Спеціальні потреби

Актуально

Більше 20 відсотків ув'язнених вийдуть на свободу - 2003-08-14

У найближчі три місяці з місць позбавлення волі в Україні будуть звільнені біля тридцяти тисяч осіб. Вони підпадають під дію амністії, приуроченої до дня Незалежності. Сьогодні у департаменті з питань виконання покарань звітували про те, як йде підготовка до масового звільнення.

Традиційно амністію в Україні приурочують до річниці незалежності. У цьому році Президент Кучма досить символічно підписав закон про амністію 9 серпня, у день свого шістдесятип’ятиріччя. Разом з Президентом того дня міг святкувати кожен п’ятий український в’язень – під дію амністії підпадає біля двадцяти відсотків усіх ув’язнених. Загалом очікують на звільнення майже тридцять п’ять тисяч людей. Щоправда, цього року їх долю будуть визначати не слідчі, як це було раніше, а суди. Говорить заступник міністра внутрішній справ України Петро Коляда.

Під дію амністії підпадають такі категорії в’язнів – ті, хто відбувають покарання до одного року ув’язнення, жінки, які мають неповнолітніх дітей, або дітей інвалідів, особи похилого віку та інваліди першого і другого ступеню, а також учасники Чорнобильської аварії. Так само розглядатимуть справи тих, хто має батьків старших сімдесяти років, або ж батьків інвалідів і скоїв не важкий злочин.

Не розповсюджуватиметься амністія на тих , хто засуджений до довічного ув’язнення, хто раніше відсидів за скоєння тяжких злочинів, чи нині засуджений по цій статті, а також на осіб, по відношенню яких вже застосовували амністію протягом останніх десяти років.

За словами керівника департаменту з питань виконання покарань Володимира Льовочкіна, статистика свідчить – після проведення амністії криміногенна ситуація в країні не погіршується, повторно на скоєння злочину йде біля одного відсотка колишніх в’язнів.

Після амністії наглядати за звільненими мають відповідні органи на місцях. Відділи зайнятості обіцяють забезпечити цих людей роботою або ж запропонувати перекваліфікуватися і вивчити нову спеціальність. Так само обіцяють опікуватися і звільненими неповнолітніми.

Звільняти людей згідно закону про амністію почнуть після того, як їх справи розглянуть судді. Розгляди відбуватимуться за участі прокурорів. Загалом на це відведено три місяці з моменту підписання закону.

Всі новини дня

Американські військові експерти: цей етап війни в Україні завершиться звільненням всіх територій. Відео

Американські військові експерти: Україна стоїть на порозі третього етапу війни, який має завершитися звільненням всієї території України, включно з Кримом.

Як реагує Захід на пошкодження газопроводів «Північного потоку»? Відео

Як реагує Захід на пошкодження газопроводів «Північного потоку»? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:54 0:00

Пошкодження газопроводів «Північного потоку» є результатом навмисних та безвідповідальних диверсійних дій - заява НАТО. З подробицями про це та реакцією Заходу – Богдан Цюпин з Лондона.

Сенатори США запропонували законопроект проти країн, які підтримають нелегальну анексію Росії. Відео

Сенатори США представили новий законопроект, який у разі схвалення автоматично позбавить американської підтримки ті країни, які визнають нелегальну анексію Росією українських територій.

Сенат США схвалив додаткове фінансування для України на суму в понад 12 млрд доларів. Відео

Сенат Сполучених Штатів схвалив додаткове фінансування для України на суму в понад 12 мільярдів доларів. Як важливість додаткового фінансування для України прокоментували лідери демократів та республіканців у Сенаті – деталі.

Не допомагати Путіну. Чи заберуть іноземці свій бізнес з Росії через указ про мобілізацію? Відео

Мобілізація може підштовхнути іноземні компанії, які ще залишаються в Росії, закрити свій бізнес в країні. Про вихід іноземних інвесторів з Росії "Голос Америки" поговорив з аналітиками проекту «Бізнес для України» та Школи управління Єльського університету.

Більше

XS
SM
MD
LG