Спеціальні потреби

Актуально

США допоможе з кредитуванням житлового будівництва - 2003-07-10

Американський уряд надасть допомогу Україні для розвитку системи кредитування житлового будівництва. Про це сьогодні оголосили представники Американського агентства з міжнародного розвитку. За допомогою американських фахівців Національний банк України сподівається зробити кредити населенню для будівництва житла дешевшими та доступнішими.

Шість мільйонів громадян України стоять в черзі на покращення житлових умов. Минулого року лише три відсотки житла було збудовано за рахунок бюджетних коштів. Переважна більшість квартир будується за гроші населення. В останні роки в Україні виникла система надання кредитів на будівництво під заставу нерухомості. Але її розвитку заважала відсутність нормативної бази. Намагаючись зменшити ризики, банки видають кредити на короткий термін і під високі відсотки.

5 червня Верховна рада прийняла закон про іпотеку, в якому розроблений механізм надання кредитів під заставу нерухомості або землі. Він вступить в дію з початку наступного року.

Голова НБУ Сергій Тігіпко вважає, що він зробить умови кредитування в Україні більш сприятливими. Адже він надає кредиторам певні гарантії повернення позики, зокрема й шляхом виселення із квартири, яка знаходиться під заставою. Втім, Тігіпко звертає увагу на наявність інших перешкод розвитку в Україні іпотеки.

Голова Американського агентства з міжнародного розвитку Крістофер Краулі каже, що уважно слідкує за розвитком фінансового ринку в Україні. І рішення про надання допомоги розвитку іпотечного кредитування було не випадковим:

“USAID завжди приділяв увагу розвитку фінансового сектора. Водночас ми були стурбовані доступністю кредитних ресурсів в Україні, з огляду на їх вплив на зростання економіки. Тому ми вийшли на проблему кредитування. І зокрема іпотечне кредитування.”

Проект, який втілюватиметься в Україні має назву „Доступ до кредиту”. Він розрахований на 5 років і стартує вже восени. Проект передбачає сім напрямків – від навчання працівників банківських установ до допомоги у створенні кредитних бюро. Останні мають вести кредитну історію громадян. Тим, хто вчасно сплачує рахунки та позички, кредити можуть надаватися під нижчі відсотки. Така практика діє в багатьох державах.

Агентство США з міжнародного розвитку вже має подібний досвід в інших країнах колишнього Радянського Союзу. Спільні проекти успішно реалізуються в Росії та Казахстані. В останньому, наприклад, після року роботи кількість інвестицій в житлове будівництво збільшилася вдвічі. Цього року очікують трикратного зростання. Американський експерт Рік Горлі сподівається на подібний успіх в Україні:

“Агенство США з міжнародного розвитку сподівається на тісну співпрацю із паном ТІГІПКОМ і Національним Банком. І я впевнений, що ми можемо перевершити казахський успіх. І не тільки через більшу кількість населення і потужнішу економіку.”

Про надання допомоги у створенні іпотечного ринку оголосив також Світовий Банк. Він планує виділити на підтримку кредитування 250 мільйонів доларів. Щоправда обумовлюючи допомогу вдосконаленням законів, які регулюють повернення кредитів

Всі новини дня

Київський кінно-реабілітаційний центр запросив бійців з передової на сеанс іпотерапії. Відео

Психологічна реабілітація - один з базових елементів відновлення бійців на ротації. Нещодавно Київський кінно-реабілітаційний центр запросив бійців з передової на сеанс іпотерапії.

У Радбезі ООН провели спецзасідання, присвячене гуманітарній ситуації в Україні. Відео

У Раді Безпеки ООН провели спеціальне засідання, присвячене гуманітарній ситуації в Україні.

Потужний землетрус у Туреччині і Сирії. Вашингтон надсилає дві групи рятувальників. Відео

Вашингтон надсилає до Туреччини дві групи рятувальників для пошуку вцілілих і ліквідації наслідків. Про це повідомив представник Ради з нацбезпеки США Джон Кірбі.

ПВК "Вагнер" все складніше вербувати в'язнів на війну РФ в Україні - медіа

Кладовище найманців ПВК "Вагнер" у Краснодарському краї, Росія, 22 січня 2023. REUTERS/Stringer

У російських тюрмах усе менше добровольців воювати в Україні у складі ПВК "Вагнер" на тлі повідомлень про великі втрати серед в'язнів, тому видання Євгена Пригожина розпочали піар-кампанію за участі ув'язнених, які вижили на війні та вже повернулися додому. Про це пише незалежне російське видання "Медіазона".

Журналісти зазначають, що якщо раніше Пригожин агітував особисто, тепер "посилає підлеглих". "Цього разу добровольців набагато менше: якщо після першого візиту Пригожина на війну записувалися по кілька сотень ув'язнених, то тепер це швидше кількадесят. В'язні кажуть, що вже не дуже вірять у помилування, а новини та розмови із завербованими переконують їх, що ризик загибелі дуже високий".

Нині координатор стратегічної комунікації Ради з нацбезпеки США Джон Кірбі під час брифінгу заявив, що у тяжких боях за Бахмут найбільше зацікавлений особисто Пригожин - "через егоїстичну особисту вигоду з метою підвищити свій високий статус у кремлівській ієрархії".

Як зазначає Радіо Свобода, про другу хвилю набору до ПВК "Вагнер" раніше писали правозахисник і колишній політвʼязень Іван Асташин, видання "Верстка" та кілька телеграм-каналів.

Скільки загалом людей було завербовано на війну з російських колоній, достеменно не відомо. Федеральна служба виконання покарань повідомляла про скорочення торік кількості увʼязнених майже на 30 тисяч осіб. На початок лютого "Медіазона" змогла підтвердити загибель 823 завербованих увʼязнених, хоча реальні цифри можуть бути значно більшими.

Найманців угруповання підозрюють у скоєнні численних воєнних злочинів. З весни 2022 року у медіа почала зʼявлятися інформація, що ПВК вербує увʼязнених у російських колоніях для участі у війні з Україною в обмін на помилування. Як це оформляється юридично, досі невідомо. Кремль заявив, що ця інформація засекречена.

Місце в кремлівській ієрархії та соляні копальні - Білий дім про "егоїстичний" інтерес Пригожина у боях за Бахмут

Центр ПВК "Вагнер", що пов'язують із російським бізнесменом Євгенієм Пригожиним. Фото: AP Photo, File

У тяжких боях за Бахмут найбільше зацікавлений очільник російської приватної військової компанії "Вагнер" Євгеній Пригожин - "через егоїстичну особисту вигоду з метою підвищити свій високий статус у кремлівській ієрархії". Так ситуацію прокоментував координатор стратегічної комунікації Ради з нацбезпеки США Джон Кірбі.

Кірбі також наголосив на економічній вигоді, яку, за інформацією посадовця, планує отримати Пригожин - через місцеві соляні та гіпсові копальні.

"Через цей егоїстичний інтерес Пригожин не боїться кидати у бій в'язня за в'язнем", - сказав Кірбі під час брифінгу про залучення засуджених до лав "Групи Вагнера". Посадовець додав, що США зосереджуватимуться на тому, щоб продовжувати надавати Україні необхідну безпекову допомогу для її успіху на полі бою і зокрема довкола Бахмута.

Соляне родовище Артемівське у Бахмуті площею 179 квадратних кілометрів одним з найбільших у Європі. Місцеві соляні шахти належать державному підприємству "Артемсіль", лідеру на українському ринку й експортеру до 20 країн, допоки воно не припинило виробництво через кілька місяців після російського вторгнення. З моменту заснування наприкінці XIX століття підприємство видобуло понад 280 мільйонів тонн солі. Шахти досягають глибини 200-300 метрів і мають тунелі загальною довжиною 300 кілометрів.

За інформацією Reuters, соляні шахти можуть стати комерційно прибутковим активом, а також росіяни планують використовувати їх для зберігання боєприпасів і зброї поза зоною дії українських ракет.

Раніше президент Росії Володимир Путін підписав указ, що дозволяє мобілізацією росіян, які мають непогашену судимість за вбивства та інші тяжкі злочини, передбачені Кримінальним кодексом РФ.

Як повідомляв Голос Америки, Сполучені Штати оголосили санкції проти ПВК "Вагнер" та Пригожина. Міністерство фінансів США назвало "Групу Вагнера" міжнародною злочинною організацією.

Також Сполучені Штати звинувачували російських найманців в експлуатації природних ресурсів у Центральноафриканській Республіці, Малі, Судані, аби допомогти фінансувати війну Кремля в Україні.

У статті використано матеріали Reuters

Більше

XS
SM
MD
LG