Спеціальні потреби

Актуально

Садівник навчає дітей... - 2003-08-12

В джинсах, білих футболках і капелюшках група вашингтонських дітей, віком від шести до дев’яти років, які прибули в Національний дендропарк з убогіших районів столиці, уважно слухають садівника Меган Геісслер, яка розповідає їм про городництво в загальному, і про те, що вони тут будуть робити в той день, зокрема:

«Ми будемо садити стручковий перець... шість різних сортів солодкого і гострого перцю. А потім посадимо окру... і якщо буде час, то я думаю, що ми повинні також посіяти настурцію. А вже потім матимемо перекуску, а відтак ще одну коротку перерву. Ми також хочемо завчити певні правила роботи в городі».

Для малих вашингтонських городників приготовано десять великих грядок. Меган Геісслер говорить, що деякі діти вже мають певний досвід, помагаючи бабуні чи дідусеві з квітами. Але це вперше, що вони будуть вирощувати городину:

«Ми навчаємо їх всього, що їм слід знати... від копання ямки, садіння розсади...до творення промі́жків між рядками. Вони цьому дуже швидко й залюбки вчаться протягом літа», - каже вона.

Друзі Національного дендропарку, скорочено Фона -- неприбуткова організація, яка збирає гроші для різних освітніх програм. Протягом багатьох років вони спонсорують програму «Вашингтонський садок молоді». Виконавчий директор Фона Ринді О’Браєн каже, що програма для молоді відкрита цілий рік:

«В зимові місяці ми знайомимо з нашою програмою учнів вашингтонських шкіл. Взимку вони вивчають циклічну діяльність в городі... культивування, комах, тощо. А коли надворі теплішає, діти починають виконувати справжні польові роботи».

Крім учителів з дітьми в програмі «Вашингтонський садок» працює багато добровольців. Одним з цих волонтерів є Боб Спікер:

«Я тепер пенсіонер, але протягом багатьох років я мав сидячу роботу в канцелярії. Одначе робота в городі дає негайну насолоду і задоволення. Мені дуже приємно працювати з дітьми... бачити як вони розвиваються. Це для мене велике задоволення. Кожна дитина любить працювати на землі. А тим, хто вже трохи обізнаний з городництвом, ми стараємося допомогти поглибити це знання. Також вчимо їх певних правил безпеки».

Директор організації Друзі національного дендропарку РИНДІ О’БРАЄН говорить про еволюційний розвиток програми, яка існує вже понад тридцять років. Вона вказує на те, що останніми роками в цій країні ставиться наголос на правильне харчування, і тому дітей вчать як готувати поживні страви. «Діти самі вирощують городину... вчаться різних способів її приготування і як подати її до столу»,- каже вона. Зокрема таке заняття корисне для малих дітей, - відзначає Ринді О’Браєн:

«Багато матерів нам розповідають, що після закінчення нашої програми навчання, коли вони йдуть з дітьми до крамниці, діти вже біжать не туди, де продаються цукерки, а до секції з городиною та іншими сільськогосподарськими продуктами. Вони навіть порівнюють те, що самі вирощують з продуктами в крамниці, кажучи, -- О! Моя морква ліпша! Це не тільки міняє звички харчування дітей, але й цілої їхньої родини. Діти часто приходять додому з чимось новим з нашого городу, і їхні батьки не знають як це приготувати. Але хтось інший в родині -- бабуся чи тітка можуть. Таке спілкування скріплює зв’язки між поколіннями».

Дев’ятого серпня -- в День жнив -- діти з гордістю показують городину і фрукти, які вони виростили у «Вашингтонському садку» -- їхньому городі, що навчає малих здоровому образу харчування і життя.

Всі новини дня

Американські військові експерти: цей етап війни в Україні завершиться звільненням всіх територій. Відео

Американські військові експерти: Україна стоїть на порозі третього етапу війни, який має завершитися звільненням всієї території України, включно з Кримом.

Як реагує Захід на пошкодження газопроводів «Північного потоку»? Відео

Як реагує Захід на пошкодження газопроводів «Північного потоку»? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:54 0:00

Пошкодження газопроводів «Північного потоку» є результатом навмисних та безвідповідальних диверсійних дій - заява НАТО. З подробицями про це та реакцією Заходу – Богдан Цюпин з Лондона.

Сенатори США запропонували законопроект проти країн, які підтримають нелегальну анексію Росії. Відео

Сенатори США представили новий законопроект, який у разі схвалення автоматично позбавить американської підтримки ті країни, які визнають нелегальну анексію Росією українських територій.

Сенат США схвалив додаткове фінансування для України на суму в понад 12 млрд доларів. Відео

Сенат Сполучених Штатів схвалив додаткове фінансування для України на суму в понад 12 мільярдів доларів. Як важливість додаткового фінансування для України прокоментували лідери демократів та республіканців у Сенаті – деталі.

Не допомагати Путіну. Чи заберуть іноземці свій бізнес з Росії через указ про мобілізацію? Відео

Мобілізація може підштовхнути іноземні компанії, які ще залишаються в Росії, закрити свій бізнес в країні. Про вихід іноземних інвесторів з Росії "Голос Америки" поговорив з аналітиками проекту «Бізнес для України» та Школи управління Єльського університету.

Більше

XS
SM
MD
LG