Спеціальні потреби

Актуально

Сусіди Іраку - 2003-07-02

Перебуваючи в Іраку, можно відразу помітити дещо вороже ставлення іракців до сусідного Ірану. І це не дивує, країни знаходились в стані війни протягом восьми років, за всю історію двадцятого століття вона була найдовшою війною, яка позбавила життя чотирьохсот тисяч людей. Однак, на думку багатьох іракців, особливо шиїтів, післявоєнна напруженість між Тегераном та Багдадом є результатом політики Ірану. Іракські шиїти були пригнічені режимом САДДАМа ХУССЕЙНа та зараз вони мають лише тільки теплі почуття по відношенню до колишнього ворога їх країни.

Водій автобуса ШАМІЛЬ КАМЕЛЬ каже, що йому подобається Іран з релігійних причин. Пану КАМІЛю лише тільки двадцять років, він замолодий, щоб пам’ятати ірано-іракську війну. Політичний аналітик ЕГАБ САМІР БАДЖІС каже, що для молодого покоління минула війна є прадавньою історією.

Це події минулого, та більшість людей вже забули, що трапилось. Однак, залишається багато, так би мовити, тіней, що затьмарюють післявоєнні відносини між країнами.

Відношення Іраку до Ірану є здебільшого відображенням загальної тенденції: населення Іраку у формуванні своїх стосунків із сусідніми країнами спираються на тому, як ці країни поводились з Іраком під час режиму САДДАМа ГУССЕЙНа, особливо протягом останніх дванадцяти років накладених ООН санкцій. Саме з цих причин, найбільша ворожість населення країни відчувається саме по відношенню до Йорданїї, а не Ірану.

ШАМІЛЬ КАМЕЛЬ каже, що іракці та іранці стоять пліч-о-пліч, як єдина нація. Але йорданці, каже він, завдали нам справжньої шкоди.

Протягом багатьох років Йорданія була єдиною сусідньою країною, що підтримувала відкриті відносини з Іраком під час правління САДДАМа. Зараз іракці дещо повернулися спиною до Йорданії. За словами пана КАМЕЛя, багато людій нарікають, що йорданці погано поводились з іракцями, які приїзджали до Йорданії в пошуках праці під час правління уряду САДДАМа. Політичний аналітик, пан БАДЖІС, каже, що на формування такого ставлення іракців до Йорданії впливає ще і інший фактор. Ще кілька місяців тому протягом великого проміжку часу Йорданія отримувала сто відсотків своїх нафтових запасів від Іраку за цінами, набагато ниже ринкових.

Половина нашої нафти направлялась до Йорданії безкоштовно. Саме це вплинуло на створення так званого ворожого відношення іракців до Йорданії.

Між тим, йорданці запевнятимуть вас в тому, що ця нафта ніби то була подарунком від САДДАМа ГУССЕЙНа народові Йорданії в якості подяки за їх підтримку під час війни в Перській Затоці.

Пан БАДЖІС називає такі прояви «щедрості» шантажем. За його словами Ірак був вимушений поставити нафту в обмін на дозвід користуватися йорданським портом в Акабі. в той час коли всі інші сусідні країни закрили свої кордони.

Всі новини дня

«Українська хоробрість змінює світ», - заявила прем'єр-міністерка Литви на Безпековому форумі у Варшаві. Відео

Під час форуму народу України вручили нагороду «Лицар Свободи». Від імені народу України її отримала перша леді Олена Зеленська.

Український експорт зерна наблизився до довоєнного рівня: репортаж з Одеського порту. Відео

За словами міністра інфраструктури України Олександра Кубракова, через два місяці після підписання Чорноморської зернової ініціативи український експорт зерна наблизився до довоєнного рівня.

Петреус: якби Росія здійснила ядерний удар по Україні, США та союзники, ймовірно, відповіли б знищенням російських сил в Україні. Відео

Колишній директор ЦРУ і генерал армії США у відставці Девід Петреус заявив у вівторок, що якби Росія здійснила ядерний удар по Україні, Сполучені Штати та їхні союзники, ймовірно, відповіли б знищенням російських сил в Україні та, можливо, у Чорному морі.

Чому участь кримських татар у війні проти України вигідна Кремлю - думки експертів. Відео

Правозахисні організації та Генштаб ЗСУ повідомляє, що російська влада в окупованому Криму мобілізує кримських татар. Чи є цифри, скільки людей вже отримали повістки, і чому участь кримських татар у війні проти України вигідна Кремлю - думки експертів.

Сенатори США пропонують передавати Україні конфісковані і заморожені активи Центробанку РФ 

Концерт з приводу незаконної анексії окупованих українських територій, Москва, 30 вересня 2022. REUTERS

Сенатори США від Демократичної та Республіканської партій Шелдон Вайтгауз та Джим Ріш запропонували нову законодавчу ініціативу, спрямовану проти російських еліт, ставленників та олігархів - Russian Elites, Proxies, and Oligarchs Act (REPO Act). Документ пропонує передавати Україні в якості додаткової допомоги конфісковані активи Центробанку Росії та інші суверенні активи РФ.

цілком правильно, щоб ці кошти були арештовані та конфісковані та перепрофільовані... Україні

"За повідомленнями, в усьому світі заморожено російських активів на понад 300 мільярдів доларів. Це значно більше грошей, ніж ті суми, що були вилучені чи конфісковані у російських олігархів. З огляду на винятковість та жорстокість відвертої незаконної війни Росії в Україні, цілком правильно, щоб ці кошти були арештовані, конфісковані та перепрофільовані, щоб допомогти Україні виграти цю війну та відбудувати свою країну", - сказав Ріш.

"Нам потрібно дати чітке повідомлення Володимиру Путіну: продовжуйте ваше жорстоке вторгнення в Україну та отримуйте фінансові наслідки", - сказав Вайтгаус. - "Ці заходи надішлють це повідомлення голосно та чітко".

Серед іншого, законодавча ініціатива закликає дозволити президентові США конфісковувати російські суверенні активи, заморожені у США, створює Фонд підтримки України (Ukraine Support Fund), куди спрямовуватимуть вилучені кошти. Крім того, за пропозицією, Держдепу надаватимуться додаткові ресурси для роботи із партнерами та союзниками за кордоном задля конфіскації додаткових російських суверенних активів в інших країнах.

Раніше "Голос Америки" повідомляв про новий пакет допомоги Україні, що включає HIMARS, артилерію, боєприпаси, протимінний транспорт та польове обладнання. Вашингтон та Київ повідомили, що президенти США Джо Байден та України Володимир Зеленський обговорили це у телефонній розмові.

Байден написав у Twitter, що США "як і раніше готові накласти серйозну плату на будь-яку організацію, яка підтримує так звану анексію Росією" українських територій і продовжуватимуть "об’єднувати світ для підтримки України у захисті своєї демократії."

Зеленський подякував Байдену і народу CША "за сталу оборонну й фінансову підтримку" та повідомив, що вони "обговорили додаткові санкції, ситуацію на полі бою та важливість збереження експорту агропродукції морем".

У РФ сьогодні заявили, що "постачання США озброєнь Україні наближають до небезпечної межі прямого військового зіткнення Росії та НАТО".

Більше

XS
SM
MD
LG