Спеціальні потреби

Актуально

Український омбудсмен - 2003-07-07

До українського омбудсмена протягом п’яти років звернулось по допомогу 304- тисячі осіб. Такі дані оприлюднила сьогодні уповноважена з прав людини Верховної Ради України Ніна Карпачова. За її словами, за кількістю звернень до Європейського суду Україна посідає п’яте місце після Туреччини, Польщі, Росії та Італії.

19 червня цього року парламент переобрав Ніну Карпачову на посаду уповноваженого з прав людини. На цей пост претендувало 10 кандидатів, проте Карпачова отримала підтримку більшості депутатів. На її стороні вже були досвід і створення впливового інституту омбудсмена. Карпачова каже, що протягом 5-ти років, вона та її оточення намагались не дозволяти творити в Україні – несправедливість.

За 5 років до Карпачової звернулись 304 тисячі громадян. Понад 50% з них нарікали на порушення громадянських прав. 30% усіх скарг стосувалось невиконання судових рішень та винесення несправедливих рішень суду. Омбудсмен, каже, що протягом останніх років зросла кількість звернень, щодо порушення особистих прав людини, зокрема, побиття, приниження та застосування тортур. Своїм значним досягненням Ніна Карпачова вважає визнання її роботи владою.

Серед найболючіших проблем сьогодення омбудсмен називає соціально-економічні. Зараз у великих містах відбувається приватизація гуртожитків, як стверджує Карпачова, їх приватизовують разом із людьми, що там мешкають. І така ситуація є неприпустимою.

Крім того один з останніх випадків, що стосується політичного життя України став яскравим прикладом порушення прав людини. Мова йде про нещодавні вибори у Мукачево, де боротьба за крісло мера відбувалась між представником блоку “Наша Україна” та СДПУ(о). Як стверджує Карпачова, таких брудних виборів їй ще не доводилось бачити.

У найближчих планах омбудсмена – створення трьох нових посад у своєму штаті – представника омбудсмена з питань захисту ЗМІ, військовослужбовців та прав дитини. Крім того відкриття своїх представництв в усіх регіонах України. Загалом за законом, штат омбудсмена має складатись з 235-ти осіб, проте зараз у команді Карпачової працює лише 50 юристів, на створення більшого штату – не вистачає фінансування.

Всі новини дня

Росія змінює воєнну стратегію: як Україні та Заходу на це відповідати – думки західних експертів. Відео

За інформацією західних експертів та аналітиків, наступ Росії в Україні втратив темпи – російським силам не вдалось досягнути поставлених навесні цілей своєї повномасштабної війни проти України.

Як буде, ймовірно, розпадатися РФ: аналіз американського дослідника Януша Бугайські. Відео

Високу ціну за кремлівську агресію доведеться платити всім країнам - міністр аграрної політики України. Відео

В повному обсязі продовольчу кризу через війну Росії проти України світ відчує в середині літа. При чому високу ціну за кремлівську агресію доведеться платити всім країнам, попереджає міністр аграрної політики України Микола Сольський.

У Раді Безпеки ООН відбулися дебати щодо впливу конфліктів на продовольчу безпеку. Відео

У Раді Безпеки ООН відбулися дебати щодо впливу конфліктів на продовольчу безпеку. Захід, за головування Держсекретаря Блінкена, був ініційований Постійним представництвом США при ООН.

$40 мільярдів допомоги для України. Подробиці, реакції з Конгресу та Білого Дому. Відео

Сенат схвалив законопроект, який передбачає 40 мільярдів доларів допомоги Україні. Наразі документ пішов на підпис до президента Байдена. Київ отримає посолку США – Сенат затвердив на посаді голови американської дипмісії в Україні Бріджит Брінк.

Більше

XS
SM
MD
LG