Спеціальні потреби

Досягнення та перспективи ADRA – Адвентистського агентства допомоги та розвитку в Україні - 2003-08-01


Міжнародна благодійна організація ADRA відзначила десятиріччя своєї діяльності в Україні.

Якщо ви ніколи не чули абревіатури ADRA, значить, у вас є вечеря на столі і дах над головою. Діяльність Адвентистського агентства допомоги та розвитку – міжнародної благодійної організації з штаб-квартирою в Сполучених Штатах та відділеннями в більш ніж ста країнах світу – добре відома біженцям та мігрантам, голодним і бездомним. ADRА є всюди у світі,-- каже президент ADRA-International Чарльз Сандерфур: “І куди б ви не поїхали, всюди побачите Кока-колу і АДРУ”.

Як він каже, організація, базована на християнських цінностях, успішно діє навіть у мусульманських країнах, як Ємен чи Судан, позаяк ніколи не змішує допомогу нужденним з прозелітизмом. От і в Україні, де організація працює вже 10 років, вона може похвалитись не тим, що навернула до церкви нових вірян, а тим, що просто робила добро, -- каже Керівник ради ADRA в Україні Володимир Крупський:

“Ми змогли ствердити, все-таки, що сьогодні християнські ідеї, вони живі не тільки тоді, коли церква проповідує щось, а тоді, коли люди, наповнені цими ідеями, можуть просто робити добро.”

За десять років АДРА допомогла півмільйону українців. Теплий одяг і ковдри постраждалим від повені на Закарпатті, вітаміни дітям в екологічно забруднених районах Рівненської області, безплатний хліб пенсіонерам у Харкові, ортопедичні матраци та обладнання для сільських лікарень. За проектом “Діти вулиці” організація годує щозими у Києві 150 безпритульних дітей і планує створити реабілітаційний центр для підлітків з вулиці та клініку на колесах для надання їм медичної допомоги.

Окремий проект – допомога біженцям. АДРА стала однією з перших пеурядових організацій, з якою ООН підписала контракт для допомогти біженцям та шукачам притулку в Україні.

“Ми відкрили консультативний центр для біженців в Ужгороді, -- каже директор відділення АДРА в Україні Андрій Чуприков, -- збудували барак для нелегалів в Мукачевому, допомагали біженцям влаштувати в школу їхніх дітей. Але найбільшим досягненням, каже він, став соціальний центр підтримки для біженців, що відкрився у Києві на Троєщині.“

За офіційною статистикою, в Україні налічується 4 тисячі біженців. Колись основна їх частина була з Афганістану, тепер в Україні шукають притулку здебільшого вихідці з країн Азії та Африки. Основні проблеми цих людей – мовний бар»єр, працевлаштування, житло. І Київський центр підтримки біженців став першим подібним центром на території всього СНД, де можна отримати інформацію про процедуру отримання статусу біженця, безплатний урок української, консультацію з правових питань.

Як кажуть керівники АДРИ, можливо, їх допомога нужденним України – за 10 років 160 проектів вартістю в 2 мільйони доларів – це крапля в морі. Однак для тисяч біженців та інвалідів, безпритульних дітей та чорнобильців ця допомога стала хай і маленькою, але реальною зміною на краще.

Відео - найголовніше

Українці у Нью-Йорку помолилися за мир в Україні. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:56 0:00
XS
SM
MD
LG