Спеціальні потреби

Актуально

Українське підприємництво: сьогодні гірше ніж учора? - 2003-10-01

Позитивні зміни, які мали місце у двотисячному та дві тисячі першому році не мали продовження у минулому році – переконані більшість підприємців, що брали участь у досліджені міжнародної фінансової корпорації. Серед позитиву вони називають схвалення законів, що спрощують ліцензування, сертифікацію та реєстрацію підприємств. Натомість головними і досі не вирішеними залишаються проблеми оподаткування, перевірок та дозволів.

І хоча уряд звітує про зменшення податкового тиску у зв’язку зі зменшенням податку на доходи фізичних осіб, експерти кажуть, що це вигідно лише великому бізнесу, і оплачувати таку реформу будуть дрібні підприємці.

Проблемою залишаються часті зміни як самих податків, так і податкової звітності. Актуальною залишається і проблема перевірок. В середньому українського бізнесмена перевіряють чотирнадцять разів на рік. Найчастіше приходять співробітники податкової, санітарно-епідеміологічної служби та пожежники.

Ці ж структури видають дозволи на початок підприємницької діяльності. З кожним роком отримати відповідні дозволи стає все складніше і дорожче – кажуть підприємці. Визнають проблему і державні посадовці. Органи виконавчої влади всіляко тримаються за право контролювати підприємців – каже заступник голови держкомпідприємництва Сергій Третьяков.

Для того, аби покращити ситуацію, міжнародна фінансова корпорація рекомендує українській владі здійснити таки реальну податкову реформу, унормувати процес здійснення перевірок та отримання дозволів. А також налагодити зв’язок між владою та бізнесом та забезпечити доступ підприємців до інформації.

Всі новини дня

На HBO відбувлася прем'єра документального фільму “Чорнобиль. Загублені касети”. Відео

На HBO відбулася прем'єра документального фільму “Чорнобиль. Загублені касети”. Основою сюжету стала знахідка унікальних відеокасет з Чорнобильської трагедії у київських архівах - а також приватні кадри, які автори ніколи не показували широкому загалу.

У Асоціації правників України пояснюють, чому Україна має довести, що Росія чинить геноцид. Інтерв'ю

Робота на правовому фронті боротьби з Росією йде як на державному рівні, так і на неурядовому. Юридична спільнота України об’єднала зусилля, аби допомагати правоохоронцям фіксувати воєнні злочини росіян, а також координувати роботу зі своїми іноземними колегами.

У Вашингтоні відкрили фотовиставку "Маріуполь - мирний", "Маріуполь - героїчний". Відео

Україна оголосила про найбільший обмін полоненими з початку повномасштабної війни. Додому повернулись 144 військових, в тому числі 95 оборонців Азовсталі.

B Україні вже розслідують понад 20 тисяч випадків воєнних злочинів росіян. Відео

B Україні вже розслідують понад 20 тисяч випадків воєнних злочинів росіян. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:45 0:00

За інформацією генпрокуратури України, протягом своєї повномасштабної війни Росія обстріляла 25 тисяч об'єктів української цивільної інфраструктури, більшість із них - знищено. На додачу в Україні вже розслідують понад 20 тисяч випадків воєнних злочинів росіян.

Важливі заяви НАТО, США та що вони означають для України. Відео

Важливі заяви НАТО, США та що вони означають для України. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:11:26 0:00

НАТО оголосили про посилений пакет нелетальної допомоги Україні, а також про допомогу в модернізації збройного сектору України. Джо Байден оголосив про суттєвє збільшення військової присутності Сполучених Штатів у Європі.

Більше

XS
SM
MD
LG