Спеціальні потреби

Актуально

Конференція „Сприяння інвестиціям в Україні” триває в Одесі - 2003-10-03

У роботі конференції брали участь президент Української Спілки Підприємців та Промисловців Анатолій Кінах, президент Чорноморського банку торгівлі та розвитку Мустафа Гюртин, представники фінансових інституцій, підприємці усіх секторів вітчизняної економіки та регіонів України. Це понад сто учасників з дванадцяти країн світу, що межують з Чорним морем.

Як повідомив в ексклюзивному інтерв’ю „Голосу Америки” начальник головного управління зовнішньо–економічної діяльності, європейської інтеграції, туризму Одеської обласної держадміністрації Константин Ржепішевський: „одеська сторона підготувала учасникам заходу близько 120 інвестиційних проектів, які є дуже цікавими і стосуються різних галузей. Слід зауважити, що цікаві пропозиції є і від американських партнерів. Одна з них – від штату Техас щодо встановлення міжрегіональної співпраці”.

Генеральний консул Росії в Одесі Фелікс Довженок, який був серед учасників представницького заходу у приміщенні готелю „Одеса”, наголосив, що „Одеса є потужним промисловим центром з її транспортними та портовими можливостями. Цілком реальними є очікування ефективності від співпраці з Південним регіоном України.

Для Росії участь у цій конференції є важливою. Нещодавно в Одесі відбувся другий російсько-український діловий Форум. Ми маємо розглянути можливості, які б сприяли зміцненню співпраці між російськими регіонами та Одеською областю України”

На думку Голови УСПП Анатолія Кінаха: „створення сприятливого інвестиційного клімату є серед найважливіших завдань української влади, особливо в умовах потужних інтеграційних процесів, глобалізації світової економіки. В Україні мають бути створені умови для рівноправної конкуренції та посилений захист прав власника, інвестора”.

На відміну від Анатолія Кінаха та Валерія Хорошковського, які від імені української сторони вітали учасників міжнародної конференції чомусь лише російською мовою – про те що в Україні державною є мова українська не забув лише Голова Одеської обласної держадміністрації Сергій Гриневецький.

За його словами, „2004-й обласна держадміністрація оголосила в регіоні роком залучення інвестицій. Тим часом, за 2002 рік до підприємств Одеської області надійшло понад шістдесят два мільйона доларів США. Це у двічі більше ніж позаминулого року. Якщо раніше основні інвестиції надходили в місто Одесу, нині - до всіх районів області. У трійці найактивніших інвесторів регіону - лідерами є Сполучені Штати Америки та Великобританія”.

В інтерв’ю „Голосу Америки” Голова Одеської обласної держадміністрації Сергій Гриневецький розповів про те що може зацікавити в регіоні американських інвесторів:

„Це перспективи морегосподарського комплексу, нові технології в портах. Мова йде про проекти, які могли б бути привабливими у справі транспортування і енергоносіїв. Останнім часом все більше партнерів зі США цікавить машинобудування та верстатобудування. Розробки регіональних науково-дослідних інститутів є унікальними і мають гарну перспективу. Мені б дуже хотілося, щоби інвестиції активніше приходили в туризм та курортно- рекреаційну зону. Але, для цього місцева влада має створити відповідну інфраструктуру. Цим ми нині і займаємося”.

Після урочистої частини відкриття та привітань конференція працювала у вигляді тематичних секцій та засідань. Зокрема, 3 жовтня розпочала роботу секція “Залучення інвестицій у виробництво, сферу послуг та агропромисловість”. Того ж дня відбулося робоче засідання секції “Залучення інвестицій в енергетичний комплекс”.

Про залучення інвестицій в транспортну та портову інфраструктури учасники конференції говорили на тематичному засіданні. Серед представлених на розгляд інноваційно-інвестиційних проектів є програма „Мала енергетика України”, яку розробляє та впроваджує спеціальне конструкторське бюро „СКБ Сухіна”. Серйозну добірку проектів запропонували і підприємці Миколаївщини. Вони, зокрема, пропонують запровадити проекти реконструкції цеху переробки фруктів, придбати обладнання для очищення та розливу питної води, модернізувати лінію пошиття взуття.

Всі новини дня

Інтерв’ю «Голосу Америки» з дружиною Сергія Волинського. Відео

Інтерв’ю «Голосу Америки» з дружиною Сергія Волинського. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:39 0:00

За умовами обміну полонених, п’ятеро звільнених командирів “Азовсталі” до кінця війни перебуватимуть в Туреччині. Один із них - Сергій Волинський. "Голос Америки" поспілкувався з його дружиною Русланою.

«Ми повинні надати Україні все, що можемо» - Марі Йованович. Інтерв’ю

«Ми повинні надати Україні все, що можемо» - Марі Йованович. Інтерв’ю
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:17 0:00

Екс-посолка США в Києві назвала російські обстріли цивільної інфраструктури України «ганебними» і заявила про невідворотність покарання Росії за військові злочини.

Нові санкції Великої Британії проти РФ, вибори в Італії – деталі. Відео

Нові санкції Великої Британії проти РФ, вибори в Італії – деталі. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:17 0:00

Британський уряд став першим на Заході, хто ввів нові санкції проти Росії через незаконні так звані «референдуми» на окупованих територіях України. Міністр закордонних справ Британії Джеймс Клеверлі заявив, що «уявні референдуми під дулом пістолета не можуть бути вільними чи справедливими».

Як США реагують на ядерний шантаж Путіна та псевдореферендуми. Відео

Як США реагують на ядерний шантаж Путіна та псевдореферендуми. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:11 0:00

Росія зіткнеться з «катастрофічними наслідками», якщо застосує ядерну зброю проти України. Про це заявив радник з національної безпеки США Джейк Салліван.

Додаткові 12 мільярдів доларів Україні може виділити Конгрес США - Reuters

Жителі Ізюма у черзі на отримання гуманітарної допомоги, Харківщина, 25 вересня 2022. REUTERS/Gleb Garanich

Конгрес США може виділити Україні додаткових 12 мільярдів доларів у відповідь на запит адміністрації президента США Джо Байдена. Зараз американські законодавці ведуть обговорення щодо нового федерального бюджету, а голосування може відбутись у вівторок або середу.

Допомога Україні закладена в цей законопроект, повідомляє агенція Reuters із посиланням на власні джерела. У проекті бюджету також закладено допомогу для афганських біженців.

Фіскальний рік у США триває з 1 жовтня по 30 вересня, тож, аби уникнути часткової зупинки роботи урядових установ, коли відсутнє фінансування для федеральних програм, представникам Конгресу необхідно домовитись про новий бюджет до п'ятниці опівночі.

Раніше "Голос Америки" повідомляв, що попри наявну двопартійну підтримку України у Конгресі, все більше республіканців можуть почати виступати проти додаткового виділення грошей для України, зокрема, це критикує екс-президент Дональд Трамп.

Нагадаємо, з початку року на боротьбу з Росією Конгрес США схвалив понад 53 мільярди доларів на безпекову, економічну та гуманітарну допомогу Україні.

Тим часом, за оцінками Організації економічного співробітництва та розвитку через війну Росії проти України світ втратить 2,8 трильйона доларів. Дослідники вважають: криза може поглибитись, якщо Росія спровокує енергетичну кризу взимку в Європі, тоді Європі загрожує рецесія.

У статті використано матеріали Reuters

Більше

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG