Спеціальні потреби

Актуально

Аудіопіратство - головна завада національній музиці - 2003-07-10

Як твердять представники українських звукозаписуючих фірм та відомі українські виконавці, піратство нищить в зародку передовсім українську музику.

Компакт-диски з краденою музикою, що продаються з яток у кожному підземному переході на Хрещатику – загроза не так фінансовим інтересам Мадонни чи Хуліо Еглесіаса, як українським виконавцям та самому існуванню сучасної української музики.

“Якщо є крадений дешевий західний продукт, то з ним дуже важко конкурувати українському продукту. Тобто не приходять гроші, яких так потребує український шоу-бізнес для свого нормального розвитку.” - говорить Андрій Даховський з компанії “Юкрейніан Рекордс”.

Щоразу, купуючи піратський диск, -- каже він, -- українці спонсорують котрогось із “жирних котів” - мафіозі, який не має аж ніякого стосунку до шоу-бізнесу і який на ці гроші купить собі мерседес. Натомість вітчизняна індустрія звукозапису, в яку через піратство не повертаються вкладені гроші, задихається від недоінвестування:

“Ці рекордингові компанії не мають в результаті великих прибутків, і вони, коли до них приходять молоді групи, вони кажуть – в нас нема грошей, ми не можемо з вас зняти кліп, ми не можемо вам допомогти.” - говорить відомий композитор і виконавець Святослав Вакарчук з популярного гурту “Океан Ельзи”.

Не диво, -- каже він, -- що розкручених українських артистів мало, якісні кліпи майже не знімаються, а українській музиці годі пробитися на світові ринки.

“Океан Ельзи” користується підвищеною увагою з боку піратів. Останній диск цього гурту під назвою “Суперсиметрія” пропонують з яток як в ліцензійному, так і в краденому варіанті. На сьогоднішній день продано 50 тисяч легальних дисків – і, як гадає Вакарчук, разів у шість-сім більше піратських.

За його словами, уявлення про аудіопірата як про бідного студента, такого собі Робін Гуда, що поцупив в Інтернеті музичну новинку і для спільного добра продав їх задешево незаможному українцю – міф, придуманий самими ж піратами. Насправді гра йде на ціновій різниці в одну-дві гривні. В результаті процвітає тіньовий бізнес – і животіє легальна музична індустрія.

Святослав Вакарчук: ”Якби не було піратства, в нас був би нормальний, серйозний ринок. Тобто 50 мільйонів населення, які готові платити по 10 гривень за касети, по 20 гривень за диск це величезний ринок, в нас же зробили величезний прибутковий ринок на пиві, на солодкій воді, на цукерках, на цигарках, воно ж працює. Тому що припинили якось історію з піратством.” Щоб припинити історію з піратством у музиці, кажуть представники українського шоу-бізнесу, треба ворушити громадську думку. Поставити в підземних переходах ятки, де продавалися б не крадені, а ліцензійні диски. Закрити “дірки” на кордонах з Росією – бо відколи, під загрозою санкцій, в Україні позакривали всі заводи з виробництва контрафактної продукції, сотні тисяч нелегальних компакт-дисків везуть сюди на продаж з російських підпільних підприємств.

Так чи інакше, -- кажуть представники музичної індустрії, -- поки Україна залишатиметься великою піратською країною, вона ніколи не стане країною великої музики.

Всі новини дня

Європа засуджує підрив Каховської греблі й обіцяє допомогу Україні

Британський міністр закордонних справ Джеймс Клеверлі сказав 6 червня, що не мав досить інформації про руйнування Новокаховської греблі, але підкреслив, що ці катастрофічні події в Україні спричинені російським вторгненням.

Європейські посадовці покладають на Росію відповідальність за руйнування Каховської греблі на півдні України, що спричинило затоплення в низинах Дніпра.

Різке підвищення рівня води загрожує мешканцям Херсона та інших міст і сіл у регіоні, значна частина якого вже понад рік перебуває під російською окупацією, створюючи гуманітарні, екологічні й техногенні проблеми зокрема для Запорізької атомної електростанції.

Найкраще, що зараз може зробити Росія - це негайно вивести свої війська.
Джеймс Клеверлі

У Києві заявляють, що вибух на греблі під контролем російських сил був здійснений, щоб перешкоджати українському наступу.

Українська військова речниця Наталя Гуменюк сказала в ефірі Радіо Свобода, що окупанти «намагаються збільшити площу водної поверхні, щоб українські сили оборони не вдалися до форсування».

Російські представники стверджують, що гребля зруйнована внаслідок обстрілу українською артилерією, а з українського боку ще кілька місяців тому говорили, що росіяни замінували греблю.

Згідно з повідомленням президент України Володимира Зеленського «близько 2:50 ворог здійснив внутрішній підрив конструкцій Каховської ГЕС».

«Руйнування цивільної інфраструктури чітко кваліфікується як воєнний злочин, і ми притягнемо Росію та її ставлеників до відповідальності», - написав уTwitter чільний посадовець ЄС, президент Європейської ради, Шарль Мішель.

Він повідомив, що порушить це питання на зустрічі керівників країн Європейського Союзу через кілька тижнів і запропонує надання більшої допомоги затопленим районам.

«Мої думки з усіма родинами в Україні, яких зачепила ця катастрофа», - додав Шарль Мішель.

Британський міністр закордонних справ Джеймс Клеверлі, який в ці дні перебував у Києві, сказав, що не знає, хто саме зруйнував Каховську греблю, але підкреслив, що це сталося «лише тому, що Росія вторглася в Україну».

«Ми далі будемо спостерігати за становищем, яке змінюється, але найкраще, що зараз може зробити Росія - це негайно вивести свої війська», - сказав британський міністр.

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберґ сказав, що руйнування Каховської греблі знову показало жорстокість російської війни в Україні.

Міжнародна агенція з атомної енергії (МАГАТЕ) заявляє, що спостерігає за становищем на Запорізькій АЕС, де реактори охолоджуються водою з Дніпра і знищення рівня води може становити загрозу.

«Відсутність охолоджувальної води в основних системах водяного охолодження впродовж тривалого періоду часу призведе до розплавлення палива та непрацездатності аварійних дизель-генераторів. Однак наша поточна оцінка полягає в тому, що безпосереднього ризику для безпеки станції немає», - сказав керівник МАГАТЕ зранку 6 червня.

Як працює екіпаж бойового гвинтокрила ЗСУ. Відео

Як працює екіпаж бойового гвинтокрила ЗСУ. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:10 0:00

Протягом наступальних дій важливою є підтримка наземних сил із повітря. Серед цілей армійських льотчиків - захист піхоти та ураження цілей противника. Для своїх атак ЗСУ в тому числі застосовують й транспортні гелікоптери Мі-8.

Цього тижня Вашингтон відвідують лідери Данії та Британії: чому ці візити є важливими для України? Відео

Цього тижня Вашингтон відвідують лідери Данії та Британії. Серед іншого - для того, аби скоординувати із США зусилля із підтримки української армії.

Західні експерти активно обговорюють останні маневри на полі бою. Відео

Західні експерти активно обговорюють останні маневри на полі бою. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:13 0:00

Останні маневри на полі бою активно обговорюють західні експерти. Дехто звертає увагу на те, що впевненість ЗСУ контрастує із ознаками хаосу в Росії. Про це зокрема кажуть в американському Інституті вивчення війни.

В Держдепі вірять, що РФ програє, та сподіваються, що зупиниться, поки не втратила більше

Заступник речника Держдепартаменту США Ведант Пател

Росія програє у своїй війні проти України та має припинити агресію, поки не втратила ще більше. Про це заявив під час брифінгу заступник речника Держдепартаменту США Ведант Пател.

"Я не збираюся вдаватися в конкретні оцінки щодо ситуації на полі бою або говорити від імені української влади. Проте, відверто кажучи, я вірю, що Росія програє у цій війні. Тому я сподіваюся, що Кремль переоцінить свою присутність, зупиниться, поки не втратив більше, та негайно покине українську територію", - відповів Пател на прохання оцінити ситуацію на полі бою.

Він додав, що США загалом не підтримують атаки всередині Росії, але нагадав, що саме Росія завдає жорстоких ударів по цивільному населенню України.

«Загалом ми не підтримуємо напади всередині Росії, але Росія продовжує свої авіаудари по Києву, багато з яких спустошили цивільні райони, і Росія продовжує свої жорстокі напади на народ України. І тому важливо те, що Росія може закінчити цю війну в будь-який час, вивівши свої сили з України, замість того, щоб продовжувати щоденні жорстокі атаки на українські міста з людьми, націлюючись на цивільну інфраструктуру, націлюючись на цивільні території».

Він також додав, що союзники продовжують забезпечувати українські війська технікою та тренуванням, щоб Україна змогла повернути свої суверенні території.

Більше

Відео - найголовніше

Як працює екіпаж бойового гвинтокрила ЗСУ. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:10 0:00
XS
SM
MD
LG