Спеціальні потреби

Актуально

Теракти сприяли теплішим відносинам у сім'ях - 2003-08-17

Повідомляється, що після тер-атак 11 вересня 2001 року значно збільшилася кількість американських родин всіх поколінь, які тепер частіше зустрічаються і спілкуються. П’ять років тому Джакі Отлі з Джексону у штаті Теннессі, вирішила продовжити розпочату її двоюрідним дідом традицію організування родинної зустрічі:

«В родині мого діда було одинадцятеро дітей. Останній з його братів помер у дев’яносто восьмому році. Я тоді прийшла до висновку, що коли ми не будемо знову влаштовувати родинні збори то з часом нічого не будемо знати про інших членів сім’ї».

Незважаючи на те, що родинні зустрічі організуються в цій країні від тисяча вісімсот вісімдесятих років протягом останніх кількох років їхня популярність значно зросла. Редактор журналу «Reunions», що виходить у Мілвокі, штат Ва́шінґтон, Едіт Вагнер говорить:

«Американські родини розпорошені по всій країні, і дуже часто важко знайти час щоб зібрати всіх в одному місці. Коли організуються родинні зустрічі обирається один спеціальний день, непов’язаний з якимсь державним святом, на який можна зібрати цілу групу. Деякі зібрання складаються тільки з найближчих: батьків, їхніх дітей та внуків. Але найчастіше вони включають представників кількох поколінь. Збори кількасот родичів не є тепер незвичайним явищем».

Пані Вагнер каже, що для успішного організування великих родинних зустрічей необхідне велике планування:

«Особа, яка планує родинну зустріч повинна мати на увазі всі покоління, ... всіх родичів, котрі прибудуть на свято, їхні прерізні зацікавлення і навіть стан їхнього здоров’я. Чимало родин використовує такі збори для організування туристичних подорожей до Європи або Африки, шукаючи інформацій про своїх предків».

Джакі отлі протягом останніх п’яти років організує зустрічі її родини в Джексоні, у штаті Теннессі. Вона каже, що приблизно сімдесят родичів візьме участь в сьогорічному кількаденному родинному святі. Серед іншого плануються бенкет в одному з місцевих готелів, читання родинної історії, відзначення тих, хто має найбільше дітей або хто найдовше одружений і вшанування пам’яті померлих членів родини.

Спочатку родинні зустрічі--збори організувалися як звичайні пікніки, оскільки більшість членів родин жили в тому самому районі чи місті. Але тепер, коли люди стали більш мобільними, родинні збори почали перетворюватися в кількаденні відпустки. Поради як організувати їх можна знайти в журналах, книжках та інших джерелах. Джакі Отлі багато допомагає у цьому Інтернет:

«Більшість наших родичів мають комп’ютери і доступ до Інтернету. Готуючись до родинної зустрічі я кілька разів в місяць висилаю всім повідомлення. Незважаючи на те, що ми не живемо в одному місті ми обмінюємося думками як успішно організувати зустріч».

Навіть якщо родинні зустрічі відбуваються в рідному місті, на їх організування витрачається значні гроші: на харчування, перевезення учасників зустрічі, приміщення в готелях, спортивні змагання тощо. Багато родин в різний спосіб стараються придбати гроші щоб фінансувати свої зустрічі, організуючи аукціони та інші події. Деякі навіть видають книжки родинних кулінарних рецептів чи спогадів. Пані Отлі каже, що вона починає планувати наступну зустріч зараз після закінчення поточної. «Мені ця підготовка забирає цілий рік, каже вона, -- але для мене це велика приємність». Редактор журналу «Reunions» Едіт Вагнер зазначає, що незважаючи на те, що американці дуже зайняті вони дедалі більше зацікавлені в родинних зустрічах, щоб втримувати зв’язки зі своїми родичами.

Всі новини дня

На HBO відбувлася прем'єра документального фільму “Чорнобиль. Загублені касети”. Відео

На HBO відбулася прем'єра документального фільму “Чорнобиль. Загублені касети”. Основою сюжету стала знахідка унікальних відеокасет з Чорнобильської трагедії у київських архівах - а також приватні кадри, які автори ніколи не показували широкому загалу.

У Асоціації правників України пояснюють, чому Україна має довести, що Росія чинить геноцид. Інтерв'ю

Робота на правовому фронті боротьби з Росією йде як на державному рівні, так і на неурядовому. Юридична спільнота України об’єднала зусилля, аби допомагати правоохоронцям фіксувати воєнні злочини росіян, а також координувати роботу зі своїми іноземними колегами.

У Вашингтоні відкрили фотовиставку "Маріуполь - мирний", "Маріуполь - героїчний". Відео

Україна оголосила про найбільший обмін полоненими з початку повномасштабної війни. Додому повернулись 144 військових, в тому числі 95 оборонців Азовсталі.

B Україні вже розслідують понад 20 тисяч випадків воєнних злочинів росіян. Відео

B Україні вже розслідують понад 20 тисяч випадків воєнних злочинів росіян. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:45 0:00

За інформацією генпрокуратури України, протягом своєї повномасштабної війни Росія обстріляла 25 тисяч об'єктів української цивільної інфраструктури, більшість із них - знищено. На додачу в Україні вже розслідують понад 20 тисяч випадків воєнних злочинів росіян.

Важливі заяви НАТО, США та що вони означають для України. Відео

Важливі заяви НАТО, США та що вони означають для України. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:11:26 0:00

НАТО оголосили про посилений пакет нелетальної допомоги Україні, а також про допомогу в модернізації збройного сектору України. Джо Байден оголосив про суттєвє збільшення військової присутності Сполучених Штатів у Європі.

Більше

XS
SM
MD
LG