Спеціальні потреби

Гальчинський про НБУ: досягнення та втрати - 2003-07-09


Діяльність Національного банку України цього року заслуговує на тверду четвірку. Такий висновок сьогодні зробив Голова Наглядової Ради Нацбанку Анатолій Гальчинський. На його думку протягом першого півріччя Нацбанк зробив дуже багато позитивних кроків, однак у його роботі були й мінуси.

Анатолій Гальчинський стверджує, що Наглядова Рада дуже прискіпливо оцінювала роботу Нацбанку. Проте не важливо, яку оцінку дає вона, важливим є те, яку оцінку дає економіка, яким чином економіка реагує на відповідні дії Нацбанку.

Гальчинський стверджує, що цього року в Україні спостерігається не прогнозована економічна активність. За шість місяців валовий внутрішній продукт зріс на 3,5%. Експерти прогнозують, що до кінця року він зросте на 8%. Анатолій Гальчинський вважає, що якщо вдасться вийти на такий показник, то це буде – успіх.

Крім того, за його словами є багато передумов для подальшого економічного зростання і наступного року. На 23% зросли іноземні інвестиції і на 35% - довгострокові кредити. А це свідчить про те, що комерційні банки повірили в українську економіку.

Теж саме можна сказати і про іноземних інвесторів, цього року Україна отримала дуже вигідні кредити на євроринку, що свідчить про встановлення довіри. Між тим Анатолій Гальчинський розкритикував керівництво Нацбанку за його політику у плані поповнення валютного резерву. Гальчинський вважає що на цьому напрямку Нацбанк не використав свої можливості.

Незадовільну оцінку дав Голова Наглядової Ради Нацбанку і діяльності уряду. На його думку Кабмін з дуже великим запізненням відреагував на підвищення цін на продовольчому ринку. Якби уряд працював на перспективу, то такого б не сталось, вважає Гальчинський. Він також наголошує, що стабілізувати цінову політику лише адміністративними важелями – не можливо.

Нагадаю, що у середу вранці близько 500 представників політичних партій і громадських організацій оточили Верховну Раду, протестуючи проти зростання цін на продукти харчування, плати за комунальні послуги і скорочення соціальних гарантій. Крім того пікетувальники вимагали відправити у відставку міністра економіки і з питань європейської інтеграції Валерія Хорошковського та керівництво аграрного блоку уряду.

За словами Голови Наглядової Ради Нацбанку, сьогодні аграрний ринок України є не стійким, і якщо уряд не вживе відповідних заходів, то в осінньо-зимовий період може скластись ще гірша ситуація, ніж зараз.

XS
SM
MD
LG