Спеціальні потреби

Толстоухов привідкрив завісу щодо останніх голосувать - 2003-07-14


Координатор парламентської більшості Анатолій Толстоухов заявив сьогодні, що більшість була готова голосувати списками за направлення законопроектів з політреформи до Конституційного суду. За його словами, ніде у Конституції не вказано, що голосування проведене таким чином вважається не дійсним.

Такі рішення, як Конституційна реформа не можна приймати, як перемогу один над одним, відзначив координатор парламентської більшості Анатолій Толстоухов, коментуючи політичні баталії, що відбувались у парламенті наприкінці минулого тижня. На його думку, парламентська більшість не програла. Під час блокування роботи сесії більшість повела себе гідно і не перетворила останні дні роботи Верховної Ради на конфлікт, який міг би мати сумні політичні наслідки далеко за стінами парламенту. Проте, Толстоухов підкреслив, що якби не був узгоджений компромісний варіант більшість голосувала б списками.

Говорить Толстоухов: див. аудіо запис.

Як стверджує Анатолій Толстоухов, для того, щоб рішення було прийняте необхідно, щоб засідання відбувалось у стінах Верховної Ради, щоб питання було внесено до порядку денного і щоб головуючий оголосив розгляд цього питання. Яким чином голосуватимуть депутати, руками, бюлетенями, чи списками - вже не важливо. Координатор більшості додав, що було зібрано 228 підписів. Він також відзначив, що депутати не отримували від президента жодних вказівок з приводу голосування.

Що стосується нещодавньої заяви Віктора Ющенка з приводу того, що президентські вибори можуть не відбутись у 2004-му році, то за словами Толстоухова, сьогодні говорити про те, що відбуватиметься наступного року - важко.

Толстоухов каже: див. аудіо запис.

Толстоухов додав, що він не хотів би, щоб у 2004-му році Україна мала парад претендентів, і щоб владу переобирали лише тому, що народ має низький рівень довіри до неї. Він також підкреслив, що ефективність роботи нинішньої сесії була високою, як ніколи. І його тішить те, що журналісти перестали задавати питання, чи існує насправді парламентська більшість.

XS
SM
MD
LG