Спеціальні потреби

Актуально

Допомога українським ЗМI - 2003-09-20

Новопризначений посол Сполучених Штатів в Україні Джон Гербст оголосив нову програму підтримки українських журналістів. Про це він заявив на конференції „Свобода слова та права людини в Україні”.

Д. Гербст: “Конференція є підсумком майже річної роботи та співпраці українців відданих справі забезпечення прав людини. Мета конкурсу була – сприяти утвердженню свободи засобів масової інформації та прав людини в Україні.”

У промові Джон Гербст зазначив, що Сполучені Штати стурбовані станом свободи слова в Україні і надалі допомагатимуть незалежним ЗМІ.

Минулого року фонд розвитку ЗМІ надав фінансову допомогу українським мас-медіа на суму півмільйона доларів. Посольство США підтримало 42 проекти в усіх областях України.

Керівник „Центру регіональних досліджень” у Сумській області Олександр Хоруженко говорить, що завдяки фінансовій допомозі Фонду розвитку ЗМІ його організація дослідила проблеми друкованої преси в регіоні. Експерти опитали 130 журналістів та проаналізували зміст публікацій газет, які видаються в області. Висновки, які зробили на підставі соціологічних досліджень, каже експерт, виявилися невтішними. Більше половини журналістів зізналися, що зазнавали тиску, виконуючи свої професійні обов’язки. Найбільше, каже експерт, в роботу преси втручаються органи державної влади і місцевого самоврядування.

О.Хоруженко: “Про ситуацію в містах Сумської області і районних центрах з позитивної точки зору говорити не доводиться – комунальна преса взагалі знаходиться поза незалежними менеджментом. Вони під повним впливом обласних адміністрацій і не можуть проводити незалежну журналістську політику. Тиск адміністрації на незалежні ЗМІ ще сильніший, ніж на комунальні. Можуть рахунок прикрити. У нас був випадок із газетою „Твоє право”. Всі друкарні в області відмовлялися друкувати цю газету. Бо управління внутрішньої політики ОДА дало таку вказівку – не друкувати.”

Олександр Хоруженко говорить, що аналіз зібраних матеріалів опублікований в масових виданнях області. Він сподівається, що це допоможе журналістам області знайти вирішення спільних проблем. Він очікує, що вже в цьому році працівники мас-медіа області розроблять і схвалять кодекс професійної етики. Цей документ, вважає експерт, частково захищатиме видання від втручання органів влади в роботу ЗМІ.

Всі новини дня

Футбол, як спосіб забути про війну для дітей переселенців. Відео

Футбол, як спосіб забути про війну для дітей переселенців. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:33 0:00

У Львові місцеві футбольні школи, зокрема академія Львівських Карпат, безкоштовно надають дітям-переселенцям нагоду займатися улюбленим спортом.

Активісти української громади США закликають бойкотувати компанії, які відмовляються залишати російський ринок. Відео

Бойкотувати компанії, які відмовляються залишати російський ринок, закликають активісти Української громади США. Зокрема у штаті Огайо, де розташована фабрика виробника харчів Нестле, місцеві українці вимагають від міжнародної компанії припинити бізнес у Росії.

Як зупинити потік нафти з Росії – пропозиції експертів. Відео

Як зупинити потік нафти з Росії – пропозиції експертів. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:39 0:00

Ціни на нафту на світових ринках залишаються на рівні 110-113 доларів за барель. Через високі, хоча і не рекордні, ціни, попри санкції, економіка Росії продовжує функціонувати краще ніж прогнозувалося, вважають певні європейські аналітики. Москва продовжує торгувати нафтою.

Американські фермери скаржаться, що зросла собівартість вирощення їх продукції. Відео

Через війну, врожай в Україні цього сезону буде вдвічі менший ніж торік, прогнозують в українському уряді. Оскільки Україна провідний експортер зернових, світові ціни на пшеницю пішли в гору.

Війна Росії та загроза глобальної харчової кризи. Деталі форуму в Давосі, заяви Байдена в Японії. Відео

Війна Росії в Україні засвідчила, наскільки "економічні відносини з авторитарними режимами можуть створювати вразливість", - заявив генеральний секретар НАТО під час Світового економічного форуму в Давосі, де говорили про Україну, і загрозу глобальної харчової кризи через російську агресію.

Більше

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG