Спеціальні потреби

Допомога українським ЗМI - 2003-09-20


Новопризначений посол Сполучених Штатів в Україні Джон Гербст оголосив нову програму підтримки українських журналістів. Про це він заявив на конференції „Свобода слова та права людини в Україні”.

Д. Гербст: “Конференція є підсумком майже річної роботи та співпраці українців відданих справі забезпечення прав людини. Мета конкурсу була – сприяти утвердженню свободи засобів масової інформації та прав людини в Україні.”

У промові Джон Гербст зазначив, що Сполучені Штати стурбовані станом свободи слова в Україні і надалі допомагатимуть незалежним ЗМІ.

Минулого року фонд розвитку ЗМІ надав фінансову допомогу українським мас-медіа на суму півмільйона доларів. Посольство США підтримало 42 проекти в усіх областях України.

Керівник „Центру регіональних досліджень” у Сумській області Олександр Хоруженко говорить, що завдяки фінансовій допомозі Фонду розвитку ЗМІ його організація дослідила проблеми друкованої преси в регіоні. Експерти опитали 130 журналістів та проаналізували зміст публікацій газет, які видаються в області. Висновки, які зробили на підставі соціологічних досліджень, каже експерт, виявилися невтішними. Більше половини журналістів зізналися, що зазнавали тиску, виконуючи свої професійні обов’язки. Найбільше, каже експерт, в роботу преси втручаються органи державної влади і місцевого самоврядування.

О.Хоруженко: “Про ситуацію в містах Сумської області і районних центрах з позитивної точки зору говорити не доводиться – комунальна преса взагалі знаходиться поза незалежними менеджментом. Вони під повним впливом обласних адміністрацій і не можуть проводити незалежну журналістську політику. Тиск адміністрації на незалежні ЗМІ ще сильніший, ніж на комунальні. Можуть рахунок прикрити. У нас був випадок із газетою „Твоє право”. Всі друкарні в області відмовлялися друкувати цю газету. Бо управління внутрішньої політики ОДА дало таку вказівку – не друкувати.”

Олександр Хоруженко говорить, що аналіз зібраних матеріалів опублікований в масових виданнях області. Він сподівається, що це допоможе журналістам області знайти вирішення спільних проблем. Він очікує, що вже в цьому році працівники мас-медіа області розроблять і схвалять кодекс професійної етики. Цей документ, вважає експерт, частково захищатиме видання від втручання органів влади в роботу ЗМІ.

XS
SM
MD
LG