Спеціальні потреби

Актуально

Кого з політиків підтримують найвідоміші українські гурти? - 2003-07-29

Українська музична індустрія має багатий досвід участі у політичних процесах. Особливо активними співаки стають напередодні виборів. Вони гастролюють на підтримку різноманітних партій та політиків. Іноді самі стають депутатами. Нині популярні українські співаки заявляють про свою аполітичність і співпрацюють із торговими марками . Чи залишаться вони осторонь політики в рік президентських виборів? Та за кого віддадуть свої голоси?

Група „Скрябін” має багатолітній досвід співпраці із політичними партіями. В 98-ому році музиканти допомагають Зеленим потрапити в парламент України. Більшість пісень з їхнього альбому „Танець пінгвіна” на екологічну тематику. Концерти, які проходять безплатно на майданах найбільших міст України, збирають багато молоді.

В березні минулого року лідер групи Андрій Кузменко, якого прихильники називають «Кузьма», заявляє, що він підтримує виборчий блок «Команда Озимого Покоління», хоч і не входить до його передвиборчого списку. Декілька пісень з нового альбому «Озимі люди» – «Герой», «Любити платити», «Нова Статуя Свободи», та інші - співзвучні ідеям Команди озимого покоління.

Але партія Валерія Хорошковського, не зважаючи на великі витрати на рекламу, зазнає на виборах фіаско. Не проходить це безслідно і для музикантів. Від „Скрябіна” відвертаються багато прихильників, які не можуть пробачити Кузьменку співпраці із провладними політиками.

На фестивалі „Рок екзистенція” під час виступу „Скрябіна” на сцену кидають дрібні монети. Велика група слухачів невдоволено свистить під час виступу. На Інтернет форумах колишні прихильники групи залишають обурливі відгуки. „Скрябін” робить спроби виправдатися. Але вже новий альбом групи, за словами Кузьменка, не має нічого спільного із політикою. Він називається „Натура”.

Скрябін: „Натура” – то є натура людини. ЇЇ характер, те що у неї в середині і про що вона навіть не знає. Ти ж не знаєш, як ти будеш поступати в якихось екстремальних ситуаціях. А твій мозок знає.

„Кузьма” знає, що буде робити на наступних виборах: „Наступних виборів не буде. Я прийшов до висновку, що я не маю права спекулювати суспільною думкою і зловживати їхнім відношенням до мене. „Скрябін” співає пісні про любов. До того треба було дійти. І я це зрозумів, слава Богу! Ми собі будемо писати пісні про кохання і наші тури не будуть залежати від політичної обстановки в країні.”

Про своє ставлення до політики заявили й інші музиканти. Популярний гурт «Океан Ельзи» завжди намагався дистанціюватися від неї. Його лідер Святослав Вакарчук вважає, що музикант, чи людина творча повинен бути аполітичним, і згадувати про політику має тільки в екстрених ситуаціях, коли йде мова про громадянський обов'язок.

Вакарчук каже, що іноді бере участь у концертах, організованих політичними партіями. Але не ні за яких умов не буде їх рекламувати або закликати до якихось політичних інтересів.

Про своє небажання співати на підтримку когось із політиків заявляє і лідер групи «Воплі Відоплясова» Олег Скрипка. В одному із своїх недавніх інтерв’ю він сказав, що його музика не для барикад.

Поки що популярні українські виконавці віддають перевагу співпраці із комерційними структурами. Концертний тур „Океану Ельзи” проходив за підтримки виробника пива „Оболонь”. Групі „Скрябін” допомогла косметична фірма „Оріфлейм”. Андрій Кузьменко говорить, що співпраця корисна обом партнерам.

Скрябін: “Бренди виходять на музикантів. І якщо бренд цікавить підтримка групи і її популяризація за рахунок доброго матеріалу, то ми згоджуємоєся.” Але не виключено, що багато музикантів можуть забути про свої нинішні обіцянки дотримуватися політичного нейтралітету перед наступними президентськими виборами. Адже головна боротьба буде за голоси молоді, яка любить безплатні концерти. Для виконавців надто велика спокуса – участь у передвиборчих турне претендентів обіцяє можливість непогано заробити.

Поки що «Скрябін» та інші співають про кохання.

Всі новини дня

Чого очікувати Україні на самітах «Групи Семи». Відео

Чого очікувати Україні на самітах «Групи Семи». Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:21 0:00

Напередодні Європейський союз ухвалив історичне рішення і надав Україні офіціний статус кандидата у члени ЄС. Питання підтримки України буде одним із ключових на самітах Групи Семи, який розпочинається у Німеччині цих вихідних, і НАТО, що пройде в Іспанії наступного тижня.

Поснюємо рішення Конституційного суду щодо абортів у США, і що воно означає на практиці?

Поснюємо рішення Конституційного суду щодо абортів у США, і що воно означає на практиці?
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:01 0:00

Верховний суд США скасував рішення у справі Роу проти Вейд, яке впродовж півстоліття закріплювало конституційне право на аборти у державі.

"Планованим геноцидом" назвав війну Росії проти України екс-держсекретар США Помпео

Архівне фото: колишній держсекретар Майк Помпео, лютий 2022 року (AP Photo/Джон Ру)

Майк Помпео, який обіймав посаду держсекретаря США за президентства Дональда Трампа в 2018-2021 році, різко засудив агресію Росії проти України і рішуче підтримав суверенітет України.

"Незаконна, загарбницька війна Путіна становить планований геноцид, який є умисним знищенням народу, за визначенням ООН 1948 року", - сказав він у своєму виступі в Гудзонівському інституті в п'ятницю. Помпео порівняв теперішні дії Путіна із діями Йосипа Сталіна.

"Поки Путін залишається при владі, Росія залишатиметься фактичною в'язницею і жодна країна, яка ставить кордон для її розширення не буде в безпеці", - додав він. США мають підтримати Україну, вказав колишній посадовець. Він обґрунтував це необхідністю "уникнути більш широкого конфлікту в Європі, який майже напевне вимагав би безпосереднього долучення американських військових", запобігти "відбудові російської імперії" та утворенню союзу Росії та Китаю.

Серед необхідної оборонної підтримки, Помпео виступив за надання Україні американських танків "Абрамс" та систем "Патріот".

Він виступив за створення міжнародної коаліції, щоб протистояти діям Росії та Китаю, союз яких, на думку Помпео, може призвести до світової економічної рецесії, і наголосив на важливості енергоресурсів для російської економіки та міжнародного впливу а також розкритикував уряд США за недостатню увагу розбудові провідної ролі Америки в енергосфері.

Адміністрація президента США Джо Байдена різко засуджує агресію Росії проти України і надає оборонну та гуманітарну підтримку Україні. Цього тижня Сполучені Штати оголосили новий пакет військової допомоги для України на суму 450 мільйонів доларів. Цього разу до нього заклали ще чотири додаткові ракетні установки HIMARS.

Крім цих ракетних систем, Сполучені Штати надають Україні 36 тисяч боєприпасів для артилерії 105 калібру, 18 тактичних транспортних засобів для пересування 155-мм артилерії, 1200 гранатометів, 2000 кулеметів, 18 прибережних та річних патрульних катерів, а також запчастини та інше спорядження.

"Це не кінець" - Байден про рішення Верховного суду США щодо абортів

Президент США Джо Байден під час виступу в Білому домі, 24 червня 2022 року. REUTERS/Елізаьет Франц

Президент США Джо Байден назвав "трагічною помилкою" та "жорстокістю" рішення Верховного суду США скасувати прецедент, що визнавав конституційний захист права на аборти. Тепер окремі штати у США будуть вирішувати, чи дозволяти аборти в своєму штаті.

"Це сумний день для нашої країни, і, з моєї точки зору, боротьба не завершилась", - заявив Байден в ремарках у Білому домі в п'ятницю. Він додав: "Це втілення екстремальної ідеології і трагічна помилка Верховного суду, я вважаю. Суд зробив те, чого не робив раніше - відкрито забрав конституційне право".

Байден закликав Конгрес США на законодавчому рівні захистити такі права.

"Це рішення не може стати останнім словом, - сказав американський президент. - Моя адміністрація використає всі відповідні правові повноваження, але Конгрес має діяти, вашими голосами ви можете діяти і сказати остаточне слово. Це не кінець".

Серед дій, які може вжити уряд, щоб полегшити для жінок доступ до абортів, Байден назвав захист жінок, які подорожують до інших штатів для проведення абортів, захист доступу до медикаментозних абортів.

Впливові політики в опозиційній Республіканській партії привітали рішення суду. Лідер Республіканців в Сенаті Мітч Макконнелл назвав рішення "сміливим і вірним".

Верховна комісарка ООН з прав людини Мішель Бачелет побачила у рішенні порушення прав жінок.

"Доступ до безпечних, законних та ефективних абортів вкорінено в міжнародне право, що захищає права людини, - заявила посадовиця, - це основа автономії жінок та дівчат і здатності робити власний вибір щодо тіла та життя, вільний від дискримінації, насильства та примусу. Це рішення позбавляє такої автономії мільйони жінок у США, особливо жінок з низьким доходом, представниць расових та етнічних меншин і шкодить основоположним правам".

Блінкен: Війна Росії ставить під загрозу харчування до 50 мільйонів людей. Відео

Блінкен: Війна Росії ставить під загрозу харчування до 50 мільйонів людей. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:34 0:00

«Три роки тому у світі було приблизно 100 мільйнів людей, харчування яких було під загрозою. Рік тому їх було вже 160 мільйонів. Тепер до того числа додаються ще 40 чи 50 мільйонів через російську агресивну війну проти України», - держсекретар США Ентоні Блінкен.

Більше

Відео - найголовніше

Чого очікувати Україні на самітах «Групи Семи». Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:21 0:00
XS
SM
MD
LG