Спеціальні потреби

Актуально

Українська євроінтеграційна політика: потрібні зрушення? - 2003-07-07

Експерти обговорювали сьогодні економічні наслідки української євроінтеграційної політики. Більшість фахівців вважає, що її реалізація принесе українській економіці відчутні дивіденди. Вони закликають не політизувати тему інтеграційних процесів а порахувати їх економічні наслідки. Між тим останні опитування свідчать про підтримку більшістю громадян європейського курсу України.

Президент центру ринкових реформ Володимир Лановий впевнений, що інтеграція до ЄС принесе українській економіці відчутні дивіденди. Він каже, що із запровадженням прийнятих в Європі норм, бізнес позбавиться від ситуації невизначеності та непублічності прийняття рішень.

Підприємці отримають доступ до кредитів, та ринків збуту продукції. Покращиться інвестиційний клімат. Лановий звертає увагу, що переорієнтація української економіки на Європу вже відбувається:

“За три останні роки найбільш динамічно зростають обсяги постачання товарів в європейському напрямку. Більшість експорту припадає на Європу. Ми маємо тенденції стрімкого зростання торгівлі з Європою. По-друге, не зовсім зорієнтована ситуація в якому напрямку відбуватимуться більш динамічні інтеграційні процеси.”

На думку колишнього віце-прем’єра, заяви керівництва України про доцільність створення Єдиного економічного простору із Росією, Білорусією та Казахстаном свідчать про непослідовність політики.

Голова парламентського комітету з євроінтеграції Борис Тарасюк вважає, що проект створення єдиного економічного простору є виключно політичним. На думку, екс-міністра закордонних справ, російське керівництво змусило президента КУЧМУ підтримати створення ЄЕП в розпал кольчужного скандалу.

Лідер блоку „Наша Україна” Віктор Ющенко закликає не політизувати тему інтеграційних процесів а порахувати їх економічні наслідки. Він переконаний в економічній доцільності орієнтації на країни Євросоюзу. Західні ринки платоспроможніші. Тому українським виробникам на них працювати вигідніше.

В нинішній ситуації Ющенко пропонує вступати до Євросоюзу поетапно. Першим кроком, на його думку, стане приєднання до світової організації торгівлі. Потім необхідно укласти угоди про вільну торгівлю із найбільшими країнами – членам ЄС. Останнім кроком буде набуття членства в економічному союзі. Відносини із Росією він пропонує будувати на рівноправних засадах партнерства.

Втім, багато експертів погоджуються, що вибір між східним та західним напрямками інтеграції залежить не стільки від матеріальної вигоди. Адже порахувати, в якому стані буде економіка в Європі через 20 років практично не можливо. Для України вибір означатиме курс розвитку не тільки економіки, а й всього суспільства. До речі останні опитування показують, що вступ України до ЄС підтримує все більше людей. За даними одного із соціологічних досліджень, прихильниками євроінтеграції є майже 55 відсотків громадян.

Всі новини дня

Військові експерти: українська армія якісно краща за російську і більш підготовлена до контрнаступу. Відео

Про переваги української армії у контрнаступі ми поговорили із двома американськими військовими експертами. Обидва впевнені - українська армія якісно краща за російську і більш підготовлена до контрнаступу.

В американських містах проходять протести у відповідь на підрив дамби Каховської ГЕС. Відео

У вівторок у Вашингтоні на акцію протесту зібралися біля Білого Дому. Учасники вийшли, щоб привернути увагу до того, що на їхню думку, саме росіяни зруйнували Каховську ГЕС. Протести у відповідь на підрив Каховської ГЕС також відбулись і в найбільшому місті штату Каліфорнія, Лос-Анджелесі.

Чаша Каховського водосховища може спорожніти за кілька днів - промислова екологиня. Відео

Чаша Каховського водосховища може спорожніти за кілька днів. Про це у коментарі Голосу Америки розповіла промислова екологиня Анна Амбросова.

Як реагують на руйнування Каховської ГЕС американські конгресмени. Відео

Як реагують на руйнування Каховської ГЕС американські конгресмени. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:38 0:00

Як реагують на руйнування Каховської ГЕС американські конгресмени – деталі з Конгресу США від Катерини Лісунової.

Речниця Білого дому: Відповідальність за руйнування, спричинені цією війною — на Росії. Відео

Відповідальність за руйнування, спричинені цією війною — на Росії. Про це заявила речниця Білого дому Карін Жан-П'єр, коментуючи підрив Каховської ГЕС.

Більше

XS
SM
MD
LG