Спеціальні потреби

Актуально

Капеланська праця для моряків матиме своє продовження в Одесі... - 2003-07-31

В Одесі відбулася надзвичайна подія. Священики та пастори різних церков зібралися у морській каплиці Святого Архистратига Михаїла, яку побудовано зусиллями організації „Місія морякам”, щоби відзначити третю річницю її освячення.

Морська каплиця Святого Архистратига Михаїла є єдиною, екуменічною не лише в Україні, але й у цілій Східній Європі – де священики різних конфесій мають можливість щоденно відправляти Служби Божі для працівників моря, зустрічати моряків та допомагати їм у вирішенні багатьох, в тому числі духовних, потреб.

Тут, кожної суботи, моляться за упокій душі капітанів, яких вже немає серед нас, але які були складовою великої морської історії міста та України. Готується меморіальна дошка на якій буде названо і всі українські кораблі, які загинули в катастрофах. Центральне місце на ньому займатиме пароплав „Адмірал Нахімов”. На спільну молитву до дзвіниці прийшли – вікарій Одеський УГКЦ отець Михайло Іванцик у супроводі диякона Ігора, отець Олександр Смеричинський\капелан\ від УПЦ Київський Патріярхат, отець Ігнацій Риндзьонок \капелан\ від Римо-Католицької церкви, Національний директор Морського Апостоляту України отець Роман Поправка, пастор Об’єднаної методистської церкви Петро Мартьянов, волонтер від Євангельських Християн баптистів пан Базілєв. Від Християнського гуманітарного університету за моряків молився Петро Павлюк, який у минулому теж був моряком.

„Ці три роки були насиченими радісними і сумними подіями, які показували славне майбутнє, а іноді здавалося що праці приходить кінець... За цими всіма подіями ми навіть забули скільки часу минуло від цієї доленосної, хвилюючої дати коли було свячено нашу каплицю ще на території Одеського порту. Ми пам’ятаємо, наскільки благодатною була та хвилина. До речі, єдність, не на словах а в реальності, між церквами була продемонстрована в Одесі саме тими церквами які освячували каплицю Святого Архистратига Михаїла. Хочу подякувати Господу за опіку над всіма тими хто працює в Одесі для моряків. Саме ця опіка є гарантією майбутнього всіх нас” – наголосив у своєму зверненні до присутніх священик Української Православної Церкви Київський Патріархат отець Олександр Смеричинський.

Отець Ігнацій Риндзьонок (Римо-Католицька церква) наголосив у своєму зверненні на важливості продовження духовної роботи для українських та іноземних моряків.

До речі, отець Ігнацій був першим в Одесі священиком, який у 1993 році першим приєднався до практичної місійної праці для моряків в Одесі.

Особливо радісний настрій цього дня був у засновника місійної роботи для моряків, Голови „Місії мореплавців” Олександра Сорокіна. У своєму виступі перед присутніми у дзвіниці Він ще раз наголосив, що вона є відкритою для священиків та пасторів всіх церков, які мають бажання помолитися за моряків.

Про майбутнє каплиці, в інтерв’ю Голосу Америки, Олександр Сорокін сказав таке:

„Я вважаю, що каплиця буде жити. Унікальна і меморіальна каплиця не може зникнути і повинна продовжити роботу для моряків в Одесі. Я впевнений, що Господь допоможе і владні структури остаточно зрозуміють, що це те про що необхідну піклуватися...”

Президент місії „Гедеон”, пастор Валерій Зленський цього дня подарував „Місії морякам” велику партію англомовних Євангелій. Капелани даруватимуть їх всім іноземним морякам, які цього потребують .

Місія морякам в Одесі, до речі, активно співпрацює з командором Дугласом Стівенсоном, який є директором всесвітньо відомого Центру захисту прав мореплавців зі штаб квартирою у Нью-Йорку.

Всі новини дня

Саміт G20 буде можливістю сказати Росії, до чого призвело її «катастрофічне» вторгнення в Україну – Держдеп

Речник Державного департаменту США Нед Прайс. Мануель Балсе Сенета/Пул через REUTERS/File Photo

Саміт країн «Групи 20», до якої входить Росія, буде можливістю сказати Росії, до яких наслідків призвело її «катастрофічне» вторгнення не лише в Україні, але і у світі, сказав речник Державного департаменту Сполучених Штатів Нед Прайс.

Реагуючи під час брифінгу у вівторок, 5 липня, на запитання про запрошення на зустріч міністрів закордонних справ G20 в Індонезії голови російської дипломатії Сергія Лаврова, речник Державного департаменту сказав, що це справа Індонезії, як країни, що приймає у себе цей міжнародний форум, запрошувати учасників, які є членами групи. Але це буде нагода сказати Росії, що «справи не можуть іти як завжди».

«Проведення зустрічі в рамках G20 буде можливістю для нас, для міжнародної спільноти, обговорити, що Росія та її вторгнення в Україну зробило – що воно зробило в сфері цін на енергетику та товари, що воно зробило з доступом до продуктів харчування. Я думаю, що протягом кількох днів цих зустрічей ви почуєте чимало членів «Групи 20», які висловлять своє засудження дій Російської Федерації», – сказав речник речник Держдепу.

Виступаючи перед журналістами у Вашингтоні напередодні зустріч міністрів закордонних справ G20, що розпочнеться 7 і 8 липня на Балі, представник Державного департаменту сказав, що саміт G20 є важливим форумом, на якому обговорюються важливі міжнародні проблеми, «багато з яких виникли через дії Росії».

І зустріч міністрів, у якій «активну участь» планує брати державний секретар США Ентоні Блінкен, буде нагодою показати залучення міжнародної спільноти та її єдність – «потужний міжнародний консенсус у засудженні дій Російської Федерації та підтримці України», наголосив речник Держдепу.

Саміт «Групи 20», найбільш впливових економік світу, метою якого є координація дій із найважливіших питань, що впливають на світову економіку, планується на листопад 2022 року в Індонезії.

Президент України Володимир Зеленський прийняв запрошення на саміт «Групи двадцяти» і висловив сподівання, що захід відбудеться без участі Росії.

Водночас президент Індонезії Джоко Відодо повідомив, що президент Росії Володимир Путін також погодився відвідати подію. Через можливу присутність президента Росії склад учасників саміту ще не відомий остаточно.

Формат участі Путіна у саміті теж не визначений. Помічник Путіна Юрій Ушаков 27 червня повідомив, що попередньо, російського президента запросили взяти участь особисто.

Президент Індонезії Джоко Відодо, який нещодавно побував в Україні, запропонував передати послання від президента України Володимира Зеленського російському лідеру Путіну. Мирні переговори між Москвою та Києвом заморожені.

До російського вторгнення Україна була одним із найбільших постачальників пшениці в Індонезію, але російська морська блокада зупинила експорт українських зернових через Чорне море, загрожуючи глобальною продовольчою кризою.

Президент Індонезії заявив, що він відданий боротьбі зі зростанням цін на продукти харчування та енергоносії після вторгнення Росії.

Чому прем'єрство Бориса Джонсона під загрозою?

Британський прем’єр-міністр Борис Джонсон опинився під новою хвилею тиску після того, як кілька провідних членів його кабінету демонстративно пішли у відставку, розкритикувавши керівника уряду.

Джонсон здобув широку прихильність багатьох українців після того, як Британія разом зі США почала однією з перших постачати зброю Україні для захисту від вторгнення Росії.

Допомога Україні має широку підтримку в Британії, і за це виступають усі парламентські партії та провідні політичні лідери.

Тому внутрішньополітичні зміни не призведуть до перегляду політики Лондона щодо Києва.

Борис Джонсон привернув багато уваги, відвідавши Київ вже двічі з часу відкритого російського вторгнення.

Але вдома він постійно зазнає гострої критики за те, що його опоненти називають схильністю ігнорувати, або порушувати правила і нечесно виправдовуватися за проступки.

Великим скандалом стало те, що Джонсон ухилявся від відповідальності за так звані вечірки працівників в урядовій будівлі на Давнінґ стріт 10 у розпал пандемії КОВІДу, коли оголошені урядом правила суворо забороняли будь-які зібрання.

Джонсон та багато урядовців були оштрафовані поліцією, і він сам був вимушений попросити пробачення.

Тепер новий скандал пов’язаний з тим, що Борис Джонсон призначив на важливу посаду особу, знаючи, що проти тої особи були висунуті серйозні звинувачення у негідних і можливо незаконних діях.

Урядовці, які подали у відставку 5 липня, зокрема міністр фінансів Ріші Сунак та міністр охорони здоров’я Саджід Джавід, заявили, що на їхню думку Джонсон не відповідає посаді.

У відставку пішли також кілька британських посадовців нижчого рангу.

Щораз більше голосів в урядовій Консервативній партії закликають до зміни керівника.

Тим часом опозиційна Лейбористська партія на тлі скандальних звинувачень закликає до проведення нових парламентських виборів, сподіваючись завдати поразки консерваторам і перебрати від них право формувати уряд.

Борис Джонсон, колишній журналіст, а згодом мер Лондона і міністр закордонних справ, 2019 року привів Консервативну партію до перемоги на виборах під гаслами втілення Брекзиту - виходу країни з Європейського Союзу.

Багатьом британцям подобалися його програмні гасла і стиль спілкування, який був переконливий навіть для тих виборців, які раніше зазвичай голосували за лівішу Лейбористську партію.

Але критики називали стиль його керівництва хаотичним.

Борису Джонсону доводиться відповідати на звинувачення у непослідовності і навіть в обманюванні та порушеннях на тлі погіршення стану економіки і зростання вартості життя для британців.

Останні опитування агентства YouGov виявило, що 69% британців висловлюються за його відставку.

Чи достатньо нині озброєння, щоб українські військові змогли витіснити росіян до позицій 23 лютого? Відео

а словами Пентагону, новітнє озброєння допоможе українцям здійснити якісний вплив на полі бою. А Борис Джонсон, прем’єр-міністр Великої Британії, ще однієї країни, яка надає Україні потужну військову підтримку, під час телефонної розмови із президентом Зеленським, заявив...

Єднання заради України: священик із Сан-Дієго став спонсором уже для п’ятьох українських родин. Відео

Тисячі українців вже змогли знайти тимчасовий прихисток у США за програмою "Юнайтін фо Юкрейн", "Єднання заради України". Одна з головних вимог цієї програми - мати спонсора у США.

Церемонія складання присяги новими американськими громадянами у Нью-Йорку. Відео

Напередодні Сполучені Штати відзначали День незалежності. І вже за традицією, у цей день по всій країні пройшли церемонії складання присяги новими американськими громадянами.

Більше

XS
SM
MD
LG