Спеціальні потреби

Актуально

Мукачівський виборчком став на сторону "НУ" - 2003-07-18

Анульовано результати виборів мера Мукачевого в Закарпатській області. Львівський суд скасував рішення виборчої комісії, яка визнала переможцем Василя Петьовку – кандидата від “Нашої України”, і зобов’язав виборчком провести повторні вибори.

Представники “Нашої України” називають судове рішення правовим свавіллям та спробою ревізувати волю виборців. На виборах в Сумах і Мукачевому, кажуть вони, влада відпрацьовує майбутній сценарій президентських виборів.

Результати виборів міського голови в Мукачевому, переможцем яких став кандидат від “Нашої України” Василь Петьовка, суд оскаржує уже вдруге. Спершу, коли стало відомо, що на виборах 29 червня за Василя Петьовку проголосувало більше виборців, ніж за його найближчого суперника Ернеста Нусера – 50% проти 42%, Сихівський районний суд міста Львова скасував результати голосування на частині міських дільниць і зобов’язав виборчком перерахувати голоси наново. Коли ж і повторний перерахунок підтвердив перемогу Петьовки, суд анулював результати виборів і зажадав від виборчої комісії призначити нові.

Суперництво двох кандидатів – Петьовки та Нусера відображає протистояння двох партій, які їх підтримують – “Нашої України” Віктора Ющенка і Соціал-демократичної партії (об’єднаної) Віктора Медведчука.

В двобої за посаду мера в Мукачевому зійшлися влада і опозиція, і як твердить народний депутат, член фракції “Наша Україна” Тарас Чорновіл, на всіх етапах цього поєдинку влада грає без правил. Ситуацію з виборами в Мукачевому Тарас Чорновіл прокоментував для “Голосу Америки” телефоном зі Львова:

“Ця вся епопея мала кілька рівнів, кілька поверхів, з виборами мера Мукачева. Спочатку, перший момент це самі вибори. А на виборах дійсно були достатньо грубі порушення.”

Мав місце і підкуп виборців, каже Чорновіл, і спроба зірвати вибори – завадило втручання депутатів-спостерігачів та омбудсмена Ніни Карпачової.

Чорновіл: “Після того, коли все ж таки кандидат від СДПУо програв ці вибори, була наступна стадія, яка дуже характерна для нинішнього періоду, що тепер має значення не хто виграє вибори, а хто зуміє уневажнити інші результати і підмінити їх на зовсім інші.”

За скаргою есдеківського кандидата суд визнав недійсними результати виборів на майже половині міських дільниць, причому замість призначити повторне голосування на цих дільницях, зобов’язав виборчком повторно лічити голоси – без урахування голосів отієї половини виборців. Чорновіл: Ну це, приблизно щоб зробити аналогію, можна порівнювати з тим, що суддя дав вказівку – 40 процентів населення Мукачева просто розстріляти, вважати їх неіснуючими, тому що їх виключили взагалі з виборчого процесу, з виборчого права.” Виборчком перераховує голоси і знову визнає перемогу кандидата від “Нашої України”, а суд знову скасовує результати виборів.

Чорновіл: “В паніці була дана вказівка, абсолютно слухняному, керованому, маніпульованому голові Сихівського районного суду Лєсному Сергію терміново щось зробити. І він виносить стовідсотково незаконне рішення, з порушенням всіх можливих і неможливих законів, про те, щоб визнати вибори взагалі в Мукачеві недійсними.”

“Рішення суду, -- каже Тарас Чорновіл, -- через те й не було офіційно оприлюднене, що цей документ є порушенням законодавства.” Як повідомив депутат, у канцелярії львівського сихівського суду кажуть, що ніякого рішення з цього питання не приймали і ніякого судового засідання не проводили. На його думку, постанову могли ухвалити “в кабінеті – суддя і люди, які на нього тиснули”.

За словами Чорновола, мукачівський виборчком вирішив не виконувати цього, як він каже, злочинного рішення. Повторних виборів не буде, -- вважає депутат, -- але сценарій, обкатаний в Мукачевому, може повторитися на майбутніх виборах Президента: “Тому що в Мукачеві відпрацьовувався сценарій проведення президентських виборів.”

Всі новини дня

Інспектори від уряду США не виявили порушень, пов’язаних з використанням допомоги США Україні. Відео

Інспектори від американського уряду не виявили серйозних порушень, пов’язаних з використанням допомоги США Україні. Про це сьогодні вони засвідчили у Конгресі Сполучених Штатів. За слуханнями комітету з міжнародних відносин Палати представників уважно стежила Катерина Лісунова.

Президент України Володимир Зеленський віртуально взяв участь у Саміті демократій у Вашингтоні. Відео

У Вашингтоні офіційно розпочався Саміт демократій, який проводить адміністрація Байдена у партнерстві із кількома країнами з кожного континенту. Основною подією цього дня стало віртуальне засідання, у якому взяв участь й президент України Володимир Зеленський.

"Вагнерівці" зазнають величезних втрат у районі Бахмута - генерал Міллі

Генерал Марк Міллі під час слухань у Конгресі щодо оборонного бюджету США на 2024 рік. REUTERS/Kevin Lamarque

Найманці приватної військової команії "Вагнер" зазнають величезних втрат у районі Бахмута. Про це заявив голова Об'єднаного комітету начальників штабів США генерал Марк Міллі під час слухань щодо оборонного бюджету на 2024 рік у Комітеті з питань збройних сил Палати представників США у середу, 29 березня.

Про "вагнерівців" під час слухань на Капітолійському пагорбі поцікавився член Палати представників від Демократичної партії Рубен Галлего. Він запитав у Міллі, чи може генерал поділитися своїм баченням відносин між групою "Вагнер" та регулярними російськими військами на оперативному рівні, та чи змінилася присутність "вагнерівців" в Африці внаслідок війни в Україні.

Міллі відповів, що група "Вагнер" зараз веде бойові дії, в першу чергу, в районі Бахмута. "Там, імовірно, 6 тис. або близько того справжніх найманців і, можливо, ще 20 або 30 тис. новобранців, багато з яких вийшли із в'язниць, і вони зазнають величезних втрат у районі Бахмута. Українці завдали цим хлопцям багато смертей і руйнувань", - сказав Міллі.

Він додав, що, крім Бахмута, бойовики групи "Вагнер" присутні в багатьох інших місцях, особливо в Західній Африці, де вони "фактично захопили країну."

Міллі назвав "вагнерівців" дуже агресивною групою і зауважив, що найманці є дуже оснащеними та багатими. "Її очолює дуже безжалісний хлопець Пригожин. Він нібито бізнесмен, але за ним стоїть неймовірне кримінальне минуле. Тому це небезпечна група. Вони досить великі. Вони досить потужні, і їм вдалося досягти принаймні частини Європи та Африки, і, можливо, деяких частин Близького Сходу," - зазначив генерал.

Як раніше писав Голос Америки, російський наступ під Бахмутом в основному вдалося зупинити. Ситуацію для Росії, імовірно, погіршили тертя між російським Міністерством оборони та групою "Вагнер. За даними британської розвідки, Росія, найімовірніше, перекинула свої ударні сили в район Авдіївки, що на південь від Бахмута, і на північ – в напрямку Кремінної та Сватового, але і там, на думку британських дослідників, Росія також переходить до оборони і може щонайбільше сподіватися стабілізувати фронт.

Популяризаторка української кухні «Пані Стефа» приїхала до США досліджувати кухню діаспори. Відео

Відома популяризаторка української кухні «Пані Стефа» вже понад десять років відтворює старовинні галицькі рецепти. Відео з її гастрономічними дослідженнями та кулінарними цікавинками надзвичайно популярні.

Сенаторка Джин Шагін: Нам потрібно зробити все можливе, щоб українці отримали усю необхідну сучасну зброю. Відео

Українська готовність боротися за власну державу та демократію надсилає важливий сигнал не лише Росії, але й Китаю та іншим автократам. Таку думку висловила сенаторка-демократка Джин Шагін в ексклюзивному інтерв’ю для Голосу Америки.

Більше

XS
SM
MD
LG