Спеціальні потреби

Україно-молдовський інцидент - 2003-07-29


Міністерство закордонних справ України вже направило свої пропозиції прем’єр-міністру, щодо вирішення україно-молдавського інциденту. Про це під час брифінгу повідомив заступник глави прес-служби МЗС України Олександр Горьков.

Ситуація навколо “Дністровської ГАЕС” остаточно не з’ясована. Нагадаю, ще 17-го липня кілька молдавських прикордонників захопили буферний гідровузол Дністровської ГАЕС.

Свої дії прикордонники пояснили тим, що “демаркація державного кордону має йти через фарватер річки, а відповідно частина гідровузла має належати Молдові”. За словами заступника глави прес-служби МЗС України Олександра Горькова, своїми діями молдовські прикордонники не порушили україно-молдовський кордон, проте, добрі сусіди так не роблять.

Говорить Олександр Горький: див. аудіо запис.

Цими днями у молдовському місті Бричани проходить 10-е засідання спільної українсько-молдовської демаркаційної комісії. За словами Олександра Горькова, планується, що українські і молдовські експерти відвідають район буферної зони гідровузла Дністровської ГАЕС і на місці вивчать ситуацію.

Тим часом зовнішньополітичне відомство України вже запропонувало на розгляд прем’єр-міністра конкретні пропозиції, які будуть сприяти розблокуванню ситуації, а також запобіганню виникненню подібних непорозумінь у майбутньому. У міністерстві сподіваються, що інцидент не зашкодить україно-молдавським відносинам.

Під час брифінгу Олександр Горьков також повідомив , що Україна планує збільшить суму компенсацій родичам жертв катастрофи Ту-154 над Чорним морем. Ця пропозиція була внесена під час останнього раунду українсько-російських експертних консультацій, які відбулись 25-го липня.

За словами заступника глави прес-служби МЗС, розмір компенсацій у декілька разів перевищує суму, заявлену в ході зустрічі з сім’ями загиблих. Про які саме суми йдеться Олександр Горьков відмовився повідомляти мотивуючи це проханням російської сторони. Проте Україна сподівається, що запропонований розмір виплат буде прийнятним для сімей загиблих.

XS
SM
MD
LG