Актуально
Допомога США в боротьбі зі СНІДом на півдні України - 2003-08-17
Голова Одеської облдержадміністрації Сергій Гриневецький зустрівся 14 серпня з Барбарою Фішер. Вона є координатором партнерства Одеса-Болдер програми Американського союзу охорони здоров’я.
Американські фахівці працюють в Одесі і області протягом чотирьох років. За цей час за їх сприянням в Одесі був створений центр сімейної медицини, на базі якого за допомогою медичного університету здійснюється підготовка сімейних лікарів для півдня України. У грудні поточного року планується відкриття другого центру сімейної медицини вже у Одеській залізничній лікарні.
Завдяки співпраці з колективом Одеської обласної лікарні вдалося суттєво зменшити кількість випадків передачі ВІЛ-інфекції від матері до новонароджених дітей.
Нині, за словами Барбари Фішер, триває робота щодо створення хоспісу для хворих на СНІД, що вмирають. Для цього американська сторона надає Центру СНІДу в Одесі обладнання вартістю близько 1 мільйона доларів. Барбара Фішер також повідомила, що триває плідна реалізація програми співробітництва з одеським Ротарі-клубом. Отримано грант від Ротарі Інтернешнл Клуб, який буде витрачено для придбання необхідних засобів пересування для інвалідів.
За словами начальника Одеського обласного управління охорони здоров’я Петра Чуєва, є можливість, за допомогою американської сторони, здійснювати підготовку сімейних лікарів і для районів області.
Зі свого боку голова Одеської облдержадміністрації Сергій Гриневецький наголосив, що керівництво області надасть всебічну допомогу у реалізації соціально важливих проектів, у тому числі і у сфері боротьбі зі СНІДом. Проблема поширення СНІДу, як відомо, є надзвичайно актуальною для півдня України. Одеса і Миколаїв – лідери у сумній статистиці кількості носіїв дотепер смертельного вірусу. Найбільше серед інфікованих – людей молодих. Це наркомани, бо проблема ця так само є актуальною для причорноморського міста. Боротьба правоохоронних органів з поширенням наркозілля не завжди є успішною.
Обіцянки міської влади долучити до процесу лікування хворих на СНІД та ВІЛ інфікованих вірменських медиків – так і не реалізовані. Загалом медики вважають, що партнерство з американською стороною справді продуктивне.
Всі новини дня
- Голос Америки
Промова Джо Байдена «Про стан держави» перед Конгресом США. Наживо з перекладом українською

Президент США Джо Байден виступає з промовою «Про стан держави» перед Конгресом. Дивіться наживо з перекладом українською в ефірі спеціального випуску Голосу Америки. Також в ефірі: включення кореспондентки Голосу Америки з Конгресу США, трансляція відповіді Республіканської партії на промову, обговорення з аналітиками.
Початок трансляції: 7 лютого о 20:30 за Вашингтоном / 8 лютого о 3:30 за Києвом. Беріть участь у дискусії – коментуйте, ставте запитання, пишіть звідки нас дивитеся.
- Голос Америки
Лідери демократів та республіканців в Конгресі - про очікування від виступу Джо Байдена. Відео
Лідери демократів та республіканців в Конгресі розповіли про свої очікування від сьогоднішнього виступу президента США Джо Байдена “Про стан держави”.
- Голос Америки
США готові продати Польщі HIMARS, ракети ATACMS та іншу військову техніку на 10 млрд доларів

Держдепартамент США схвалив можливий продаж Польщі військової техніки і послуг на суму близько 10 мільярдів доларів. Про це повідомив кореспондент Голосу Америки Джефф Селдін із посиланням на Агентство Пентагону зі співробітництва в галузі оборони (DSCA).
Йдеться насамперед про пускові установки високомобільної артилерійської ракетної системи M142 HIMARS із боєприпасами до них, ракети ATACMS, бомби GMLRS, а також інше військове обладнання.
“Таке придбання повинне підтримати цілі зовнішньої політики та національної безпеки Сполучених Штатів шляхом підвищення безпеки члена НАТО, який є силою політичної стабільності та економічного прогресу в Європі”, - йдеться у заяві Агентства.
За заявою Пентагону, Польща має намір використовувати придбане обладнання “для модернізації своїх збройних сил і розширення своїх можливостей для зміцнення внутрішньої оборони та стримування регіональних загроз”.
Загалом Польща подала запит на придбання такого обладнання:
- 18 пускових установок M142 HIMARS;
- 468 комплектів модуля завантажувального пристрою HIMARS;
- 45 армійських тактичних ракетних систем M57 (ATACMS);
- 1514 капсул керованої ракетної системи залпового вогню GMLRS (M30A2, M31A2, XM403);
Також в угоду включено ракети, обладнання зв'язку, запасні та ремонтні частини, акумулятори, ноутбуки, публікації та технічні дані, навчання та оснащення персоналу, підтримка системної інтеграції, інженерно-технічні та логістичні послуги уряду США і підрядників, навчання, датчики, інші суміжні елементи матеріально-технічного та програмного забезпечення.
За інформацією видання Bloomberg, нове обладнання є доповненням до пускових установок, закуплених Польщею у США у 2019 році, які наразі ще не були доставлені.
Варшава також запросила ракетні установки з Південної Кореї, - інформує видання.
Як українці в Туреччині переживають лихо. Відео
Двох українців, які вважалися загиблими у турецькому місті Хатай, було врятовано з-під руїн будинку. Про це повідомив посол в Анкарі Василь Боднар. Київ надіслав на допомогу свою команду рятувальників. Я
Як американські війська в Румунії тримають лінію оборони НАТО. Відео
Після нападу Росії на Україну, США і НАТО загалом різко посилили оборону по всій Східній Європі. У Румунії, наприклад, чисельність американських військ зросла втричі - з приблизно тисячі військовослужбовців у січні торік до майже трьох тисяч сьогодні.
Форум