Спеціальні потреби

Актуально

Скільки українців працює за кордоном? - 2003-08-16

Скільки українців подалося на заробітки за кордон, не знає ніхто. Омбудсмен Ніна Карпачова називає вражаючу цифру – 7 мільйонів. Український заробітчанин Ігор Мелех наполягає на вдвічі більшій – 15 мільйонів. В самій лише Італії, каже він, “наших” півтора, а не півмільйона, як за офіційною статистикою. Тільки в місті Римі – запевняє він – українців тисяч вісімсот. І кожен з тих заробітчан, розкиданих по всій Європі, висилає своїм сім’ям в Україну щомісяця 300 доларів:

„15 мільйонів помножте на 300 доларів, які висилає кожна людина, яка працює за кордоном.”

Виходить сума, -- каже він, -- рівна прямим інвестиціям США в Україну за всі роки незалежності. І якщо українська трудова еміграція вже зараз найбільший інвестор в Україну, то коли весь цей народ із заробленими грошима повернеться додому – тоді настане великий бум фінансування держави своїм же населенням.

І.Мелех: „Ці люди, емігранти, через рік, через два повернуться на територію України. Це люди, які мають зараз у своїх кишенях по 50-60 тисяч доларів. Тобто ті люди, які приїдуть сюди, вони будуть піднімати Україну. Український середній клас – не тут. Він є за кордоном. Український середній бізнес-клас, які привезуть із собою гроші, нове бачення, європейське.”

Повернувшись в Україну, -- каже він, -- трудові емігранти відкриватимуть бензоколонки і ресторани, розпочнуть свій бізнес у мертвій нині Західній Україні, яка вся сидить на заробітках. Ігор Мелех ображений уявленням в Україні про заробітчан як про бандитів та повій.

І.Мелех: „Українська нація не їде в Італію на п’янки, гулянки, проститутство, на вбивство, на махінації різні, вони їдуть на тяжку працю, з ранку – до вечора, це я вам говорю на своєму прикладі. Сьома година підйом – третя година вночі я лягав спати. Сьома година знов підйом.”

Як каже він, ці люди були змушені виїхати за кордон, бо своя держава не давала їм шансу прогодувати свої сім’ї. Ці люди вернуться в Україну, щойно для їх тяжко зароблених грошей тут з’являться гарантії нормального бізнесу. Тому так жадібно ловлять в Італії кожне слово, сказане в українській Верховній Раді. І майже мільйонним тиражем розходиться газета “Форум” українською мовою, яку Ігор Мелех видає у Римі. Як каже він, новітні українські емігранти в Італії критично налаштовані до нинішньої української влади – і на його думку, саме через те у місцевому українському консульстві їм часто-густо відмовляють в реєстрації – печатці в український паспорт.

І.Мелех: „Через що це робиться. Це робиться через те щоб люди на наступний рік не мали права голосу на виборах. І щоби вони не проголосували за Ющенка, а вони проголосують сто процентів за Ющенка, їм не дали права голосу, їм вже не дають права голосу через то, що їм не поставили печатки.”

Роки на заробітках у Європі змушують зовсім іншими очима подивитися на те, що відбувається в Україні, каже італійський українець Ігор Мелех. І поняття Батьківщини відкривається по-справжньому тільки тут. Якби, каже він, українські політики та високопосадовці скуштували заробітчанського хліба – навчилися б краще шанувати свій народ:

„Поїдьте, шановні політики, на 4 роки, попрацюйте в нас в Італії на заробітках, вам повернеться ваші початкові мрії, як ви здобували незалежність України, ваші початкові мрії, як ви хотіли добитися тої незалежності, справжньої незалежної держави Україна, а не так, що 15 мільйонів українців знаходиться за кордоном”.

Всі новини дня

У Празі відкрили перший саміт Європейської політичної спільноти. Відео

У Празі відкрили перший саміт Європейської політичної спільноти. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:11 0:00

«Протистояти злу важко, але ми знаємо, що правда перемагає» – з таким посланням прем'єр-міністр Чехії Петр Фіала відкрив перший саміт Європейської політичної спільноти у Празі – нового форуму практично усіх держав Європи, крім Росії. Яке ж місце у форумі відведено Україні?

Рафаель Ґроссі: позиція МАГАТЕ полягає в тому, що ЗАЕС - це український об’єкт

Генеральний директор Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) Рафаель Гроссі на прес-конференції в аеропорту Відня після повернення з України, де він зі своєю командою відвідав Запорізьку атомну станцію. Австрія, 2 вересня 2022 року.

Голова міжнародної агенції з ядерної енергетики назвав Запорізьку АЕС українською, заперечуючи твердження президента Володимира Путіна про те, що станція тепер належить Росії.

"Позиція МАГАТЕ полягає в тому, що цей об’єкт є українським. Але я не вдаюся в коментарі щодо розвитку воєнних подій", – сказав голова МАГАТЕ Рафаель Ґроссі на прес-конференції в Києві після переговорів з президентом України Володимиром Зеленським.

За його словами, "це питання стосується міжнародного права". "Тут конфлікт, тут війна. Ми хочемо, щоб ця війна припинилася. Війна повинна припинитися негайно", – сказав голова МАГАТЕ.

У середу Путін підписав указ, згідно з яким Запорізька АЕС мала стати "федеральною власністю" РФ. Російські війська захопили станцію у березні, але на ній продовжував працювати український персонал, який, за словами Ґроссі, "працює в майже нестерпних умовах".

"Стрес, невизначеність, вони не знають, що може статися", – наголосив він.

Голова української державної атомної енергетичної компанії "Енергоатом" Петро Котін того ж дня заявив, що бере станцію під контроль і керуватиме нею з Києва після того, як російські військові затримали, а потім відпустили директора станції Ігоря Мурашова.

Міжнародне агентство з ядерної енергії закликало створити навколо станції демілітаризовану зону для того, щоб бойові дії не створювали ядерної небезпеки.

"Ми не змінюємо нашу лінію, ми продовжуємо говорити про те, що має бути зроблено, щоб, по суті, уникнути ядерної аварії на АЕС. Що все ще є дуже, дуже реальною можливістю", – сказав Ґроссі у Києві.

Як заявив голова МАГАТЕ, на даний момент організація не має "жодних ознак" того, що Росія намагається підключити станцію до російської мережі.

За його словами, перемикання з однієї мережі в іншу є складним технологічним процесом, на який потрібно багато часу і який би був помітний.

"Це потребує, може потребувати серйозної інфраструктурної роботи. Отже, ми б про це знали, ми б побачили, що якби щось відбувалося", – сказав Гроссі. - "У нас двоє співробітників (на станції), і ми збираємося збільшити групу до чотирьох".

Після поїздки до Києва генеральний директор МАГАТЕ планує вирушити до Москви, щоб досягти угоди щодо "зони ядерної безпеки та безпеки" навколо Запорізької АЕС.

Макрон: Європейська політична спільнота потрібна для обговорення спільної стратегії Європи. Відео

«Мета полягає в тому, щоб поділяти однакове розуміння становища, яке впливає на Європу і виробляти спільну стратегію.Це в наших інтересах - зустрітися тут і накреслювати разом наше майбутнє. Ось для цього і є Європейська політична спільнота», - заявив президент Франції Еммануель Макрон.

МВФ вчетверте погіршив прогноз для світової економіки

Крісталіна Георгієва під час виступу в Джорджтаунському університеті в четвер.

Міжнародний валютний фонд вчетверте погіршив прогноз світової економіки на наступний рік. Нові оцінки буде оприлюднено в Світовому економічному прогнозі, який Фонд опублікує наступного тижня, заявила директорка-розпорядниця МВФ Крісталіна Георгієва.

Раніше Фонд прогнозував зростання економіки світу на 2,9% в 2023 році. На 2022 рік прогноз зростання залишається незмінним - на рівні 3,2%.

В 2021-222 роках світова економіка рухалась від ні на що не схожої кризи - пандемії - до іншого безпрецедентного шоку - війни", - твітує Георгієва.

Світова економіка втратить 4 трильйони доларів випуску від теперішнього часу до 2026 року, що еквівалентне економіці Німеччини, поділилась оцінками МВФ Георгієва у виступі в Джорджтаунському університеті в четвер.

Промова прозвучала перед засіданням Світового банку та МВФ, запланованим на наступний тиждень.

NYT: У розвідці США кажуть про причетність України до загибелі Дугіної. Київ відкидає звинувачення

Російській ультраправий ідеолог Олександр Дугін під час поховання доньки Дар'ї, Москва, 23 серпня 2022. REUTERS/Maxim Shemetov

Спецслужби США вважають, що вибух автомобіля, в результаті якого загинула донька російського ультраправого ідеолога Олександра Дугіна, був санкціонований окремими представниками українського уряду, напередодні написала газета The New York Times із посиланням на неназваних посадовців.

За даними джерел журналістів, Сполучені Штати не брали участі в підготовці нападу, не знали про нього і виступили б проти, якби з ними проконсультувалися. У матеріалі йдеться, що досі незрозуміло, хто погодив вбивство, і чи вважає американська розвідка, що президент України Володимир Зеленський знав про цю операцію.

У відповідь виданню радник голови Офісу президента України Михайло Подоляк заперечив причетність Києва до вибуху, пояснивши, що вбивство Дугіної не мало б для України "тактичної або стратегічної" мети.

Речник Державного департаменту Нед Прайс 22 серпня не назвав ймовірних замовників чи виконавців нападу і заявив, що США однозначно засуджують навмисні напади на мирних жителів будь-де. Посадовці Держдепу, Ради з нацбезпеки, Пентагону й ЦРУ відмовились коментувати повідомлення, пише NYT.

У своїй статті NYT також підкреслює, що в останні дні Вашингтон вкотре наголосив на підтримці України. "Голос Америки" повідомляв про телефонну розмову президентів Байдена і Зеленського.

Нині російські медіа повідомили, що Кремль "позитивно відреагував" на публікацію NYT. "Хочеться вірити, що визнанням причетності України до вбивства Дугіної США не намагаються відхреститись від майбутніх злочинів Києва", - сказав речник Дмитро Пєсков. ФСБ Росії 22 серпня звинуватила у вбивстві громадянку України, яка нібито виїхала до Естонії.

Олександр Дугін – один із ідеологів "руського міра", він виступав за введення російських військ в Україну та окупації практично всієї її території. Вважається, що ідеї Дугіна впливають на політику Кремля. Дар’я Дугіна поділяла ідеї батька і займалася громадською діяльністю. Припускають, що малось на меті вбивство не Дугіної, а її батька, пишуть медіа.

У статті використано матеріали "Радіо Свобода", The New York Times, "Українська правда"

Більше

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG