Спеціальні потреби

Світовий банк пішов на зустріч - 2003-07-24


Україна та Світовий банк домовились про умови надання другої програмної системної позики. Вона передбачає надання Україні 250-ти мільйонів американських доларів терміном на 20 років.

Переговори стосовно надання Україні другої програмної позики відбувались у Києві з понеділка. За словами Директора Світового банку по Україні Луки Барбоне, узгоджуючи умови позики, банк визнає, що соціально-економічні зміни в Україні відбуваються у вірному напрямку, хоча багато ще залишається зробити.

Барбоне відзначив, що продовження підтримки Світового банку залежатиме від здатності уряду продовжувати реформи. Поки що Світовий банк має намір у 2003 році відкласти виділення 175 млн. доларів кредиту до рішення України про приватизацію обленерго, зниження податкових пільг і поліпшення роботи енергетичних компаній.

За словами, Луки Барбоне решта 75 млн. доларів будуть виділені Україні відразу після ухвалення відповідного рішення радою директорів у вересні. Він також висловив занепокоєння з приводу збалансування українського бюджету на наступний рік:

“Ситуація розвивається, ви знаєте, що українська делегація відбуває в Вашингтон наприкінці тижня для того щоб продовжувати переговори із Міжнародним Валютним фондом, але занепокоєнням уряду України і нашим занепокоєнням є той факт, що парламент відмовився скасувати деякі податкові пільги, і це ставить під загрозу бюджет наступного року. Ми сподіваємось, що протягом наступних декількох тижнів ситуація стане більш зрозумілою для нас і ми зрозуміємо, яким чином Уряд України буде вирішувати цю проблему”

Між тим перший віце-прем’єр-міністр, міністр фінансів України Микола Азаров стверджує, що навіть, якщо парламент не ухвалить відповідний закон, бюджет 2004-го року буде збалансованим:

“Уряд України вже розпочав розробляти проект бюджету на 2004-ий рік. І сьогодні уряд затвердив постанову у якій визначені основні напрямки роботи, щодо формування нового бюджету. Ми, як реальність враховуємо, що Верховна Рада не прийме відповідного закону. І відповідно це буде закладено у розрахунках бюджету. Зрозуміло, що ні міжнародний валютний фонд, ні Світовий банк не повинні турбуватись, щодо збалансування бюджету. Наприкінці серпня ми завершимо розробку бюджету. Він буде збалансований у прибутках та видатках. Проте восени ми будемо знову пропонувати парламенту відмінити ті пільги, що передбачені у проекті законодавчого акту. І я впевнений, що якщо парламент нас підтримає, то у процесі розгляду бюджету між першим та другим читанням ці додаткові доходи, і відповідно додаткові видатки будуть враховані в остаточному варіанті бюджету. Не підтримає – тоді уряд буде відстоювати свій варіант бюджету.”

Директор Світового Банку по Україні висловив сподівання, що Україна отримає усі 250 мільйонів доларів позики ще цього року. Однак для отримання другого траншу Україні необхідне поліпшити роботу фінансового сектора. Лука Барбоне також повідомив, що цього року Світовий Банк розгляне можливість надання Україні нової позики розміром 300 млн. доларів.

XS
SM
MD
LG