Спеціальні потреби

Актуально

Більше 20 відсотків ув'язнених вийдуть на свободу - 2003-08-14

У найближчі три місяці з місць позбавлення волі в Україні будуть звільнені біля тридцяти тисяч осіб. Вони підпадають під дію амністії, приуроченої до дня Незалежності. Сьогодні у департаменті з питань виконання покарань звітували про те, як йде підготовка до масового звільнення.

Традиційно амністію в Україні приурочують до річниці незалежності. У цьому році Президент Кучма досить символічно підписав закон про амністію 9 серпня, у день свого шістдесятип’ятиріччя. Разом з Президентом того дня міг святкувати кожен п’ятий український в’язень – під дію амністії підпадає біля двадцяти відсотків усіх ув’язнених. Загалом очікують на звільнення майже тридцять п’ять тисяч людей. Щоправда, цього року їх долю будуть визначати не слідчі, як це було раніше, а суди. Говорить заступник міністра внутрішній справ України Петро Коляда.

Під дію амністії підпадають такі категорії в’язнів – ті, хто відбувають покарання до одного року ув’язнення, жінки, які мають неповнолітніх дітей, або дітей інвалідів, особи похилого віку та інваліди першого і другого ступеню, а також учасники Чорнобильської аварії. Так само розглядатимуть справи тих, хто має батьків старших сімдесяти років, або ж батьків інвалідів і скоїв не важкий злочин.

Не розповсюджуватиметься амністія на тих , хто засуджений до довічного ув’язнення, хто раніше відсидів за скоєння тяжких злочинів, чи нині засуджений по цій статті, а також на осіб, по відношенню яких вже застосовували амністію протягом останніх десяти років.

За словами керівника департаменту з питань виконання покарань Володимира Льовочкіна, статистика свідчить – після проведення амністії криміногенна ситуація в країні не погіршується, повторно на скоєння злочину йде біля одного відсотка колишніх в’язнів.

Після амністії наглядати за звільненими мають відповідні органи на місцях. Відділи зайнятості обіцяють забезпечити цих людей роботою або ж запропонувати перекваліфікуватися і вивчити нову спеціальність. Так само обіцяють опікуватися і звільненими неповнолітніми.

Звільняти людей згідно закону про амністію почнуть після того, як їх справи розглянуть судді. Розгляди відбуватимуться за участі прокурорів. Загалом на це відведено три місяці з моменту підписання закону.

Всі новини дня

Російська війна в Україні - один з чинників на виборах президента Чехії

Петр Павел (ліворуч) висловлюється за твердий курс Чехії як члена ЄС і НАТО, а його суперник Андрей Бабіш має застереження до деяких кроків узгоджених союзниками

Чеські виборці у п’ятницю і суботу 27-28 січня голосують у другому турі президентських виборів, у який вийшли колишній генерал Петр Павел та колишній прем'єр-міністр підприємець Андрей Бабіш.

Голосування закінчиться у суботу о 14:00 і результатів очікують того ж вечора.

Президент у Чехії не урядує країною, але затверджує прем’єр-міністра, голову центрального банку і конституційного суду, а також може використовувати свою посаду для пропагування певних політичних ідей та висловлюватися з питань зовнішньої політики.

У першому турі виборів з невеликим розривом перед вів Петр Павел, набравши 35,40%, а за ним був Андрей Бабіш з показником 34,99%.

61-річного Петра Павела називають центристським прозахідним кандидатом, який зокрема підтримує міжнародну допомогу Україні для захисту від російської агресії.

Павел зокрема висловлювався за те, щоб Чехія, член ЄС і НАТО, також вступила до Європейського монетарного союзу і запровадила спільну валюту євро.

68-річний найбагатший в країні підприємець Андрей Бабіш заробив собі репутацію «євроскептика» приязного до прем’єр-міністра Угорщини Віктора Орбана.

Під час виборчої кампанії він заявляв, що, як і Орбан, остерігається збройної допомоги Україні, щоб не спричинити поширення війни.

Бабіш стверджував, що він міг би сприяти мирним переговорам з Росією і дорікав супернику Павелу, що той, буцімто, може втягнути Чехію у війну.

Чинний чеський президент Мілош Земан, повноваження якого закінчуються у березні, також часто викликав палкі суперечки в суспільстві, висловлюючись за тісніші відносини з Китаєм, а до російського лютневого вторгнення в Україну він також виступав за співпрацю з Росією.

Дивіться також:

В чому перевага танків Абрамс, Леопард і Челленджер, і які можливості вони відкриють ЗСУ – пояснюють експерти. Відео

В чому перевага танків Абрамс, Леопард і Челленджер над російськими танками, і які можливості вони відкриють ЗСУ – пояснюють експерти.

Заступниця Держсекретаря США: Ми зосереджені на тому, щоб найшвидше доставляти Україні зброю, якої вона потребує. Відео

США зосереджені на тому, щоб найшвидше доставляти Україні зброю, якої вона потребує. Про це в інтерв'ю Албанській службі Голосу Америки сказала заступниця Держсекретаря США Карен Донфрід.

Чому тільки зараз адміністрація США прийняла рішення надати Україні танки: деталі зі слухань в комітеті Сенату. Відео

Питання протидії російській агресії проти України обговорили в Комітеті із закордонних справ Сенату США. Зокрема, законодавці розпитували представників адміністрації, чому тільки зараз вона прийняла рішення надати Україні танки Абрамс.

Мстислав Чернов про “20 днів у Маріуполі”. Відео

Мстислав Чернов про “20 днів у Маріуполі”. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:08:09 0:00

Український документальний фільм “20 днів у Маріуполі” Мстислава Чернова показали на кінофестивалі Sundance.

Більше

XS
SM
MD
LG