Спеціальні потреби

13 найактивніших громадських організацій отримали гранти від США - 2003-07-17


“Ти можеш”. Таку назву має проект підтримки громадянського суспільства в Україні, фінансований Агентством США з міжнародного розвитку. Нову порцію грантів за проектом отримали 13 найактивніших українських громадських організацій – переможців щорічного конкурсу.

“Ти можеш”. Переконати в цьому українців покликаний проект, що допомагає їм об’єднуватись і спільно відстоювати свої інтереси. Громадський благодійний фонд “Правничі ініціативи” з міста Острог замається юридичним захистом прав підлітків. Як каже керівник фонду Ігор Валяник, останнім часом найбільше випадає заступатися за дітей, чиї батьки виїхали за кордон на заробітки, дитину лишили на піклування бабці, а в дитини в школі проблеми:

“Відносини в школі з викладачами, скажімо, застосування сили з боку викладачів. Якщо є батьки, то це вирішується по-різному, але вирішується. Зі сторони дитини, яка має якусь бабцю, якій 70 років, важко собі уявити, що бабця прийде і буде розбиратися в школі з директором.”

Чернігівський громадський комітет підтримки власників земельних паїв допомагає обдуреним при роздержавленні селянам спільно захищати свої майнові права. Як каже голова комітету Олексій Тарасов, люди часто навіть не уявляють, що це можна робити не самотужки, а громадою.

Така ситуація зараз утворилася, що люди знають, що можна об’єднатися як власник землі тільки як певна комерційна структура. Вони навіть не знають, що можна створити просто громадську організацію і власноруч захищати права, які порушує колишній голова колгоспу чи голова сільради, проводячи махінації з землею.

А громадський Центр бізнес-інформації з Криму консультує бажаючих зареєструвати домовий чи вуличний комітет, щоб спільно підтримати приватний житловий фонд – будинки ще хрущовської доби, на ремонт яких у держави зараз немає грошей.

«Сьогодні такі самооб’єднання громадян дадуть їм змогу самостійно розпоряджатися територією довкола будинку, площами загального користування, можливо, використовувати їх з комерційною метою», -- каже президент консультативного Центру Марина Андроникова.

13 українських громадських організацій – серед них такі, що опікуються екологією та правами інвалідів, борються з насильством у сім’ї та домагаються реформ у медицині – виграли конкурс і отримали грант від Агентства США з міжнародного розвитку. Як сказав, вручаючи гранти, посол Сполучених Штатів Карлос Паскуаль, назва цього проекту дуже точно відображає його суть:

“Ти можеш. Що ми хочемо – це підтримувати умови, щоб ви мали можливість робити, що ви хочете зробити тут в Україні як українські організації. Тому що тільки ви як українські організації можуть зробити країну, яка ви хочете зробити в майбутньому.”

Конкурсна програма грантів “Ти можеш” проводиться в Україні перший рік. За цей час 60 незалежних українських організацій громадянського суспільства отримали фінансову підтримку загальною сумою приблизно в сто тисяч доларів США.

XS
SM
MD
LG