Актуально
Що чекати від нового керівника МЗС України - 2003-09-10
„Стосунки із Сполученими Штатами будуть на особливому рахунку Міністерства закордонних справ України” – заявив у вівторок речник МЗС Маркіян Лубківський. За його словами, на це колишній посол України в США Костянтин Грищенко орієнтував співробітників МЗС під час перших нарад, які він провів після призначення головою зовнішньополітичного відомства.
М.Лубківський: „Міністр буде прагнути максимально розвити, закріпити й одержати конкретні результати від визначеного президентом України стратегічного курсу на європейську і євроатлантичну інтеграцію. Міністр також збирається приділяти особливу увагу американському напрямку, що цілком природно, з огляду на його попередню посаду і значний досвід роботи в сфері українсько-американських відносин.”
Одним із найважливіших питань двосторонніх стосунків із США будуть переговори щодо вступу України до Світової організації торгівлі. Для приєднання до цієї організації, Україні необхідно отримати підтримку Сполучених Штатів.
Експерт Центру економічних і політичних досліджень імені Разумкова Олександр Барановський вважає, що український уряд може підписати двосторонню угоду із США вже до кінця нинішнього року. Однак, він передбачає, що Україні доведеться зробити суттєві поступки в двосторонній торгівлі.
О.Барановський: „Кінцевий результат буде залежати від того, чи вдасться остаточно узгодити всі позиції щодо доступу до ринків товарів і послуг. Зокрема, можна вести мову про ринок зернових, а також торгівлі продукцією птахівництва. Тобто мова йде про зняття обмежень на доступ такої продукції на український ринок.”
Перший віце-прем’єр українського уряду Микола Азаров відбув до Мексики, де 10 вересня починається конференція країн СОТ. В ході візиту український урядовець проведе низку переговорів щодо вступу України до Світової організації торгівлі. Очікується підписання двосторонніх протоколів про доступ на ринки товарів і послуг із Бразилією, Канадою та Мексикою. Україна вже узгодила умови вступу до СОТ із 14 країнами. Українські урядовці заявляють про намір приєднатися до Світової організації торгівлі наступного року.
Всі новини дня
Історія українки, якій аплодував канадський парламент, Джастін Трюдо і Джо Байден. Відео
Під час виступу Джо Байдена та Джастіна Трюдо перед спільною сесією канадського парламенту прем’єр-міністр Канади звернув окрему увагу на одну із гостей засідання.
- Голос Америки
Байден доручив збільшити виробництво друкованих плат, що використовуються і на війні в Україні

Президент США Джо Байден у понеділок доручив виділити 50 млн доларів на виробництво друкованих плат у США і Канаді, які можуть використовуватися, зокрема і під час війни в Україні. Про це повідомляє агенція Reuters.
У коментарі про це рішення, опублікованому на сайті Білого дому, Джо Байден зазначив, що такі технології є важливими для національної оборони США. «Я вважаю, що дії щодо збільшення внутрішніх виробничих потужностей для друкованих плат ... необхідні для запобігання нестачі промислових матеріалів або критично важливих технологічних елементів, які серйозно підірвуть потенціал національної оборони», - заявив Байден.
Також у заяві йдеться, що без відповідних дій президента "не можна очікувати, що промисловість Сполучених Штатів своєчасно забезпечить необхідні промислові ресурси, матеріали або критично важливі технології."
Як зазначає Reuters, друковані плати використовуються в ракетах і радарах, а також в електроніці, яка застосовується в енергетиці та галузі охорони здоров'я.
У коментарі агенції юрист із державних контрактів компанії McCarter & English заявив, що такий крок президента США прискорить контракти "за рахунок оптимізації та визначення пріоритетів у процесах закупівель для цих критично важливих технологій, які використовуються на різних театрах воєнних дій в усьому світі, зокрема, в діючому конфлікті в Україні."
Дивіться також:
- Голос Америки
Голлівудська зірка і посол Доброї Волі ЮНІСЕФ Орландо Блум - в Україні. Відео
Голлівудська зірка і посол Доброї Волі дитячого фонду ООН, ЮНІСЕФ, Орландо Блум, - в Україні.
- Голос Америки
Як в США та інших країнах світу реагують на заяви Путіна про розміщення ядерної зброї у Білорусі. Відео
"Відчайдушним намаганням Путіна та Лукашенка створити ще одну хвилю дестабілізації в Європі" назвали в Литві плани Росії розмістити ядерну зброю на території Білорусі.
У Німеччині обшукали будинок пари, яка збирала гроші для допомоги російській армії в Україні

У Німеччині правоохоронці провели обшук в будинку пари проросійських активістів. Як повідомляє видання Reuters із посиланням на німецьку прокуратуру, шукали докази закупівлі радіотехніки для російських військових.
У січні видання Reuters повідомило, що Макс Шлунд та його партнерка Олена Колбаснікова збирали в Німеччині пожертви й передавали їх на російських військових, що воюють в Україні. Ці кошти призначались на закупівлю солдатам рацій, навушників і телефонів, що є всупереч санкціям Євросоюзу, де заборонене постачання або фінансування закупівлі певних товарів для російської армії, зокрема радіотехніки.
За німецьким законодавством, порушення санкцій передбачає покарання у вигляді позбавлення волі до 5 років, повідомляє Reuters.
Після обшуку правоохоронці вилучили у пари комп’ютери та письмові документи, повідомив представник прокуратури Кельна Ульф Віллун.
Прокуратура має визначити, чи порушили Шлунд та Колбаснікова німецьке законодавство про зовнішню торгівлю та платежі, де прописані міжнародні санкції, та чи діяли вони всупереч кримінальному кодексу Німеччини, який передбачає покарання за схвалення злочинні дії.
Reuters із посиланням на німецькі ЗМІ повідомляє, що раніше пара демонструвала символ Z та поширювала інформацію про набір до військових контрактників у Росії.
Раніше Колбаснікова називала повідомлення Reuters про збір коштів для російських солдатів "брехнею та провокацією".
У соціальних мережах у понеділок вона заявила, що вважає дії німецької влади «беззаконням». Жінка закликала прихильників приєднатись до протесту в Кельні 29 березня проти так званої "русофобії".
Раніше цього місяця МЗС Росії називало Колбаснікову жертвою переслідувань з боку німецької влади.
Форум