Спеціальні потреби

Актуально

Соцопитування: рейтинг Януковича росте - 2003-10-01

Перше після літа соціологічне опитування провели Український інститут соціальних досліджень та Центр “Соціальний моніторинг”. У Ющенка стабільно найвищий рейтинг; зростає популярність Януковича; ідея обирати Президента парламентом не знаходить підтримки населення.

Через півроку роботи уряду Віктора Януковича соціологи вирішили з’ясувати, як діяльність цього уряду оцінює населення. Результати парадоксальні: стосовно конкретних справ оцінки негативні, однак позитивні в цілому. На запитання до респондентів – “Чи відбувається прискорення темпів економічного зростання у вашому населеному пункті, районі?” переважна більшість – 68 відсотків опитаних відповідає “ні” чи “скоріше ні”. Так само величезна більшість вважає, що не сталося збільшення державних витрат за соціальними програмами, не покращилася ситуація на ринку праці, не поменшало безробітних. 77 відсотків не відчули на собі жодних змін у зростанні доходів пересічних громадян, на яке вказував Кабінет Міністрів, а 4 відсотки відчули негативні зміни в розмірах соціальної допомоги і пенсій. У той-таки час більше половини респондентів прихильно оцінюють діяльність нинішнього уряду, вважаючи його успішнішим за попередній уряд Кінаха, а рейтинг самого глави уряду динамічно росте. І якщо у квітні на запитання “за кого ви проголосували б, якби президентські вибори відбулися наступної неділі…” за нового прем’єра свій голос ладні були віддати 3 відсотки опитаних, то сьогодні таких уже 10 відсотків. Число прихильників Віктора Януковича майже зрівнялося, таким чином, з електоратом лідера комуністів Петра Симоненка, за якого на президентських виборах готові проголосувати 13 відсотків громадян. Ось як пояснює високу динаміку зростання популярності нинішнього глави уряду керівник Українського інституту соціальних досліджень Олександр Яременко:

Сьогодні Янукович і Симоненко перебувають практично в одній “ваговій категорії”, -- кажуть соціологи, -- і потроху “підтискають” раніше одноосібного лідера Віктора Ющенка. Причому обох підтримують на Сході, Півночі і в Центрі України, тоді як Ющенко має найбільшу підтримку на Заході, в Центрі України та у місті Києві. А відтак якщо в другий тур президентських виборів Симоненко не потрапить і в нього вийдуть Ющенко і Янукович, не виключено, -- вважають соціологи, -- що значна частка голосів комуністів може відійти саме до Януковича…

Опитування показало відсутність сталої думки населення щодо того, чи потрібно вносити зміни до Конституції до президентських виборів 2004 року. Зате цілком однозначним є ставлення до ідеї обирати Президента не всенародно, а Верховною Радою. І знову Олександр Яременко:

„Дуже цікаві цифри. Підтримують 11 відсотків, не підтримують 77 відсотків і важко відповісти всього 12 відсотків. Тобто висновок: однозначно народ за всенародне обрання Президента України. „

Новація, згідно з якою за Президентом треба закріпити лише представницькі функції, також не імпонує опитаним. Лише п’ята частина респондентів підтримує такий перерозподіл владних повноважень. Величезна більшість – за сильного президента, який має обиратися усім народом.

Всі новини дня

Джамала: про війну та підтримку України з боку міжнародної мистецької спільноти. Інтерв’ю

З початком війни Джамала відвідала вже десятки країн, виступаючи на благодійних заходах в підтримку постраждалих від війни українців, а також допомагаючи збором коштів для ЗСУ.

Як українці можуть приїхати до США за програмою спонсорства Uniting for Ukraine. Відео

Як українці можуть приїхати до США за програмою спонсорства Uniting for Ukraine. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:30 0:00

Близько 6 тисяч українців отримали дозвіл від американського уряду приїхати до США за програмою для отримання гуманітарного паролю Uniting for Ukraine - «Єднаймося для України».

Макдональдс оголосив про повний вихід з Росії. Відео

Макдональдс оголосив про повний вихід з Росії. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:54 0:00

Американська мережа швидкого харчування Макдональдс оголосила про повний вихід з Росії через її війну проти України

Спогади фінських ветеранів про радянсько-фінську війну. Відео

Спогади фінських ветеранів про радянсько-фінську війну. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:18 0:00

У листопаді 1939 року Радянський Союз напав на Фінляндію, почавши так звану «зимову війну». Хоча фінська армія була набагато меншою, радянські загарбники зазнали великих втрат.

Швеція, Фінляндія та НАТО: чого чекати далі. Відео

Швеція, Фінляндія та НАТО: чого чекати далі. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:10:10 0:00

Північно-Атлантичний Альянс вже у наступні місяці може отримати двох нових членів - уряди Швеції та Фінляндії на тлі російської війни проти України офіційно оголосили про рішення подати заявку на членство в Альянсі.

Більше

XS
SM
MD
LG