Спеціальні потреби

Актуально

Перша промова нового американського посла в Україні - 2003-09-16

Свою першу заяву для преси новий посол США в Україні Джон Гербст виголосив українською. Як він сказав, його головною метою на цій посаді буде поліпшити двосторонні взаємини в усіх аспектах. Джон Гербст у короткій промові згадав про євроатлантичну інтеграцію України, пов’язавши її успішність з демократичними президентськими виборами наступного року, та про українських миротворців в Іраку:

“Як і Президент Кучма і уряд України, ми також бажаємо бачити Україну інтегрованою до євроатлантичної спільноти. Для того, щоб ця інтеграція просувалася успішно та щоб наші взаємини міцніли, ми з надією дивимося у майбутнє, коли український народ втілить у життя свої демократичні сподівання через проведення вільних і справедливих президентських виборів наступного року. Я також повинен наголосити на тому, що ми високо цінуємо рішення президента українського народу надіслати своїх миротворців до Іраку. Я вже забагато сказав як на нового посла. Насамкінець я ще раз хочу сказати, що я дуже радий бути в Києві. Дякую.”

Міністр закордонних справ України Костянтин Грищенко, у свою чергу, заявив, що в України з Америкою багато важливих питань для обговорення і вирішення – таких, як реалізація європейських устремлінь України або проблема вступу України до Світової організації торгівлі. “Взагалі без Сполучених Штатів, зрозуміло, серйозні проблеми в світі не вирішуються”, -- сказав Костянтин Грищенко, висловивши сподівання на плідну співпрацю з новопризначеним послом США:

“Ми сподіваємось, що в ньому ми знайдемо надійного професійного партнера, який доброзичливо буде ставитись до України як до держави, до українців як нації, до нашого суспільства як такого, що іде по шляху поступового, але невідворотного демократичного розвитку.”

Формат зустрічі не передбачав запитань, чим дещо розчарував журналістів. Багато з них хотіли дізнатися, зокрема, думку нового посла Сполучених Штатів щодо планів України підписати договір по Єдиний економічний простір з Росією, Білоруссю і Казахстаном. Отож відповідь на те, якого саме стилю дипломатії дотримуватиметься в Україні новий посол – отримаємо в майбутньому.

Всі новини дня

Американські військові експерти: цей етап війни в Україні завершиться звільненням всіх територій. Відео

Американські військові експерти: Україна стоїть на порозі третього етапу війни, який має завершитися звільненням всієї території України, включно з Кримом.

Як реагує Захід на пошкодження газопроводів «Північного потоку»? Відео

Як реагує Захід на пошкодження газопроводів «Північного потоку»? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:54 0:00

Пошкодження газопроводів «Північного потоку» є результатом навмисних та безвідповідальних диверсійних дій - заява НАТО. З подробицями про це та реакцією Заходу – Богдан Цюпин з Лондона.

Сенатори США запропонували законопроект проти країн, які підтримають нелегальну анексію Росії. Відео

Сенатори США представили новий законопроект, який у разі схвалення автоматично позбавить американської підтримки ті країни, які визнають нелегальну анексію Росією українських територій.

Сенат США схвалив додаткове фінансування для України на суму в понад 12 млрд доларів. Відео

Сенат Сполучених Штатів схвалив додаткове фінансування для України на суму в понад 12 мільярдів доларів. Як важливість додаткового фінансування для України прокоментували лідери демократів та республіканців у Сенаті – деталі.

Не допомагати Путіну. Чи заберуть іноземці свій бізнес з Росії через указ про мобілізацію? Відео

Мобілізація може підштовхнути іноземні компанії, які ще залишаються в Росії, закрити свій бізнес в країні. Про вихід іноземних інвесторів з Росії "Голос Америки" поговорив з аналітиками проекту «Бізнес для України» та Школи управління Єльського університету.

Більше

XS
SM
MD
LG