Спеціальні потреби

Актуально

Безробіття скорочується! - 2003-07-18

В першому півріччі цього року в Україні скоротився рівень безробіття. Про це сьогодні заявив міністр праці і соціальної політики держави. За його даними, додатково створено 400 тисяч нових робочих місць. Чиновники прогнозують, що із вступом України до Світової організації торгівлі, кількість безробітних може зрости.

За минулий рік в Україні кількість людей, які не мають роботи скоротилася на 200 тисяч. Офіційний рівень безробіття становить 10,1 відсотка. Це на один відсоток менше ніж рік тому.

Міністр праці Михайло Папієв впевнений, що позитивні тенденції на ринку спостерігаються завдяки економічному зростанню. За даними Міністерства праці та соціальної політики, за рік створено понад 400 тисяч нових робочих місць. На зниження рівня безробіття впливає і те, що майже 7 мільйонів громадян України працездатного віку виїхали на заробітки за кордон.

Серед тих, хто має вищу освіту найбільше безробітних серед юристів та економістів. Їх українські університети підготували стільки, що ринок не здатний переварити. Не можуть знайти собі роботу багато перукарів та бухгалтерів. А от попит на фахівців технічних спеціальностей вище ніж пропозиція.

Міністерство праці готує методику, за якою розраховуватимуть необхідність у фахівцях різних професій. На її основі формуватимуть державне замовлення для навчальних закладів. Однак Михайло Папієв прогнозує, що після вступу України до Світової організації торгівлі, кількість безробітних зросте.

Леонід Кучма поставив уряду завдання вступу до СОТ вже в 2003-тьому. Однак в міністерстві досі не знають, скільки саме українців втратять в наслідок цього роботу. Кажуть, що такі розрахунки завершать до кінця року. Експерти прогнозують, що найбільше постраждають шахтарські та аграрні регіони. Саме ці галузі чекає найбільше скорочення. Продукція цих галузей може не витримати цінової конкуренції із дешевшим імпортом.

В сільській місцевості проблема безробіття стоїть особливо гостро. На одне місце тут в середньому 20 кандидатів. Однак в деяких районах середня зарплата становить 60 гривень за місяць. Тому селяни не охоче йдуть працювати за такі гроші. Кажуть, що краще отримувати мінімальну допомогу із безробіття, яка становить 74 гривні.

Про свій намір допомогти Україні реформувати сферу соціального страхування повідомили представники Світового Банку. Вони нададуть українському уряду позику 100 мільйонів доларів саме під соціальні програми.

Всі новини дня

Росія змінює воєнну стратегію: як Україні та Заходу на це відповідати – думки західних експертів. Відео

За інформацією західних експертів та аналітиків, наступ Росії в Україні втратив темпи – російським силам не вдалось досягнути поставлених навесні цілей своєї повномасштабної війни проти України.

Як буде, ймовірно, розпадатися РФ: аналіз американського дослідника Януша Бугайські. Відео

Високу ціну за кремлівську агресію доведеться платити всім країнам - міністр аграрної політики України. Відео

В повному обсязі продовольчу кризу через війну Росії проти України світ відчує в середині літа. При чому високу ціну за кремлівську агресію доведеться платити всім країнам, попереджає міністр аграрної політики України Микола Сольський.

У Раді Безпеки ООН відбулися дебати щодо впливу конфліктів на продовольчу безпеку. Відео

У Раді Безпеки ООН відбулися дебати щодо впливу конфліктів на продовольчу безпеку. Захід, за головування Держсекретаря Блінкена, був ініційований Постійним представництвом США при ООН.

$40 мільярдів допомоги для України. Подробиці, реакції з Конгресу та Білого Дому. Відео

Сенат схвалив законопроект, який передбачає 40 мільярдів доларів допомоги Україні. Наразі документ пішов на підпис до президента Байдена. Київ отримає посолку США – Сенат затвердив на посаді голови американської дипмісії в Україні Бріджит Брінк.

Більше

XS
SM
MD
LG