Спеціальні потреби

Українські миротворчі колони просуваються Іраком - 2003-08-11


В понеділок зранку перша колона українського миротворчого контингенту перетнула кувейтсько-іракський кордон і здійснює 500-кілометровий марш з бази Кемп-Койот у Кувейті. За два дні військові мають прийти в район місця постійної дислокації - місто Аль Кут у іракській провінції Васіт. Про це повідомляє прес-служба Міністерства оборони України.

За її даними, у складі колони, 83 одиниці броньованої та автомобільної техніки. Нічний привал особовий склад і техніка українського контингенту здійснять в районі бази Військово-Повітряних Сил Сполучених Штатів поблизу іракського міста Ан-Насірія.

Протягом всього маршруту руху українських миротворців супроводжують підрозділи американських та британських коаліційних сил. Згідно плану, протягом наступних трьох днів з Кувейту до Іраку відбуде ще три колони українських миротворців. Передислокація українських миротворців з України до Кувейту завершилася в неділю 10 серпня. Особовий склад був доставлений літаками з Миколаєва і Києва. Раніше в порт Ель-Кувейт турецький пором доставив військову техніку української миротворчої бригади.

Загальна кількість військовослужбовців українського миротворчого контингенту, які перебуватимуть в Іраку становитиме 1660 військовослужбовців.

Українські військові підтримуватимуть безпеку в польському секторі відповідальності в іракській провінції Васіт. У цьому регіоні вони патрулюватимуть дві важливі автомагістралі, які пов’язують південь країни з Багдадом а також перевозитимуть гуманітарні вантажі. Українські миротворці також охоронятимуть 120-кілометрову ділянку кордону з Іраном та спеціальні об’єкти, зокрема склади зі зброєю колишньої іракської армії. П’ята окрема механізована бригада Збройних сил України має почати виконання завдань у зоні своєї відповідальності 1 вересня.

XS
SM
MD
LG