Спеціальні потреби

Актуально

Скільки людей в Україні мають машини? - 2003-07-08

Середній вік автомобіля в українських домогосподарствах становить 19 років. Такі дані були отримані Київським міжнародним інститутом соціології.

Для більшості українців автомобіль досі лишається розкішшю. Як свідчать дані дослідження, проведеного київським міжнародним інститутом соціології, автомобілем у робочому стані володіє лише п’ята частина українських домогосподарств.

Кількість власників авто в місті та на селі приблизно однакова. Навіть у великих містах з населенням понад 500 тисяч осіб, як і в Україні в цілому, тільки 23% є власниками машин. Як стверджує менеджер проектів КМІС Тарас Рибалко, середній вік автомобіля в українських домогосподарствах становить 19 років.

Найбільш забезпеченими автомобілями є домогосподарства Південного та Східно-Центрального регіонів. Тут машини мають 27-26% опитаних. Найменш забезпеченим, виявися Східний регіон – лише 16%. Тарас Рибалко каже, що в Україні дві третини автомобілів - російського виробництва:

Результати опитування також довели, хибність твердження мешканців сільських районів про те, що у містах всі їздять лише на іномарках. Виявилось, що у селах власників іноземних авто – 13%, а у містах 18%.

Між тим ще у державній концепції розвитку автомобілебудівної промисловості України відзначається, що протягом кількох останніх років зростання парку легкових автомобілів відбувалося, переважно, за рахунок імпорту.

При чому, майже 80% - автомобілі, що були у користуванні. Така тенденція залишається і сьогодні. Головною причиною цього є: порівняно низька купівельна спроможність населення, тому й робиться вибір на користь дешевих старих іномарок. Поки що прогнози експертів щодо розвитку українського автомобілебудівництва лишаються не надто втішними.

Всі новини дня

Футбол, як спосіб забути про війну для дітей переселенців. Відео

Футбол, як спосіб забути про війну для дітей переселенців. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:33 0:00

У Львові місцеві футбольні школи, зокрема академія Львівських Карпат, безкоштовно надають дітям-переселенцям нагоду займатися улюбленим спортом.

Активісти української громади США закликають бойкотувати компанії, які відмовляються залишати російський ринок. Відео

Бойкотувати компанії, які відмовляються залишати російський ринок, закликають активісти Української громади США. Зокрема у штаті Огайо, де розташована фабрика виробника харчів Нестле, місцеві українці вимагають від міжнародної компанії припинити бізнес у Росії.

Як зупинити потік нафти з Росії – пропозиції експертів. Відео

Як зупинити потік нафти з Росії – пропозиції експертів. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:39 0:00

Ціни на нафту на світових ринках залишаються на рівні 110-113 доларів за барель. Через високі, хоча і не рекордні, ціни, попри санкції, економіка Росії продовжує функціонувати краще ніж прогнозувалося, вважають певні європейські аналітики. Москва продовжує торгувати нафтою.

Американські фермери скаржаться, що зросла собівартість вирощення їх продукції. Відео

Через війну, врожай в Україні цього сезону буде вдвічі менший ніж торік, прогнозують в українському уряді. Оскільки Україна провідний експортер зернових, світові ціни на пшеницю пішли в гору.

Війна Росії та загроза глобальної харчової кризи. Деталі форуму в Давосі, заяви Байдена в Японії. Відео

Війна Росії в Україні засвідчила, наскільки "економічні відносини з авторитарними режимами можуть створювати вразливість", - заявив генеральний секретар НАТО під час Світового економічного форуму в Давосі, де говорили про Україну, і загрозу глобальної харчової кризи через російську агресію.

Більше

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG