Спеціальні потреби

Актуально

У Києві відкрилися п’ятнадцяті збори Конференції українських пластових організацій. - 2003-10-29

У Києві відкрилися п’ятнадцяті збори Конференції українських пластових організацій. У зборах світового пласту беруть участь делегати з України, Америки, Австралії, Аргентини, Німеччини, Польщі, Канади, Словаччини та Великої Британії – з усіх чотирьох континентів, де діють пластові організації української діаспори. Головне питання, яке обговорюватимуть 120 делегатів і гостей – як втримати єдність пласту в усьому світі. Голова головної пластової булави Ярослава Рубель з Нью-Йорка каже, що коли вона розмірковує над тим, що є Пласт в Україні, то їй уявляється чудова оаза в Сахарі.

Ярослава Рубель: «І в цій оазі росте новий люд, який прийде на зміну і буде старатися працювати для добра нашої української держави».

Історія Пласту – українського різновиду скаутського руху – налічує понад 90 років. В Україні відродження цієї організації почалося лише з незалежністю. Сьогодні в Україні є вже 10 тисяч пластунів. а загалом в світі іх налічується вісімнадцять тисяч. Як розповідає голова Всеукраїнської пластової ради Лев Захарчишин, методика Пласту як виховної дитячої організації залишилась незмінною, відколи в Британії був започаткований скаутський рух. Мала група дітей, побудована на принципах самоуправління під проводом вихователя бавиться в якусь дорослу гру з мілітарним чи мандрівним елементом, романтикою: в розвідників, скажімо, чи у слідопитів.

Лев Захарчишин: «І через цю гру, залучення до ціленаправленої осмисленої ідеї йде виховання, нав'язування позитивних цінностей. Тому що ці самі групи ми бачимо на вулиці, це дитячі банди. Це антибанда, коли хочете, коли дорослі намагаються впливати на виховання».

Система цінностей Пласту також незмінна: “вірність Богові і державі”. Як каже Лев Захарчишин, Пласт виховує добрих громадян своєї держави, лідера, а ці поняття ширші від поняття “патріот” чи “етнічний українець”.

Лев Захарчишин: «Пласт не є етнічною організацією тільки виключно для українців в Україні. Пласт є національною організацією, і будь-який громадянин України, незалежно від свого національного походження, якщо він прагне цього, якщо він визнає цю державу, цю культуру, може привести свою дитину і вона буде виховуватись тут як добрий громадянин України».

Пласт в Україні стає дедалі популярнішим, давно позбувшись ярлика західноукраїнської організації. 120 пластових осередків діє зараз у 21-й області України. Скажімо, в Донецькій області є 6 осередків, 12 осередків діє в Криму. Як розповідає голова крайової пластової старшини Оксана Заліпська, цього року пласт провів 90 оздоровчих та виховних таборів, оздоровивши 6 тисяч дітей. Хоч як каже Оксана, у деяких східних областях, де влада залишилась комуністична, досі чиняться перепони розвиткові пластунського руху.

Оксана Заліпська: «Є такі регіони, де дуже важко юридично зареєструвати осередки, де чиняться будь-які перешкоди, і коли немає юридичної реєстрації, то важко претендувати на фінансування від державних установ».

Відсутність фінансування та підтримки з боку держави – найбільша перешкода розвиткові Пласту в Україні. Всі ці роки єдиною підтримкою, яку діставав пласт в Україні, була фінансова підтримка діаспори. Її коштом утримуються 3 пластунські оздоровчі бази – історична оселя Сокіл в Івано-Франківську, оселя Чота-Крилатих в Івано-Франківській області, де підлітки спеціалізуються на дельтапланеризмі, і крайова оселя біля Рівного, де таборують маленькі діти. Коштом діаспори діють також пластунські благодійні фонди, що проводять літнє таборування для дітей-сиріт і недавно куплено устаткування на 2 мільйони євро для дитячого відділення Республіканського онкологічного центру.

Засадничий принцип Пласту – з дітьми працюють вихователі-добровольці, які не отримують за свою працю зарплатні. Пластунами є найактивніші члени українських громади: пластуни з гордістю згадують про пластуна патріарха Любомира Гузара, і про те, що почесним членом організації є Віктор Ющенко. Активісти Пласту зібрались на свою чергову конференцію в Україні, щоб поговорити про те, як втримати єдність світового Пласту, що існує сьогодні на 4-х континентах, і як зробити організацію ще ефективнішою у справі європейської та світової інтеграції української молоді.

Всі новини дня

Лідери "Групи семи" домовились про ембарго на російське золото -ЗМІ

Фото: золоті зливки  (Photo by Девід Грей / AFP)

Президент США Джо Байден а також інші лідери "Групи семи" домовились запровадити ембарго на російське золото, повідомляють Reuters, CNN, Bloomberg з посиланням на осіб наближених до переговорів.

G7 планує оголосити про заборону на імпорт російського золота на саміті, що починається в неділю в Німеччині. У США ембарго введе в дію рішення Міністерства фінансів США, яке установа планує видати у вівторок, пише Bloomberg.

Після того, як Лондонська асоціація зливків виключила Росію із своїх котирувань, значна частина країн перестала купувати російське золото. Однак, в травні до Швейцарії надійшло майже три тонни російського золота, що могло свідчити про послаблення неформальних обмежень, пише Bloomberg. Також, за повідомленнями російських ЗМІ, російска влада заявила цього тижня про плани створити резерви коштовних металів для швидкої мобілізації у час війни.

Майже 10% видобутку золота в світі припадає на Росію. США та союзники запровадили масштабні санкції проти Росії, через її вторгнення до України.

Експерти роблять висновки про перші уроки великої війни, і про те, що означають вони для майбутнього озброєнь. Відео

Українці, як неодноразово зазначали у Пентагоні, дуже успішно використовують нову зброю, і особливо креативно - дрони. Після чотирьох місяців повномасштабної війни, експерти роблять висновки про перші уроки великої війни, і про те, що означають вони для майбутнього озброєнь.

«Герої не вмирають». Прем’єра короткометражного фільму Сергія Лисенка

«Герої не вмирають». Прем’єра короткометражного фільму Сергія Лисенка
please wait

No media source currently available

0:00 0:13:23 0:00

Сергію Марущаку було 29 років. Він не встиг створити сім’ю, але вже будував дім для майбутньої дружини та дітей. Старший солдат першої окремої танкової бригади загинув під Харковом - його машина підірвалася на міні.

"Це врятує життя" - Байден підписав важливий закон щодо обігу зброї у США

Фото: президент США Джо Байден підписує закон, що посилює контроль над обігом зброї у США, 25 червня 2022 року. REUTERS/Елізабет Франц

ВАШИНГТОН (AP) — Президент Джо Байден у суботу підписав наймасштабніший за останні десятиліття закон про протидію збройному насильству. Закон підтримали обидві провідні партії США, завдяки компромісу, досягнутому на тлі масових стрілянин, що відбулись останнім часом, включаючи вбивство 19 учнів і двох вчителів у початковій школі Техасу.

"Це врятує життя", - сказав Байден у Білому домі. Наводячи слова родин жертв стрілянини, президент додав: "Їхнє послання до нас полягало в тому, щоб щось зробити. Сьогодні ми зробили".

Палата представників США остаточно схвалила закон в п’ятницю, після ухвалення Сенатом у четвер. Байден підписав закони перед тим, як поїхати з Вашингтона в Європу для участі в двох самітах.

Законодавство посилить перевірку наймолодших покупців зброї, обмежить доступ до вогнепальної зброї для винуватців домашнього насильства та допоможе штатам вилучати зброю у осіб, визнаних небезпечними.

Більшість передбачених ним коштів, обсягом 13 мільярдів доларів США, сприятиме розвитку програм психічного здоров’я та шкіл допомоги.

Байден сказав, що компроміс, досягнутий двопартійною групою сенаторів, «не досягає всього, що я хочу», але «він включає дії, до яких я давно закликав, які врятують життя».

"Я знаю, що попереду ще багато роботи, і я не збираюся здаватися, але це визначний день", - сказав президент, до якого при підписанні приєдналася його дружина Джилл, вчителька.

Байден сказав, що 11 липня вони проведуть захід для законодавців та сімей, які постраждали від насильства з використанням зброї.

Байден підписав цей закон через два дні після рішення Верховного суду, яким суд скасував закон Нью-Йорка, що обмежував можливість людей носити зброю в громадських місцях.

Хоча новий закон не включає жорсткі обмеження, за які виступають демократи, такі як заборона штурмової зброї та перевірка даних для всіх операцій з вогнепальною зброєю, це найефективніший захід проти вогнепальної зброї, розроблений Конгресом з моменту введення в дію Заборони штурмової зброї з тривалим терміном дії в 1993 році.

Чи вдасться Росії втягнути Білорусь у війну? Оглядачі реагують на ракетні обстріли України

Архівне фото: Путін та Лукашенко в Москві, лютий 2022 року

25 червня з шести бомбардувальників в повітряному просторі Білорусі, Росія випустила 12 ракет по Україні, повідомляє українська військова розвідка. В розвідці вважають - мета ударів - затягнути Білорусь у війну.

The New York Times вказує - запуск ракет з білоруського повітряного простору відбувся за лічені години до зустрічі російського президента Путіна з лідером Білорусі Лукашенком.

Білоруський опозиціонер Франак Вячорка зауважив - якщо інформація про ракетні удари підтвердиться, то такі удари продемонструють, що Росія контролює територію Білорусі. Удари прагнуть спровокувати Україну до контратаки в Білорусі, щоб залучити білорусів до війни. "Білоруське військо відмовляється воювати проти України", - написав політик у Twitter.

В NYT наводять думки західних та українських оглядачів, які вважають пряму участь Білорусі у війні не вирогідною, бо це може спровокувати внутрішні конфлікти в Білорусі.

А от новини "Вишеградської четвірки" радять не забувати про роль Лукашенка у нападах Росії проти України.

"Війна має завершитись не лише військовою поразкою Росії, але і зміною режиму Білорусі", - йдеться в дописі групи у Twitter.

Оглядачі групи вказують - поки Лукашенко при владі, залишається загроза нападів на країни Балтії та Польщу з території Білорусі, зокрема йдеться про загрозу об'єднання сил Білорусі та Калінінградської області Росії для можливого нападу на Сувальський коридор.

"Прямо із путінських сценаріїв стосовно Чечні". Так відреагував британський аналітик Семуель Рамані на повідомлення про напади а також про підготовки Росією терористичних нападів в білоруському Мазирі, щоб затягнути Білорусь.у війну.

Росія прагне переконати Білорусь вступити у війну, бо російські війська потерпають від значних втрат, вказує в коментарі Express UK аналітик Марк Войджер. В липні заплановані білоруські військові навчання і "вони викликають занепокоєння, адже, на жаль, Росія та її союзники постійно використовували військові навчання, щоб замаскувати свої агресивні дії".

Більше

XS
SM
MD
LG