Спеціальні потреби

Кучма не погоджується, що здобув поразку у п'ятницю - 2003-07-15


Президент України Леонід Кучма обіцяє відкликати свій законопроект з Конституційного суду, якщо йому не перешкодять юристи. Про це він повідомив під час зустрічі з журналістами.

Чутки про те, що президент планує відкликати свій законопроект, щодо внесення змін до Конституції, поширювались у парламенті ще минулого тижня. Депутати від опозиції заявляли, що Леонід Кучма ніколи не погодиться із тим, щоб до Конституційного суду були внесені 2 альтернативні законопроекти. Заявляючи під час зустрічі з журналістами про намір відкликати свій законопроект, президент фактично відмовився від запропонованої ним конституційної реформи:

Говорить Л. Кучма: див. аудіо запис.

Заяву президента опозиція ще остаточно не осмислила. Представники “Нашої України” не виключають, що Кучма блефує, оскільки відкликати президентський законопроект може тільки законодавчий орган. Відповідно до постанови Верховної Ради, необхідно набрати 226 депутатських голосів за відкликання цього проекту, після чого спікер повинен своїм підписом направити відповідне звернення до Конституційного Суду.

Лідер БЮТ, Юлія Тимошенко традиційно вважає, що заява Кучми має на меті продовження його повноважень. Тимошенко припускає, що на Банковій вже шукають юристів, які б не допустили, щоб Президент зробив "протизаконний" вчинок і не відкликав свого законопроекту.

До речі, заявляючи про намір відкликати свій законопроект президент, не виключив, що юристи дійдуть висновку про неможливість цього, однак категорично заперечив, що намагається продовжити свої повноваження за допомогою Конституційної реформи:

Говорить Л.Кучма: див. аудіо запис.

На зустрічі з пресою Президент розкритикував парламентський законопроект та висловив здивування, чому Ющенко проголосував за направлення цього законопроекту до Конституційного суду. На думку Кучми, якщо парламент не погодиться із запропонованим варіантом – проведення президентських виборів та виборів до Верховної ради в один рік, то в наступного президента виникнуть серйозні проблеми із структуруванням влади.

Говорить Л.Кучма: див. аудіо запис.

За словами Кучми, у парламентському варіанті президент фактично позбавляється своєї влади. Леонід Кучма каже, що хоче, щоб і далі у країні був сильний Президент. Він не погоджується із тим, що минулого тижня опозиція здобула перемогу. На його думку – це поразка всіх, але тимчасова поразка з якої є вихід.

XS
SM
MD
LG