Спеціальні потреби

Актуально

США допоможе з кредитуванням житлового будівництва - 2003-07-10

Американський уряд надасть допомогу Україні для розвитку системи кредитування житлового будівництва. Про це сьогодні оголосили представники Американського агентства з міжнародного розвитку. За допомогою американських фахівців Національний банк України сподівається зробити кредити населенню для будівництва житла дешевшими та доступнішими.

Шість мільйонів громадян України стоять в черзі на покращення житлових умов. Минулого року лише три відсотки житла було збудовано за рахунок бюджетних коштів. Переважна більшість квартир будується за гроші населення. В останні роки в Україні виникла система надання кредитів на будівництво під заставу нерухомості. Але її розвитку заважала відсутність нормативної бази. Намагаючись зменшити ризики, банки видають кредити на короткий термін і під високі відсотки.

5 червня Верховна рада прийняла закон про іпотеку, в якому розроблений механізм надання кредитів під заставу нерухомості або землі. Він вступить в дію з початку наступного року.

Голова НБУ Сергій Тігіпко вважає, що він зробить умови кредитування в Україні більш сприятливими. Адже він надає кредиторам певні гарантії повернення позики, зокрема й шляхом виселення із квартири, яка знаходиться під заставою. Втім, Тігіпко звертає увагу на наявність інших перешкод розвитку в Україні іпотеки.

Голова Американського агентства з міжнародного розвитку Крістофер Краулі каже, що уважно слідкує за розвитком фінансового ринку в Україні. І рішення про надання допомоги розвитку іпотечного кредитування було не випадковим:

“USAID завжди приділяв увагу розвитку фінансового сектора. Водночас ми були стурбовані доступністю кредитних ресурсів в Україні, з огляду на їх вплив на зростання економіки. Тому ми вийшли на проблему кредитування. І зокрема іпотечне кредитування.”

Проект, який втілюватиметься в Україні має назву „Доступ до кредиту”. Він розрахований на 5 років і стартує вже восени. Проект передбачає сім напрямків – від навчання працівників банківських установ до допомоги у створенні кредитних бюро. Останні мають вести кредитну історію громадян. Тим, хто вчасно сплачує рахунки та позички, кредити можуть надаватися під нижчі відсотки. Така практика діє в багатьох державах.

Агентство США з міжнародного розвитку вже має подібний досвід в інших країнах колишнього Радянського Союзу. Спільні проекти успішно реалізуються в Росії та Казахстані. В останньому, наприклад, після року роботи кількість інвестицій в житлове будівництво збільшилася вдвічі. Цього року очікують трикратного зростання. Американський експерт Рік Горлі сподівається на подібний успіх в Україні:

“Агенство США з міжнародного розвитку сподівається на тісну співпрацю із паном ТІГІПКОМ і Національним Банком. І я впевнений, що ми можемо перевершити казахський успіх. І не тільки через більшу кількість населення і потужнішу економіку.”

Про надання допомоги у створенні іпотечного ринку оголосив також Світовий Банк. Він планує виділити на підтримку кредитування 250 мільйонів доларів. Щоправда обумовлюючи допомогу вдосконаленням законів, які регулюють повернення кредитів

Всі новини дня

США відправляють до України броньовані авто, медичний транспорт, тимчасові мости. Відео

США відправляють до України броньовані авто, медичний транспорт, тимчасові мости. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:55 0:00

Броньовані авто, медичний транспорт, тимчасові мости: корабель із важливим американським військовим обладнанням відправили в Україну із Бельгії через Німеччину.

У Пентагоні заявили про зібрання другого засідання контактної групи з оборони України. Відео

У понеділок, за ініціативи очільника Пентагону Остіна, представники понад 40-ка країн світу візьмуть участь у другому засіданні контактної групи з оборони України. Тим часом, Міноборони США показало, як американські військові завантажують гаубиці M777 - для доставки в Україну.

Ентоні Блінкен обговорив питання продовольчої безпеки із українськими дипломатами. Відео

Державний секретар Ентоні Блінкен напередодні відвідав Український Інститут Америки у Нью-Йорку, аби продемонструвати солідарність з народом Україною.

Чи достатньо робить безпосередньо Європейський Союз для України? Відео

Чи достатньо робить безпосередньо Європейський Союз для України? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:37 0:00

9,5 мільярдів доларів нової допомоги від «Групи Семи» - аналіз підтримки України з боку ЄС та що відбувається із санкціями проти Росії?

Благодійне турне Злати Огневіч у США - співачка жертвує на потреби України. Відео

Українські артисти продовжують допомогати протистояти російській війні зі свого, культурного фронту.

Більше

XS
SM
MD
LG