Спеціальні потреби

Актуально

Сусіди Іраку - 2003-07-02

Перебуваючи в Іраку, можно відразу помітити дещо вороже ставлення іракців до сусідного Ірану. І це не дивує, країни знаходились в стані війни протягом восьми років, за всю історію двадцятого століття вона була найдовшою війною, яка позбавила життя чотирьохсот тисяч людей. Однак, на думку багатьох іракців, особливо шиїтів, післявоєнна напруженість між Тегераном та Багдадом є результатом політики Ірану. Іракські шиїти були пригнічені режимом САДДАМа ХУССЕЙНа та зараз вони мають лише тільки теплі почуття по відношенню до колишнього ворога їх країни.

Водій автобуса ШАМІЛЬ КАМЕЛЬ каже, що йому подобається Іран з релігійних причин. Пану КАМІЛю лише тільки двадцять років, він замолодий, щоб пам’ятати ірано-іракську війну. Політичний аналітик ЕГАБ САМІР БАДЖІС каже, що для молодого покоління минула війна є прадавньою історією.

Це події минулого, та більшість людей вже забули, що трапилось. Однак, залишається багато, так би мовити, тіней, що затьмарюють післявоєнні відносини між країнами.

Відношення Іраку до Ірану є здебільшого відображенням загальної тенденції: населення Іраку у формуванні своїх стосунків із сусідніми країнами спираються на тому, як ці країни поводились з Іраком під час режиму САДДАМа ГУССЕЙНа, особливо протягом останніх дванадцяти років накладених ООН санкцій. Саме з цих причин, найбільша ворожість населення країни відчувається саме по відношенню до Йорданїї, а не Ірану.

ШАМІЛЬ КАМЕЛЬ каже, що іракці та іранці стоять пліч-о-пліч, як єдина нація. Але йорданці, каже він, завдали нам справжньої шкоди.

Протягом багатьох років Йорданія була єдиною сусідньою країною, що підтримувала відкриті відносини з Іраком під час правління САДДАМа. Зараз іракці дещо повернулися спиною до Йорданії. За словами пана КАМЕЛя, багато людій нарікають, що йорданці погано поводились з іракцями, які приїзджали до Йорданії в пошуках праці під час правління уряду САДДАМа. Політичний аналітик, пан БАДЖІС, каже, що на формування такого ставлення іракців до Йорданії впливає ще і інший фактор. Ще кілька місяців тому протягом великого проміжку часу Йорданія отримувала сто відсотків своїх нафтових запасів від Іраку за цінами, набагато ниже ринкових.

Половина нашої нафти направлялась до Йорданії безкоштовно. Саме це вплинуло на створення так званого ворожого відношення іракців до Йорданії.

Між тим, йорданці запевнятимуть вас в тому, що ця нафта ніби то була подарунком від САДДАМа ГУССЕЙНа народові Йорданії в якості подяки за їх підтримку під час війни в Перській Затоці.

Пан БАДЖІС називає такі прояви «щедрості» шантажем. За його словами Ірак був вимушений поставити нафту в обмін на дозвід користуватися йорданським портом в Акабі. в той час коли всі інші сусідні країни закрили свої кордони.

Всі новини дня

Росія прицільно б’є по цивільній інфраструктурі - Анна Новосад. Інтерв'ю

Росія прицільно б’є по цивільній інфраструктурі - Анна Новосад. Інтерв'ю
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:20 0:00

У Вашингтоні відбулась дискусія «Освіта під час війни. Рік російської агресії проти українських шкіл», модератором якої була засновниця благодійного Фонду savED, колишня міністерка освіти Анна Новосад. Дивіться її інтерв’ю Голосу Америки.

Мільйон боєприпасів для України: результати саміту лідерів ЄС. Відео

Мільйон боєприпасів для України: результати саміту лідерів ЄС. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:57 0:00

Лідери ЄС схвалили план відправки Україні 1 млн артилерійських боєприпасів протягом наступних 12 місяців. «ЄС підтримує Україну в її невпинному прагненні до свободи», – заявив президент Європейської Ради Шарль Мішель. «Ми будемо стояти з Україною стільки, скільки буде потрібно» – наголосив він.

США ввели санкції проти режиму Лукашенко. Тіхановська закликає не ототожнювати білорусів з урядом. Відео

Сполучені Штати запровадили додаткові санкції проти режиму Лукашенка, зокрема за придушення продемократичного руху у Білорусі, і підтримку російської війни в Україні.

З українських портів відбули ще три кораблі з зерном та благодійна пшениця для Ємену

18 березня 2023 року Чорноморську зернову угоду було вдруге продовжено ще на 120 днів. Фото: REUTERS/Viacheslav Musiienko/File Photo

Україна у п'ятницю, 24 березня, відправила 30 тисяч тонн пшениці з Одеси, щоб підтримати мільйони людей у Ємені – у рамках ініціативи "Зерно з України", яку ініціював президент Зеленський і підтримали низка міжнародних донорів.

USAID повідомляє, що ця пшениця годуватиме 4 мільйони людей у Ємені впродовж 1 місяця. А загалом ця зернова ініціатива допомагає долати голод і забезпечує переміщення продуктів харчування та добрив в час глобального дефіциту.

Постачання до Ємену профінансували, серед іншого, уряди Франції, Іспанії та США (Агенція США з міжнародного розвитку USAID), за підтримки Всесвітньої продовольчої програми ООН.

“Чорноморська зернова ініціатива забезпечує зерном тих, хто його потребує у всьому світі, і підтримує всіх, хто покладається на сільськогосподарський сектор”, - заявило посольство США в Україні у Твіттері.

Надзвичайний і Повноважний Посол України в Королівстві Саудівська Аравія Анатолій Петренко наголосив: "Завантажене зерном судно в рамках ініціативи “Зерно з України” (Grain from Ukraine) сьогодні вирушило до Ємену. Україна продовжує відігравати активну роль як гарант продовольчої безпеки, будучи щиро та твердо відданою задоволенню гострих гуманітарних потреб дружнього єменського народу”.

Ініціативу "Зерно з України" започаткували 26 листопада 2022 року, у 90-ту річницю відзначення Голодомору в Україні. Її мета - надсилати зерно у найбідніші країни Африки, де принаймні 5 мільйонів люди живуть в умовах голоду. За цією угодою країни-донори закуповують зерно в Україні й покривають транспортні витрати.

Зерно для Італії, Єгипту та Тунісу

Крім того, як повідомляє ООН, 24-го березня з України відчалило три судна із зерном, що містили понад 60 тисяч тонн кукурудзи та понад 15 тисяч тонн сої. Вони прямують до Італії, Єгипту і Тунісу.

На інфографіці від ООН видно маршрути кораблів із зерном. А також зазначено, що Україна постачає світу сільськогосподарську продукцію, зокрема пшеницю, кукурудзу, соняшникову олію, ячмінь, сою, ріпак, горох тощо.

Посолка США в Україні Бріджит Брінк наголосила на своїй сторінці у Твіттері, що Чорноморська зернова ініціатива “робить можливим цей життєво важливий шлях для підтримки людей у світі, які найбільше страждають від продовольчої безпеки, і гарантує, що українське зерно потрапляє до тих, хто його найбільше потребує”. За словами дипломатки, лідери G7 “чітко дали зрозуміти, що важливо продовжувати та розширювати цю ініціативу”.

Чорноморську зернову Угоду уклали з Росією за посередництва Туреччини та ООН 22 липня 2022 року.

18 березня 2023 року її вдруге продовжили на 120 днів.

З початку угоди з українських портів відпливли понад 700 суден, - підрахувало видання CNBC. А міністр розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександр Кубраков повідомляв, що з 1 серпня 2022 року Україна відправила понад 25 мільйонів тонн зерна на потреби світу.

Раніше адміністраторка Агенції USAID Саманта Пауер заявляла, що Чорноморська зернова ініціатива є критично важливою для боротьби з глобальним голодом. А держсекретар США Ентоні Блінкен заявляв, що від початку дії зернової ініціативи з України вивезли стільки зерна, що з нього можна зробити 8 мільярдів буханок хліба.

У Всесвітній продовольчій програмі ООН стверджують, що через збій постачання продовольств з України та Росії близько 345 мільйонів людей стикаються з проблемою продовольчої безпеки, - повідомляв Голос Америки.

«Ми не похитнемося», – Байден та Трюдо про підтримку України. Відео

«Ми не похитнемося», – Байден та Трюдо про підтримку України. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:41 0:00

«Як вам добре відомо, пане Президенте, Канада буде продовжувати міцно стояти пліч-о-пліч з Україною, чого б це не вимагало», – прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо.

Більше

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG