Спеціальні потреби

Актуально

У Донецьку підписано меморандум з польською стороною щодо нафтопроводу "Одеса-Броди" - 2003-07-31

Сьогодні у Донецьку був підписаний меморандум про створення українсько-польского підприємства для реалізації проекту нафтопроводу “Броди -Плоцьк”. Українська сторона сподівається, що будівництво нафтопроводу почнеться не пізніше 2004-го року.

Документ про створення спільного підприємства для будівництва нафтопроводу підписали, голова правління компанії "Укртранснафта" Олександр Тодійчук і голова правління підприємства з експлуатації нафтопроводів "Дружба" ("PERN Przyjazn") Станіслав Якубовський.

Тодійчук відрізняється своєю прозахідною позицією у вирішенні питання транспортування нафти через “Одесу-Броди”. У своєму нещодавньому інтерв’ю газеті “День” він наголосив, що проект "Одеса-Броди" з поставки нафти до Європи почне працювати вже з 2003 року. За його словами, вже сьогодні Україна має протоколи про наміри та листи про поставки близько 8 млн. тон нафти на наступний рік.

Підписаний сьогодні проект щодо продовження українського нафтопроводу "Одеса-Броди" до польського Плоцька вже давно отримав політичну підтримку урядів України, Польщі та Європейської комісії, а також комерційну підтримку у вигляді бізнес-плану, який підтверджує наявність ринків збуту нафти, яка буде надходити по ньому в Європу.

Наприкінці травня Україна, Польща і ЄС підписали декларацію, якою підтримали проект транзиту каспійської нафти нафтопроводом "Одеса-Броди" і його добудову до Плоцька.

За оцінками експертів, довжина "Броди-Плоцк" може становити близько 500 км, потужність 25 млн. тонн нафти на рік, вартість проекту близько 450 млн. євро.

Представники компанії "Укртранснафта" розраховують на початок будівництва трубопроводу не пізніше наступного року. Планується що будівельні роботи триватимуть від двох до трьох років.

Проте за цей час Україні доведеться вирішувати питання в якому напрямку почне діяти нафтопровід “Одесса-Броди”. Російська сторона, яка давно висловлює своє зацікавлення цим проектом наполягає на реверсному варіанті. Через це росіяни відмовляються підписувати договір про транспортування російської нафти, українськими нафтопроводами. Президент України наполягає, щоб питання транспортування нафти через Одесу-Броди вирішувалось на урядовому рівні, проте критикує тих, хто виступає за західний варіант.

На думку українських експертів, підписання меморандуму про добудову нафтопроводу “Броди -Плоцьк”, збільшує шанси на те, що “Одеса-Броди” почне діяти у прямому режимі, на якому наполягають ЄС та Сполучені Штати, однак прогнозувати як далі розгортатиметься ситуація навколо нафтопроводу – дуже складно.

Всі новини дня

Інспектори від уряду США не виявили порушень, пов’язаних з використанням допомоги США Україні. Відео

Інспектори від американського уряду не виявили серйозних порушень, пов’язаних з використанням допомоги США Україні. Про це сьогодні вони засвідчили у Конгресі Сполучених Штатів. За слуханнями комітету з міжнародних відносин Палати представників уважно стежила Катерина Лісунова.

Президент України Володимир Зеленський віртуально взяв участь у Саміті демократій у Вашингтоні. Відео

У Вашингтоні офіційно розпочався Саміт демократій, який проводить адміністрація Байдена у партнерстві із кількома країнами з кожного континенту. Основною подією цього дня стало віртуальне засідання, у якому взяв участь й президент України Володимир Зеленський.

"Вагнерівці" зазнають величезних втрат у районі Бахмута - генерал Міллі

Генерал Марк Міллі під час слухань у Конгресі щодо оборонного бюджету США на 2024 рік. REUTERS/Kevin Lamarque

Найманці приватної військової команії "Вагнер" зазнають величезних втрат у районі Бахмута. Про це заявив голова Об'єднаного комітету начальників штабів США генерал Марк Міллі під час слухань щодо оборонного бюджету на 2024 рік у Комітеті з питань збройних сил Палати представників США у середу, 29 березня.

Про "вагнерівців" під час слухань на Капітолійському пагорбі поцікавився член Палати представників від Демократичної партії Рубен Галлего. Він запитав у Міллі, чи може генерал поділитися своїм баченням відносин між групою "Вагнер" та регулярними російськими військами на оперативному рівні, та чи змінилася присутність "вагнерівців" в Африці внаслідок війни в Україні.

Міллі відповів, що група "Вагнер" зараз веде бойові дії, в першу чергу, в районі Бахмута. "Там, імовірно, 6 тис. або близько того справжніх найманців і, можливо, ще 20 або 30 тис. новобранців, багато з яких вийшли із в'язниць, і вони зазнають величезних втрат у районі Бахмута. Українці завдали цим хлопцям багато смертей і руйнувань", - сказав Міллі.

Він додав, що, крім Бахмута, бойовики групи "Вагнер" присутні в багатьох інших місцях, особливо в Західній Африці, де вони "фактично захопили країну."

Міллі назвав "вагнерівців" дуже агресивною групою і зауважив, що найманці є дуже оснащеними та багатими. "Її очолює дуже безжалісний хлопець Пригожин. Він нібито бізнесмен, але за ним стоїть неймовірне кримінальне минуле. Тому це небезпечна група. Вони досить великі. Вони досить потужні, і їм вдалося досягти принаймні частини Європи та Африки, і, можливо, деяких частин Близького Сходу," - зазначив генерал.

Як раніше писав Голос Америки, російський наступ під Бахмутом в основному вдалося зупинити. Ситуацію для Росії, імовірно, погіршили тертя між російським Міністерством оборони та групою "Вагнер. За даними британської розвідки, Росія, найімовірніше, перекинула свої ударні сили в район Авдіївки, що на південь від Бахмута, і на північ – в напрямку Кремінної та Сватового, але і там, на думку британських дослідників, Росія також переходить до оборони і може щонайбільше сподіватися стабілізувати фронт.

Популяризаторка української кухні «Пані Стефа» приїхала до США досліджувати кухню діаспори. Відео

Відома популяризаторка української кухні «Пані Стефа» вже понад десять років відтворює старовинні галицькі рецепти. Відео з її гастрономічними дослідженнями та кулінарними цікавинками надзвичайно популярні.

Сенаторка Джин Шагін: Нам потрібно зробити все можливе, щоб українці отримали усю необхідну сучасну зброю. Відео

Українська готовність боротися за власну державу та демократію надсилає важливий сигнал не лише Росії, але й Китаю та іншим автократам. Таку думку висловила сенаторка-демократка Джин Шагін в ексклюзивному інтерв’ю для Голосу Америки.

Більше

XS
SM
MD
LG