Спеціальні потреби

Актуально

Теракти сприяли теплішим відносинам у сім'ях - 2003-08-17

Повідомляється, що після тер-атак 11 вересня 2001 року значно збільшилася кількість американських родин всіх поколінь, які тепер частіше зустрічаються і спілкуються. П’ять років тому Джакі Отлі з Джексону у штаті Теннессі, вирішила продовжити розпочату її двоюрідним дідом традицію організування родинної зустрічі:

«В родині мого діда було одинадцятеро дітей. Останній з його братів помер у дев’яносто восьмому році. Я тоді прийшла до висновку, що коли ми не будемо знову влаштовувати родинні збори то з часом нічого не будемо знати про інших членів сім’ї».

Незважаючи на те, що родинні зустрічі організуються в цій країні від тисяча вісімсот вісімдесятих років протягом останніх кількох років їхня популярність значно зросла. Редактор журналу «Reunions», що виходить у Мілвокі, штат Ва́шінґтон, Едіт Вагнер говорить:

«Американські родини розпорошені по всій країні, і дуже часто важко знайти час щоб зібрати всіх в одному місці. Коли організуються родинні зустрічі обирається один спеціальний день, непов’язаний з якимсь державним святом, на який можна зібрати цілу групу. Деякі зібрання складаються тільки з найближчих: батьків, їхніх дітей та внуків. Але найчастіше вони включають представників кількох поколінь. Збори кількасот родичів не є тепер незвичайним явищем».

Пані Вагнер каже, що для успішного організування великих родинних зустрічей необхідне велике планування:

«Особа, яка планує родинну зустріч повинна мати на увазі всі покоління, ... всіх родичів, котрі прибудуть на свято, їхні прерізні зацікавлення і навіть стан їхнього здоров’я. Чимало родин використовує такі збори для організування туристичних подорожей до Європи або Африки, шукаючи інформацій про своїх предків».

Джакі отлі протягом останніх п’яти років організує зустрічі її родини в Джексоні, у штаті Теннессі. Вона каже, що приблизно сімдесят родичів візьме участь в сьогорічному кількаденному родинному святі. Серед іншого плануються бенкет в одному з місцевих готелів, читання родинної історії, відзначення тих, хто має найбільше дітей або хто найдовше одружений і вшанування пам’яті померлих членів родини.

Спочатку родинні зустрічі--збори організувалися як звичайні пікніки, оскільки більшість членів родин жили в тому самому районі чи місті. Але тепер, коли люди стали більш мобільними, родинні збори почали перетворюватися в кількаденні відпустки. Поради як організувати їх можна знайти в журналах, книжках та інших джерелах. Джакі Отлі багато допомагає у цьому Інтернет:

«Більшість наших родичів мають комп’ютери і доступ до Інтернету. Готуючись до родинної зустрічі я кілька разів в місяць висилаю всім повідомлення. Незважаючи на те, що ми не живемо в одному місті ми обмінюємося думками як успішно організувати зустріч».

Навіть якщо родинні зустрічі відбуваються в рідному місті, на їх організування витрачається значні гроші: на харчування, перевезення учасників зустрічі, приміщення в готелях, спортивні змагання тощо. Багато родин в різний спосіб стараються придбати гроші щоб фінансувати свої зустрічі, організуючи аукціони та інші події. Деякі навіть видають книжки родинних кулінарних рецептів чи спогадів. Пані Отлі каже, що вона починає планувати наступну зустріч зараз після закінчення поточної. «Мені ця підготовка забирає цілий рік, каже вона, -- але для мене це велика приємність». Редактор журналу «Reunions» Едіт Вагнер зазначає, що незважаючи на те, що американці дуже зайняті вони дедалі більше зацікавлені в родинних зустрічах, щоб втримувати зв’язки зі своїми родичами.

Всі новини дня

Канада надасть Україні $11 млн на розмінування

Залишки від російських снарядів, зібрані українськими саперами, у Харкові. 29 листопада 2022. REUTERS/Vitalii Hnidyi

Канада надасть Україні фінансування для розмінування територій. 15 мільйонів канадських доларів (11 мільйонів доларів США) буде виділено для закупівлі обладнання для виявлення та знешкодження наземних мін та боєприпасів, що не розірвалися.

"Українська влада зараз оцінює, що міни виявлені на 30% території країни", - сказала міністерка закордонних справ Канади Мелані Жолі.

Канада уже надає спецзахист для саперів, а також фінансує передові системи розмінування з дистанційним керуванням для очищення великих територій, наприклад сільськогосподарських угідь.

У серпні Державний департамент США схвалив допомогу на суму 89 мільйонів доларів, щоб допомогти Україні оснастити та навчити 100 команд з розмінування та знешкодження боєприпасів, що не розірвалися.

"Ми ніколи не похитнулися у нашій відданості світу, вільному від мін", - написала Жолі у Twitter, нагадавши про 25-ту річницю Оттавської конвенції про заборону застосування, накопичення запасів, виробництво і передачу протипіхотних мін та про їхнє знищення.

Раніше про домовленість щодо збільшення допомоги Канади у розмінуванні українських територій повідомляв міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

У статті використано матеріали Reuters

ЄС і США хочуть уникнути торговельної війни довкола субсидування «зелених» технологій

Емануель Макрон після переговорів з Джо Байденом сказав, що дискусії у Вашингтоні зокрема торкалися можливих негативних наслідків американського «Закону про зниження інфляції» для Європи і висловив упевненість, що проблеми будуть подолані. 1 грудня 2022 р.

Чільні представники Європейського Союзу і Сполучених Штатів Америки кажуть, що готові працювати над тим, аби уникнути проблем у торгівлі між партнерами внаслідок економічної політики, яка впливає на умови промислової конкуренції.

Я ніколи не мав намірів виключити ти, хто з нами конкурує. Таких намірів не було.
Джо Байден

Йдеться про масштабні пропозиції уряду президента Джо Байдена відповідно до ухваленого Конгресом у серпні, «Закону про зниження інфляції» (Inflation Reduction Act «IRA»).

Акт передбачає податкові та інші заохочення на $430 мільярдів, що мали б сприяти розвитку галузей для збереження довкілля, а також можливість зменшення цін для американців.

Європейці стурбовані тим, що фінансові стимули створять переваги для американських підприємств і несправедливо знизять конкурентоспроможність європейських.

«Є ризик, що IRA може призвести до несправедливої конкуренції, може закрити ринки і зруйнувати ті ланцюги постачання, які вже зазнали випробувань КОВІДом», - сказала президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн цього тижня в Бельгії.

Урсула фон дер Ляєн звернула увагу на гасло «Купуй американське!», яке в основі цієї ініціативи США, і на те, що вони назвала «податковими знижками, які можуть призвести до дискримінації», а також «субсидіями виробникам, що можуть призвести до перегонів у субсидіях».

«Дозвольте мені заявити чітко: конкуренція - це добре. Вона підштовхує нововведення, посилює ефективність і забезпечує просування вперед, і таким чином знижує вартість чистих технологій. Конкуренція між Європою і Сполученими Штатами може підштовхнути промисловість і там, і там до покращення, оновлення і швидших перетворень», - підкреслила президентка Єврокомісії, зауваживши, що «ми не лише створимо добре оплачувані робочі місця у Європі та США, але ми також знизимо глобальні ціни чистих енергетичних технологій».

Слабка Європа… не відповідає інтересам американської адміністрації.
Еммануель Макрон

Але вона наголосила, що це можливо лише при конкуренції «на рівних умовах» і закликала працювати зі США, а також «змінити наші власні правила, щоб сприяти інвестиціям» в переході економіки Європи на чисті технології.

Ці питання були порушені під час державного візиту французького президента Емануеля Макрона до США на початку грудня.

Макрон сказав в інтерв’ю американському телеканалу CBC News, що американські субсидії «вбивчі», для європейських галузей, бо вони «в 2-3 рази вищі ніж у Європі».

Французький президент наголосив, що особливо в умовах російської війни в Україні «слабка Європа… не відповідає інтересам американської адміністрації і навіть американського суспільства».

Американський президент Джо Байден погодився з можливістю «поправок», які б знизили загрозу дискримінації.

«Я ніколи не мав намірів виключити ти, хто з нами конкурує. Таких намірів не було», - сказав Байден.

Еммануель Макрон сказав, що його переговори з Байденом підтвердили повну тотожність позиції «щодо української ситуації», і що розмови про IRA були «дуже плідні й глибокі».

«Ми подолаємо їх (побічні наслідки IRA)», - заявив французький лідер.

Дивіться також:

Що означає обмеження цін на російську нафту: пояснює аналітик Едвард Чоу. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:35 0:00

Український «Щедрик» знову пролунав у легендарному концертному залі «Карнегі Гол» у Нью-Йорку. Відео

Український «Щедрик» пролунав на сцені одного з найпрестижніших концертзалів світу Карнегі Гол у Нью-Йорку. За 100 років після того, як його вперше представили американській публіці у цьому ж залі.

У Молдові виявили уламки ракети після масових ракетних обстрілів України 5 грудня  

Прапор Молдови

У Молдові виявили уламки ракети, яка впала неподалік від кордону з Україною.

Про це повідомило Міністерство внутрішних справ Молдови. За повідомленням, ракета впала в районі міста Бричани.

"Нещодавно поблизу біля міста Бричани, у фруктовому саду, виявили ракету. Вибухонебезпечний предмет виявив патруль прикордонної поліції, який через сьогоднішні російські бомбардування посилив свою пильність", - мовиться у повідомленні МВС Молдови.

У зв'язку з нанесеними в понеділок масовими російськими ракетними ударами по Україні молдовські прикордонники та правоохоронці посилили заходи безпеки та патрулювання прикордонних районів.

Поблизу місця виявлення уламків ракети працюють служби МВС Молдови. Офіційний Кишинів поки не прокоментував інцидент.

Речник МЗС України Олег Ніколенко на своїй сторінці Фейсбук заявив: “Це в черговий раз доводить, що російський ракетний терор несе величезні загрози не тільки безпеці України, але і безпеці сусідніх країн. Україна повинна якомога швидше отримати сучасні системи протиракетної та протиповітряної оборони, які будуть рятувати життя людей, захищати критичну інфраструктуру та робити неможливими подальші ракетні обстріли зі сторони РФ.

Через російські ракетні удари по Україні Молдова переживає також перебої з електропостачанням.

Раніше, 31 жовтня, Молдова також заявляла про виявлення уламків ракети в одному з сіл на півночі країни.

15 листопада у Польщі двоє людей загинули після того, як снаряд влучив по території зерносховища в Пшеводові, неподалік кордону з Україною.

Нові ракетні удари по Україні: як реагують у США. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:43 0:00

Що означає обмеження цін на російську нафту: пояснює аналітик Едвард Чоу. Відео

Що означає обмеження цін на російську нафту: пояснює аналітик Едвард Чоу. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:35 0:00

Віднині вступає в силу європейське ембарго на торгівлю російською нафтою морем, а також ліміт ціни, яку ввели Група Семи, ЄС та Австралія. Що це означає?

Більше

XS
SM
MD
LG