плюшевим ведмежам». Однак коли справа дійшла до випуску першої пісні, то на верхівку гіт параду злетіла пісня не переможця, а фіналіста «Американського ідола» КЛЕЯ АЙКЕНА (Clay Aiken ). РУБЕНУ дісталась друга позиція гіт параду кращих ста пісень. Однак, вперше за сорокап’ятирічну історію гіт-парадів дві дебютні пісні відразу посіли першу і другу сходинки, і тримаються там вже два тижні КЛЕЙ завоював серця любителів музики завдяки пісні «This Is The Night» «Ця ніч».

# 1 Song Billboard-100 Clay AIKEN «This Is The Night»

Це була пісня фіналіста конкурсу «Американський ідол» КЛЕЯ АЙКЕНА, яка лише з’явившись на полицях музичних крамниць злетіла на першу сходинку гіт-параду кращих ста пісень. Любителі музики за перший тиждень розкупили триста дев’яносто три тисячі копій першого синглу КЛЕЯ. Останній раз, за один тиждень, більше продати вдалось лише легендарному ЕЛТОНУ ДЖОНУ у вже досить далекому дев’яносто сьомому році.

Якщо говорити про американські гіт-паради і не згадавши кантрі музику, то значить оминути цілу культуру та великий прошарок населення країни. У гіт параді кращих кантрі пісень журналу Білборд на першому місці міцно закріпився суперзірка кантрі ТОБІ КЕЙС, який в дуеті з легендою цього жанру музики ВІЛЛІ НЕЛЬСОНОМ (Toby Keith -Willie Nelson ) записав пісню з веселою назвою «Пиво для моїх коней» Beer For My Horses.

#1 Country song Toby Keith -Willie Nelson “Beer For My Horses”

Це була кантрі пісня номер один - «Пиво для моїх коней» записана ТОБІ КЕЙСОМ та ВІЛЛІ НЕЛЬСОНОМ. Згадавши про кантрі не можна не згадати латиноамериканську музику яка теж є суттєвою складовою сучасної американської культури. Цього тижня у гіт-параді кращих іспаномовних пісень нарешті відбулась зміна лідера. З трону скинуто РІККІ МАРТІНА. Його посунула пісня групи MANA “MARIPOSA TRAICIONERA” «Невірний метелик».

#1 Latin Song MANA “MARIPOSA TRAICIONERA”

Ми почули кращу латиноамериканську пісню групи MANA «Не вірний метелик». Нагадаю ви слухаєте музичну програму Голосу Америки Бум бакс, ми продовжуємо огляд провідних гіт-парадів складених журналом БІЛБОРД. На черзі гіт парад кращих сорока звукових доріжок Top 40 Tracks. Тут лідерство захопила пісня «Поверни мене до життя» “Bring Me To Life” записана командою ЕВАНЕСЕНЦ (Evanescence) та ПОЛ МакКОЄМ (Paul McCoy).

# 1 song Top 40 Tracks Evanescence and Paul McCoy “Bring Me To Life”

Ми почули пісню номер один гіт параду Top 40 Tracks «Поверни мене до життя», яку записали група ЕВАНЕСЕНЦ та ПОЛ МакКОЙ. Ця пісня також вже три тижні тримається на верхівці головного британського гіт параду.

Чарт Adult Contemporary, тобто сучасної музики, очолює пісня DRAFT AWAY «Закинутий». Цю композицію записав співак з веселим сценічним псевдо Uncle Kracker що можна перекласти як «Дядько крокодил». У процесі запису йому допомагав темношкірий співак ДОБІ ҐРЕЙ (Dobie Gray).

# 1 song Adult Contemporary Uncle Kracker “DRAFT AWAY

У виконанні ДЯДЬКА Крокодила та ДОБІ ҐРЕЯ прозвучала пісня «Закинутий» - краща у гіт параді Adult Contemporary. У світі шоу-бізнесу не багато артистів отримують другий шанс. Однак тендітна молода афро-американська співачка МОНІКА таку нагоду отримала. Після не зовсім вдалого дебютного альбому дівчина кинулась до роботи і з другої спроби завоювала серця прихильників музики. Нещодавно побачив світ її третій компактний диск, який цього тижня забрався на верхівку гіт параду кращих 200 альбомів. А пісня з цього диску So Gone «Пішла» вже кілька тижнів міцно тримається на першій сходинці гіт параду кращих пісень жанрів Ритм і Блюз та гіп-гоп. Зараз слухаємо Моніку, а я ЗБ, дякую вам за увагу, зустрінемо через два тижні в програмі ГА ББ.

# 1 Album Billboard 200 MONICA “So gone”

Всі новини дня

Сполучені Штати оголосили новий пакет озброєнь для України на понад 2 мільярди доларів. Відео

Сполучені Штати оголосили новий пакет озброєнь для України на понад 2 мільярди доларів. Передовсім він зосереджений на підсиленні протиповітряної оборони.

Американські ЗМІ повідомляють про докази того, що дамба Каховської ГЕС була знищена внаслідок вибуху. Відео

Тим часом американські ЗМІ повідомляють про докази того, що дамба Каховської ГЕС була знищена внаслідок вибуху. Видання Нью-Йорк Таймс пише, що американські супутники з інфрачервоними сенсорами зафіксували вибух на Каховській ГЕС перед її руйнуванням.

Майбутнє фінансування для України обговорюють у Конгресі США. Відео

Майбутнє фінансування для України обговорюють у Конгресі США. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:54 0:00

Президент Байден заявив, - упевнений, що в США буде фінансування для України стільки, скільки буде потрібно, незважаючи на деякі скептичні голоси в Конгресі США.

У США оприлюднили текст обвинувачень проти Трампа: 31 із 37 пунктів стосується Закону про шпигунство

Спеціальний прокурор Джек Сміт під час прес-конференції щодо оприлюдненого тексту обвинувачень проти Дональда Трампа. 9 червня 2023 р. AP Photo/Alex Brandon

Міністерство Юстиції США оприлюднило у п'ятницю текст обвинувачень проти колишнього президента США Дональда Трампа. 37 пунктів обвинувачень стосуються, зокрема, несанкціонованого зберігання секретних документів, надання неправдивих свідчень та змови з метою перешкодити правосуддю після того, як Дональд Трамп залишив Білий дім у 2021 році.

31 із 37 пунктів стосуються порушення Закону про шпигунство через зберігання документів щодо національної оборони.

Джек Сміт, спеціальний прокурор, який розслідує ймовірне неправильне поводження Дональда Трампа з секретними документами, заявив у п'ятницю, 9 червня, що порушення законів про захист інформації щодо національної оборони “ставить країну під загрозу”.

Йдеться саме про федеральні звинувачення колишньому президенту США Дональду Трампу, де 31 пункт щодо потенційно неправомірного поводження з секретними документами стосується Закону про шпигунство – інформує видання Forbes.

Цей закон забороняє навмисне збереження інформації про національну оборону.

Щодо інших звинувачень проти Трампа, то вони пов'язані з перешкоджанням правосуддю та наданням неправдивих заяв.

“Сьогодні було розкрито суть обвинувального акту, який звинувачує Дональда Трампа у тяжких порушеннях наших законів про національну безпеку, а також в участі у змові з метою перешкоджання правосуддю”, - заявив прокурор Сміт.

Обвинувачення будуть пред’явлені Трампу у вівторок

Обвинувачення будуть пред’явлені Дональду Трампу пізніше у вівторок, коли він постане перед судом у Маямі. Вони пов’язані із секретними документами, що були привезені до флоридського помешкання Трампа в Мар-а-Лаго після його президентського терміну.

“У нас в країні єдиний набір законів, і вони стосуються всіх”, — наголосив прокурор Сміт на прес-конференції.

Він також додав, що обвинувачені у цій справі мають вважатися невинними, доки їхня провина не буде доведена у суді. Та пообіцяв, що домагатиметься швидкого судового розгляду справи відповідно до суспільного інтересу і прав обвинувачених.

Як повідомляв Голос Америки, Федеральне журі присяжних південного американського штату Флорида ухвалило безпрецедентне рішення про висунення звинувачення проти колишнього президента США Дональда Трампа.

За інкримінований злочин передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 10 років.

Суд у Нідерландах постановив повернути "скіфське золото" Україні. Росія обіцяє відреагувати 

Золота прикраса з другого століття нашої ери, експонат виставки «Крим – золото і таємниці Чорного моря» в історичному музеї Алларда Пірсона в Амстердамі. (Фото AP/Пітер Деджонг)

Верховний суд Нідерландів поставив крапку у справі «Скіфського золота» –воно хоча і походить з Криму, але є «частиною культурної спадщини України» і має повернутися в Україну, повідомляють західні видання. Тим часом МЗС Росії заявило, рішення вищої судової інстанції Нідерландів «створює черговий небезпечний прецедент» і обіцяють «адекватну реакцію». Російський сенатор прочитав у рішенні суду в Нідерландах «визнання» Криму російським.

Що сталося?

Верховний суд Нідерландів розпорядився повернути в Україну цінну колекцію так званого «скіфського золота» та інших скарбів з Криму, які зараз зберігаються в музеї в Амстердамі.

Ця справа триває з того часу, як колекція – близько 300 творів мистецтва та історичних творів, які були позичені в чотирьох музеях Криму в рамках виставки під назвою «Крим: золото і таємниці Чорного моря», опинилася на виставці в Нідерландах у момент, коли Росія захопила український півострів у 2014 році.

Судова тяганина тривала багато років, поки Верховний суд не підтримав рішення Апеляційного суду від 2021 року, який визнав артефакти частиною української культурної спадщини, і відкрив шлях для Музею Алларда Пірсона, де перебувала колекція на той момент, повернути експонати в Україну, а не в Крим, який був анексований Росією.

"Хоча музейні експонати походять з Криму і тому також можуть розглядатися як кримське надбання, вони є частиною культурної спадщини України", - йдеться в рішенні суду, яке цитують західні ЗМІ.

Які аргументи представили сторони?

Кримські музеї, за якими стояла Росія, намагалися повернути бронзові мечі, золоті шоломи, дорогоцінні камені та інші артефакти, вимагали повернення предметів як частини своїх колекцій.

Уряд у Києві вимагав повернення колекції на підставі того, що вони належать Україні, а не конкретним музеям на конкретній території. Деякі експонати цієї колекції мають понад 2000 років.

Музей Амстердама вирішив зберігати експонати, поки суд не вирішить їхню долю.

У 2016 році Окружний суд Амстердама підтримав цей погляд і послався на конвенцію ЮНЕСКО від 1970 року, яка встановлює, що об’єкти є власністю суверенної держави і мають бути їй повернуті, а питання власності має вирішувати український суд.

Верховний суд у Гаазі постановив повернути колекцію в Україну, бо Нідерланди не визнали російську анексію Автономної Республіки Крим.

Якою є реакція Росії?

Після оголошення рішення Верховного суду в Гаазі російське Міністерство закордонних справ поширило заяву, що це рішення суду «не може бути залишене без адекватної реакції з нашого боку».

«Скіфське золото» є частиною культурної спадщини Криму, і жодні рішення ангажованих судів не можуть скасувати цей незаперечний факт. Історичну справедливість буде відновлено», – цитують у заяві речницю МЗС Росії Марію Захарову.

Російське МЗС порівнює справу про «скіфське золото» зі справою про збиття малайзійського боїнга у небі над Донбасом у 2014 році, і рішення в обох справах вважають несправедливими щодо Росії.

«Ми це бачили, зокрема, на прикладі рішення Окружного суду Гааги у кримінальній справі проти громадян, звинувачених у причетності до краху малайзійського боїнга в небі над Донбасом», – мовиться у заяві Захарової.

Вона додає, що нідерландська судова система «вже давно перестала відповідати стандартам неупередженого та справедливого правосуддя», а займається лише «обслуговуванням політичних замовлень власної, а тепер і київської, влади».

Тим часом віце-спікер Ради Федерації, верхньої палати російського парламенту, Костянтин Косачов заявив, що в рамках свого рішення суд в Гааазі «визнав Крим частиною Росії». Про це він заявив у п'ятницю у своєму каналі у Telegram.

«В обґрунтуванні свого рішення Верховний суд Нідерландів визнав факт входження Криму до складу Росії! Юридично саме ця обставина стала вирішальною у цій справі», – пише Косачев у своєму телеграм-каналі.

Він наголошує, що у рішенні суду мовиться, що Крим ніби «погодився» відділитися від України й приєднався до Росії «в результаті референдуму». Косачев каже, що у майбутньому Росія буде спиратися на це формулювання суду в Нідерландах.

Насправді рішення суду лише констатувало факт анексії Криму, не згадуючи жодним чином ні про її «добровільність», ні про референдум. Натомість суд наголошує, що «Нідерланди не визнали відділення і приналежність до Росії».

«У березні 2014 року автономна республіка Крим вийшла зі складу України та увійшла до складу Російської Федерації. ООН, ЄС і Нідерланди не визнали відділення і приналежність до Росії», – мовиться у рішенні суду.

Нідерландські ЗМІ зауважують, що залишається незрозумілим, коли музейні експонати можуть повернути, зважаючи на нинішню ситуацію в Україні.

Також вони відзначають, що судова справа недешево обійшлася музею в Амстердамі. Відповідно до судових документів, судові збори і витрати на зберігання обійшлися музею в понад 500 000 євро.

У матеріалі використані повідомлення Reuters, AP, DutschNews.

Більше

XS
SM
MD
LG