Спеціальні потреби

Актуально

Скільки українців працює за кордоном? - 2003-08-16

Скільки українців подалося на заробітки за кордон, не знає ніхто. Омбудсмен Ніна Карпачова називає вражаючу цифру – 7 мільйонів. Український заробітчанин Ігор Мелех наполягає на вдвічі більшій – 15 мільйонів. В самій лише Італії, каже він, “наших” півтора, а не півмільйона, як за офіційною статистикою. Тільки в місті Римі – запевняє він – українців тисяч вісімсот. І кожен з тих заробітчан, розкиданих по всій Європі, висилає своїм сім’ям в Україну щомісяця 300 доларів:

„15 мільйонів помножте на 300 доларів, які висилає кожна людина, яка працює за кордоном.”

Виходить сума, -- каже він, -- рівна прямим інвестиціям США в Україну за всі роки незалежності. І якщо українська трудова еміграція вже зараз найбільший інвестор в Україну, то коли весь цей народ із заробленими грошима повернеться додому – тоді настане великий бум фінансування держави своїм же населенням.

І.Мелех: „Ці люди, емігранти, через рік, через два повернуться на територію України. Це люди, які мають зараз у своїх кишенях по 50-60 тисяч доларів. Тобто ті люди, які приїдуть сюди, вони будуть піднімати Україну. Український середній клас – не тут. Він є за кордоном. Український середній бізнес-клас, які привезуть із собою гроші, нове бачення, європейське.”

Повернувшись в Україну, -- каже він, -- трудові емігранти відкриватимуть бензоколонки і ресторани, розпочнуть свій бізнес у мертвій нині Західній Україні, яка вся сидить на заробітках. Ігор Мелех ображений уявленням в Україні про заробітчан як про бандитів та повій.

І.Мелех: „Українська нація не їде в Італію на п’янки, гулянки, проститутство, на вбивство, на махінації різні, вони їдуть на тяжку працю, з ранку – до вечора, це я вам говорю на своєму прикладі. Сьома година підйом – третя година вночі я лягав спати. Сьома година знов підйом.”

Як каже він, ці люди були змушені виїхати за кордон, бо своя держава не давала їм шансу прогодувати свої сім’ї. Ці люди вернуться в Україну, щойно для їх тяжко зароблених грошей тут з’являться гарантії нормального бізнесу. Тому так жадібно ловлять в Італії кожне слово, сказане в українській Верховній Раді. І майже мільйонним тиражем розходиться газета “Форум” українською мовою, яку Ігор Мелех видає у Римі. Як каже він, новітні українські емігранти в Італії критично налаштовані до нинішньої української влади – і на його думку, саме через те у місцевому українському консульстві їм часто-густо відмовляють в реєстрації – печатці в український паспорт.

І.Мелех: „Через що це робиться. Це робиться через те щоб люди на наступний рік не мали права голосу на виборах. І щоби вони не проголосували за Ющенка, а вони проголосують сто процентів за Ющенка, їм не дали права голосу, їм вже не дають права голосу через то, що їм не поставили печатки.”

Роки на заробітках у Європі змушують зовсім іншими очима подивитися на те, що відбувається в Україні, каже італійський українець Ігор Мелех. І поняття Батьківщини відкривається по-справжньому тільки тут. Якби, каже він, українські політики та високопосадовці скуштували заробітчанського хліба – навчилися б краще шанувати свій народ:

„Поїдьте, шановні політики, на 4 роки, попрацюйте в нас в Італії на заробітках, вам повернеться ваші початкові мрії, як ви здобували незалежність України, ваші початкові мрії, як ви хотіли добитися тої незалежності, справжньої незалежної держави Україна, а не так, що 15 мільйонів українців знаходиться за кордоном”.

Всі новини дня

Байден: “Підтримка американським народом України не похитнеться. Відео

Байден: “Підтримка американським народом України не похитнеться. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:37 0:00

“Підтримка американським народом України не похитнеться. Ми завжди будемо підтримувати демократії. Завжди”, - сказав президент США Джо Байден під час виступу перед випускниками Академії військово-повітряних сил США.

Чи може Україна вести вогонь у відповідь на території РФ?. Відео

Чи може Україна вести вогонь у відповідь на території РФ?. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:39 0:00

На тлі посилення російських атак на Україну, кореспондентка Голосу Америки у Конгресі США Катерина Лісунова, запитала американських сенаторів, чи має право Київ на воєнну відповідь на території РФ? А також чи вплине такий розвиток подій на військову допомогу, яку надають західні партнери.

Фарерські острови обмежують доступ російських суден до своїх портів - через війну в Україні

Вигляд на місто Торшавн, столицю Фарерських островів. Фото: Reuters/Tony Gentile

Уряд Фарерських островів оголосив про обмеження доступу російських суден до портів цієї острівної країни, що входить до Королівства Данії.

Заходити у Фарерські порти буде дозволено виключно риболовецьким суднам Росії, однак їм буде заборонено скуповуватись на Фарерських островах або користуватись там послугами з техобслуговування. Як повідомив уряд цієї острівної країни, нові правила є відповіддю на російське вторгнення в Україну.

"До портів Фарерських островів буде дозволено заходити лише риболовецьким суднам, які займаються виключно рибальством, відповідно до двосторонньої угоди між Фарерськими островами та Росією. Діяльність цих російських риболовецьких суден у портах буде обмежена до зміни екіпажу, завантаження вугіллям, провізією, висадкою та перевалом", - цитує заяву уряду Фарерів британське видання The Guardian.

Фарерські острови є автономною територією Данії, вони розташовані між Шотландією та Ісландією.

У листопаді минулого року уряд Фарерів опинився перед хвилею критики через поновлення угоди з Росією щодо взаємної риболовлі. Угода передбачає квоти на виловлення певних видів риби у Баренцевому морі для фарерських рибалок і біля Фарерських островів для росіян.

За даними видання The Guardian, Росія є одним з головних комерційних партнерів Фарерських островів. Прибутки з вилову риби за угодою з Росією ставить 5% ВВП Фарерських островів.

Україна отримає американську допомогу, щоб допомогти мільйонам травмованих війною людей зберегти ментальне здоров'я

Архівне фото: Очільниця американської Агенції з міжнародного розвитку США USAID Саманта Пауер

Ментальне здоров’я має вирішальне значення для українців у їх протистоянні жорстокій війні Путіна. Таким підписом супроводила очільниця американської Агенції з міжнародного розвитку США USAID Саманта Пауер тематичне відео, у якому виступила разом із першою леді України Оленою Зеленською та посолкою США в Україні Бріджит Брінк.

“Пишаюся у партнерстві з Оленою Зеленською розширити доступ українців до психіатричних послуг”, - додала Пауер.

Як повідомляв Голос Америки, для забезпечення психологічної підтримки українцями Олена Зеленська звернулася по допомогу та підтримку уряду США та запросила американських спеціалістів.

Зеленська ініціювала Національну програму психічного здоров'я та психосоціальної підтримки.

36 мільйонів доларів США підуть на підтримку доступу до послуг ментального здоров’я

З початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну USAID за підтримки Конгресу Сполучених Штатів виділила майже 36 мільйонів доларів США на підтримку доступу до послуг ментального здоров’я - через підтримку широкого спектра ініціатив.

“Реагуючи на гострі потреби, викликані повномасштабним вторгненням Росії, мета USAID полягає в тому, щоб допомогти Україні побудувати інтегровані, доступні та стійкі системи охорони психічного здоров’я, які задовольняють довгострокові потреби українського суспільства”, - йдеться у повідомленні організації.

Також Агенція з міжнародного розвитку США зауважує: “Незважаючи на те, що місяць поінформованості про психічне здоров’я офіційно завершився, криза психічного здоров’я в Україні продовжується на тлі повномасштабної війни Росії”. З огляду на це, відданість USAID тому, щоб відповісти на величезний і зростаючий попит на послуги психічного здоров’я в Україні, залишається непохитною".

Наразі USAID адаптує свої програми та розширює їх, щоб допомогти Україні, у тому числі шляхом підтримки Всеукраїнської програми психічного здоров’я, ініційованої першою леді України Оленою Зеленською.

"Звернутися по допомогу – це нормально. І це є свідченням сили"

До 5 мільйонів українців можуть потребувати лікування ментальних розладів
Олена Зеленська

“Насправді кожен другий українець нині потребує підтримки у сфері ментального здоров’я, - сказала Олена Зеленська у спільному відео з американськими посадовицями. - А загалом до 5 мільйонів можуть потребувати лікування ментальних розладів”.

Зеленська оголосила, що ініційована нею програма має на меті створення системи психосоціальних послуг, які “будуть широко доступні для всіх, хто їх потребує”.

“Звернутися по допомогу – це нормально. І це є свідченням сили”, - нагадала українцям посолка США Бріджит Брінк.

Саманта Пауер своєю чергою додала, що необхідно і надалі вкладати ресурси у підтримання стійкості українців, яка надихає весь світ.

Сергій Плохій: про роль України у світі, ядерну загрозу та можливі сценарії для Москви. Інтерв’ю

Нинішня війна змінила роль України у світі, і це може допомогти українцям вийти із циклу насильства, яке в різні історичні часи повторюється на українській території – вважає професор Гарвардського університету Сергій Плохій.

Більше

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG