Спеціальні потреби

Актуально

Профспілки в Україні зазнають переслідувань - 2003-08-13

Декілька колишніх працівників київського комунального підприємства „Тварини в місті” через суд вимагають відновлення на роботі. Вони кажуть, що були звільнені за створення на своєму підприємстві незалежної профспілки.

Працівники твердять, що адміністрація змушувала їх працювати понаднормовий час, при цьому відмовляючись за це платити. Існуюча профспілка на їх думку, не бажала відстоювати інтереси найманих працівників, саме тому вирішили створити незалежну організацію.

Заступник голови Конфедерації вільних профспілок Віктор Дітковський каже, що після цього у людей, які написали заяви про вступ до організації почалися конфлікти із керівництвом підприємства.

Дітковський: „Відразу як адміністрація була повідомлена про створення профспілки, члени профспілки відчули на собі шалений тиск з боку адміністрації. Голова профспілки до цього мав подяку від нашого мера, за п’ять років не було жодного стягнення. А тут оголошують одну догану, іншу догану.”

Голову профспілки Костянтина Михайленка з роботи звільнили за прогул. Він каже, що просто відмовився виконувати роботу, яка була не передбачена його трудовою угодою. Він вимагатиме відновлення на роботі в судовому порядку.

Іншим звільненим довести свою правоту буде важче. Вони заявляють, що коли їх приймали на роботу, змушували писати заяви про звільнення без зазначення дати.

Головний редактор профспілкової газети „Аспект” Микола Закалюжний звертає увагу, що випадки переслідування членів незалежних профспілок непоодинокі. Його дивує, що офіційні профспілки не рідко виступають на боці керівників підприємств, а не найманих працівників.

За калюжний: „Законодавчо люди начебто захищені. Працедавець, керівник установи повинні узгоджувати соціально-економічні питання пов’язані із захистом людей праці з профспілками. Вони це роблять, але стараються робити це з офіційними профспілками, тому, що з ними можна дуже швидко дійти порозуміння. Але фактично такі профспілки не відповідають своїм завданням.”

Закалюжний каже, що часто на боці керівників підприємств працює міліція і суди. Останні як правило стають на сторону працедавців. Позови членів профспілок суди розглядають роками. За його даними суди не винесли жодного вироку за статтею кримінального кодексу, яка передбачає ув’язнення до трьох років за перешкоджання роботі профспілок.

Поки що незалежні профспілки бачать підтримку лише у закордонних колег. Вони вважають що лише завдяки зверненню міжнародної конфедерації профспілок рік тому політичне керівництво країни звернуло увагу на проблему і зупинило хвилю погромів профспілкових офісів і побиття членів організацій.

Всі новини дня

Делегація Палати представників Конгресу США - з візитом в Україні. Подробиці від конгресмена Фіцпатрика. Відео

Делегація Палати представників Конгресу США перебуває із візитом в Україні. Головною метою цього візиту є оборонна підтримка. Катерина Лісунова спілкувався із одним із членів делегації, конгресменом-республіканцем Браяном Фіцпатриком.

Курс гривні - що відбувається та чого чекати далі? Відео

Курс гривні - що відбувається та чого чекати далі? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:43 0:00

В воєнних умовах жорстке регулювання курсу дозволило уникнути масштабної кризи в Україні, говорять оглядачі, але і змусило українців згадати що таке чорний ринок валюти. Чого очікувати для гривні і що криється за зростанням курсу рубля - пояснюють аналітики.

Країни Заходу розмірковують над тим, як створити безпечний коридор, щоб розблокувати порт Одеси. Відео

Протистояння в Чорному морі на тлі загрози продовольчої кризи в світі набирає обертів. Країни Заходу розмірковують над тим, як створити безпечний коридор, щоб розблокувати порт Одеси і вивезти українське зерно.

Підсумки форуму в Давосі для України. Відео

Підсумки форуму в Давосі для України. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:15 0:00

Вплив неспровокованої та невиправданої війни Росії проти України на світову економіку, спричинення нею глобальної продовольчої кризи та шляхи припинення російської агресії були головними темами на цьогорічному економічному форумі в Давосі, який у четвер завершив свою роботу.

«Я їду додому». Чому українці повертаються додому – історія блогерки з Запоріжжя. Відео

Чому українці повертаються додому навіть попри продовження повітряних тривог й загрози обстрілів чи захоплення територій - блогерка Катерина Маркова, яка нещодавно повернулась із Тернопільщини до рідного Запоріжжя, розповіла Марії Прус.

Більше

XS
SM
MD
LG