Спеціальні потреби

Актуально

Супротив щодо ЄЕП надходить з усіх впливових установ держави... - 2003-09-11

Український уряд на засіданні в середу відклав на тиждень визначення своєї позиції щодо проекту створення єдиного економічного простору на території чотирьох колишніх радянських республік. Члени кабміну одностайно прийняли рішення, що документ треба доопрацювати згідно з зауваженнями, висловленими з боку МЗС, Мінекономіки та Міністерства юстиції, і вже після цього знову розглянути його на засіданні Кабінету Міністрів.

Як повідомив міністр економіки Валерій Хорошковський, зауважень було “досить багато”. Вони стосувалися відповідності документів щодо створення ЄЕП Конституції, міжнародним угодам, а також стратегії європейського вибору України.

Свої зауваження щодо створення Єдиного економічного простору висловили і провідні українські експерти. Більшість із них погоджуються із думкою, що створення ЄЕП не відповідає інтересам України. Вони вказують, що створення спільного економічного простору найбільше вигідне Російській Федерації.

Експерт Центру економічних досліджень та політичних консультацій Олександр Бураковський вважає, що педалювання російським керівництвом підписання документів пов’язане із політичними мотивами.

О.Бурковський: „Ми сьогодні фактично говоримо про створення якоїсь конструкції, яка не має під собою реалістичних підвалин. Багато з тих ідей, які закладені в ЄЕП, мають щонайменше, великий рівень невизначеності.”

З тезою про відсутність інформації погоджується й експерт Фонду імені Разумкова Валерій Чалий. Його зокрема дивує, що такий серйозний політичний крок збираються зробити без належних прорахунків його економічних наслідків.

В.Чалий: „Ми чули заяву тільки російських представників, які сказали, що ціна цього питання буде визначатися після підписання угоди. Ми спочатку зробимо рішення серйозне, а потім будемо визначати, що це в цифрах, показниках. Я думаю, що або хтось знає ціну і не говорить, або справді таких підрахунків немає не тільки в української сторони, а й в російської сторони.”

Тим часом комітет Верховної Ради з питань європейської інтеграції рекомендував президенту України Леоніду Кучмі не підписувати угоду про формування Єдиного економічного простору. Члени комітету вважають, що підписання угоди про формування ЄЕП зашкодить іміджу держави в міжнародних відносинах і унеможливить курс на євроінтеграцію.

Таку думку поділяє і експерт Центру економічних і політичних досліджень Володимир Сіденко. Він додає, що в разі підписання угоди можуть зіпсуватися відносини не тільки з ЄС, а й з Росією.

В.Сіденко: „Шкоди нашим відносинам з Європейським Союзом вже завдано. Україна в черговий раз постала як країна, яка не знає, чого вона хоче. Шкода і відносин з Росією. Або через те, що ми відмовляємося підписати цю угоду. Або через те, що ми підписавши її, не будемо потім виконувати, як це вже було з багатьма угодами СНД.”

Офіційну позицію Євросоюзу з приводу створення Єдиного економічного простору українське керівництво матиме нагоду почути вже цього тижня. У четвер, 11 вересня представник Єврокомісії з питань розширення Гюнтер Ферхойген, прибуде в Україну. Планується його зустріч із Леонідом Кучмою, головою уряду Віктором Януковичем та спікером Володимиром Литвином. Декілька партій та громадських організацій заявили про плани провести масові акції проти підписання угоди. Планувалося, що президенти чотирьох держав парафують її 18 вересня під час самміту в Ялті.

Всі новини дня

У Каліфорнії пройшов марш вишиванок. Відео

У Каліфорнії пройшов марш вишиванок. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:36 0:00

Марш вишиванок минулими вихідними пройшов у Каліфорнії. Українська громада у передмісті Лос-Анджелеса організувала не лише демонстрацію традиційного одягу своєї Батьківщини, а й також танцювальний флешмоб. Як це виглядало – в сюжеті Христини Шевченко.

Як зросла популярність Зеленського у США. Відео

Як зросла популярність Зеленського у США. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:37 0:00

Феномен популярності Зеленського у США: американці друкують футболки із його зображенням, вивішують на вітринах магазинів постери та навіть ліплять глиняні бюсти президента України. Чому це відбувається – дивіть в сюжеті Юрія Мамона.

Що в Давосі говорили про Україну – подробиці. Відео

Що в Давосі говорили про Україну – подробиці. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:43 0:00

За перші три місяці війни проти України, Росія вірогідно зазнала втрат як Радянський Союз за 9 років війни в Афганістан - міноборони Великої Британії. Що в Давосі говорили про Україну. Деталі – від Богдана Цюпина.

Яку військову допомогу обіцяли Україні під час "Рамштайн-2". Відео

Яку військову допомогу обіцяли Україні під час "Рамштайн-2". Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:15 0:00

47 країн, а також представники НАТО та ЄС, взяли участь у другій зустрічі контактної групи з координування зусиль з оборонної допомоги Україні. З подробицями - Юлія Ярмоленко.

Як і коли Україна зможе очистити свою землю від мін. Відео

Як і коли Україна зможе очистити свою землю від мін. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:28 0:00

8 років війни на Донбасі та майже три місяці повномасштабного вторгнення Росії зробили Україну однією з найбільш замінованих країн у світі. Скільки часу та грошей потрібно, щоб очистити території та чим оперативне розмінування відрізняється від гуманітарного – в сюжеті Лесі Бакалець.

Більше

Відео - найголовніше

У Каліфорнії пройшов марш вишиванок. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:36 0:00
XS
SM
MD
LG