Спеціальні потреби

Актуально

БУМ БОКС - Переможці 37-ї премії Асоціації Кантрі Музики - 2003-11-16

П’ятого листопада в кантрі столиці світу місті Нешвіл штату Тенесі, відбулась тридцять сьома церемонія нагородження премії Асоціації Кантрі Музики, своєрідного Оскару кантрі музики.

Вперше асоціація кантрі музики нагородила кращих з найкращих музикантів у далекому шістдесят сьомому році. Того року церемонію нагородження навіть не показували по телевізору. На сьогодні ця подія стала однією з найграндіозніших у кантрі світі і збирає біля екранів телевізорів десятки мільйонів глядачів. Кантрі музиканти та прихильники їх музики відрізняються особливим, загостреним патріотизмом, і тому на події в Афганістані та Іраку кантрі громада Америки відгукнулась цілим рядом пісень на підримку американських солдатів. Тож цьогорічна церемонія пройшла під знаком боротьби з тероризмом. І хоча жодна переповнена патріотизмом пісня цього разу не перемогла поміж номінантів їх було не мало, і чимало переможців скористалися сценою асоціації аби передати привіт американським солдатам в гарячих місцях планети. Тож цього року найбільше за всіх нагород асоціації кантрі музики отримали АЛАН ДЖЕКСОН та ДЖОННІ КЕШ. ДЖОННІ не дожив до церемонії меньше двох місяців. Він помер дванадцятого вересня на сімдесят другому році життя. Статуетки за нього приймали син та донька. Члени асоціації визнали диск КЕША “American IV: The Man Comes Around” «Кращим альбомом року», його пісня “Hurt“«Боляче» стала «Кращим синглом» а відеокліп на цю пісню «Кращим музичним відео року».

Пісня - слухайте звуковий файл.

У пересічного слухача завжди виникає питання як визначаються переможці подібних конкурсів. Переважна більшість академій та асоціацій визначає номінантів та переможців за допомогою голосування поміж своїх членів. Спочатку вони пропонують по одному кандидату в кожній категорії, а згодом коли номінанти відібрані, члени організації голосують вже за переможців. Поміж чисельних номінацій асоціації кантрі музики одна носить назву «На обрії» і в ній визначають кращих молодих, перспективних виконавців. Згодом, коли кар’єра переможців цієї номінації піде вниз чи в гору можна буде судити чи були праві члени асоціації віддаючи статуетку тому чи іншому музиканту. Цього року в цій категорії переміг Джо НІКОЛС (Joe Nichols). Не в аби яку чергу перемогти йому допомогла пісня “Brokenheartsville” «Містечко розбитих сердець».

Пісня-слухайте звуковий файл

Поміж цього річних переможців премії асоціації всього одна жінка. МАРТІНА МАКБРАЙТ (Martina McBride) перемогла в категорії «Кращий жіночий вокал року». В цій же номінації МАРТІНА перемогла минулого і дев’яносто дев’ятого року. Цього разу їй протистояли супер зірки кантрі ДОЛЛІ ПАРТОН (Dolly Parton), ПЕТТІ ЛАВЛЕС(Patty Loveless), АЛІСОН КРАУС(Alison Krauss), ТЕРРІ КЛАРК (Terri Clark). Однак члени асоціації знов віддали перевагу вокалу саме МАРТІНИ. Звучить її пісня “Concrete Angel” «Міцний ангел».

Пісня-слухайте звуковий файл.

Трансляція церемонії нагородження премії асоціації кантрі музики цього року зібрала біля екранів телевізорів третю за кількістю аудиторію глядачів у перший тиждень листопада. За нею спостерігало понад сорок мільонів лідей лише у Сполучених Штатах. Виконавців які отримали можливість виступити на сцені асоціації очікував приємний сюрприз. Продаж їх компактних дисків відразу збільшився не залежно від того були вони номіновані на ту чи іншу нагороду, перемогли чи ні. Однак, групі «Rascal Flatts» пощастило як виступити під час церемонії нагородження так і перемогти у номінації «Краща група року». Слухаємо пісню цього гурту яка прозвучала зі сцени асоціації «I melt» «Я тану».

Пісня-слухайте звуковий файл.

Одна з найпрестижніших номінацій будь якої музичної премії це «Пісня року». Цього разу в цій категорій премії асоціації кантрі перемогла пісня "Three Wooden Crosses" «Три дерев’яні хрести», написана ДУҐОМ ДЖОНСОНОМ та КІМОМ ВІЛЬЯМСОМ (Doug Johnson/Kim Williams) та виконана РЕНДІ ТРАВІСОМ.

Пісня-слухайте звуковий файл.

У кантрі світі, більше ніж в будь якому іншому жанрі музики, популярно працювати в дуеті. Музиканти або створюють постійні пари або просто збираються разом і записують кілька гітів. Один з найвідоміших дуетів кантрі це БРУКС і ДАН (Brooks & Dunn). Ця парочка не залишає жодної церемонії нагородження будь якої кантрі премії без хоча б однієї статуетки. Ось і асоціація кантрі визнала їх знову кращими в номінації «Кращий дует року». Для хлопців це вже одинадцята перемога в цій категорії лише цієї премії, окрім того на їх рахунку дві статуетки за перемоги в інших номінаціях. Зараз у виконані БРУКСА і ДАНА слухаємо пісню “Red Dirt Road” «Глиняна дорога».

Пісня-слухайте звуковий файл.

Як вже було згадано, разом з легендарним ДЖОННІ КЕШОМ найбільше, а саме три нагороди отримав АЛАН ДЖЕКСОН. АЛАНА визнано «Артистом року» та кращим «Чоловічим вокалістом». А пісня «It's Five O'Clock Somewhere» «Десь там п’ята година» записана ним у дуеті з ДЖИММІ БАФФЕТОМ (Alan Jackson/Jimmy Buffett) стала «Вокальною подією року». Отже зараз звучить саме ця пісня, і на цьому закінчується огляд переможців цьогорічної, тридцять сьомої премії асоціації кантрі музики. Я ЗБ дякую вам за увагу. До зустрічі за два тижні в програмі ГА, Бум Бакс.

Всі новини дня

«Завжди можна зробити більше» – сенатори відповідають на питання про Держдеп США. Відео

Чи достатньо робить Держдепартамент США, щоб допомогти зупинити російську війну в Україні? На це запитання відповіли сенатори від Демократичної та Республіканської партії.

Посол Ізраїлю в Україні: Що робить Ізраїль для допомоги Україні? Відео

Посол Ізраїлю в Україні: Що робить Ізраїль для допомоги Україні? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:32 0:00

За останній рік у відносинах України та Ізраїлю були як гострі звинувачення, так і слова вдячності. Минулого місяця глава МЗС Ізраїлю Елі Коен став першим ізраїльським високопосадовцем, який відвідав Україну після початку повномасштабної війни.

"Ми не хочемо, щоб Росія відпочила, перегрупувалась і знову атакувала - через рік, два чи три роки" - Блінкен 

Держсекретар Ентоні Блінкен у Сенаті, 22 березня 2023. REUTERS/Jonathan Ernst

Сполучені Штати прагнуть до тривалого миру в Україні, заснованого на повазі до суверенітету та інших принципів міжнародного права, але зараз від Росії ознак про готовність до змістовної дипломатії немає. Про це державний секретар США Ентоні Блінкен заявив під час свідчень перед Комітетом із закордонних справ Палати представників Конгресу США про "Стан американської дипломатії у 2023 році: зростаючі конфлікти, бюджетні виклики та конкуренція наддержав".

Під час слухання обговорювали, зокрема, пропонований Білим домом бюджет на 2024 фінансовий рік, де закладено 63,1 мільярда доларів для Державного департаменту та USAID, що, на переконання уряду, дозволить "продовжувати просувати національні інтереси США, лідирувати у світі в подоланні глобальних викликів і продовжувати підтримувати народ України".

Важливо, щоб це [війна] не тягнулась,.. це буде дуже вигідно для Путіна та Росії

Напередодні під час слухань у комітеті Сенату з асигнувань Блінкен заявив, що у проекті бюджету збережеться безпекова, економічна, енергетична та гуманітарна підтримка України.

Конгресмен-демократ від штату Нью-Йорк Ендрю Кім відзначив, що цей рік є "критичним для України": "Важливо, щоб це [війна] не тягнулась, бо якщо вона затягнеться, це буде дуже вигідно для Путіна та Росії, бо вони зможуть це певним чином перечекати, тому ми маємо переконатись, що ця коаліція, ця воля [підтримувати Україну] - зберігається".

Джон Джеймс, конгресмен-республіканець від штату Мічиган, подякував адміністрації Джо Байдена за продовження гуманітарного паролю для українців: "Серед виборців мого округу є велика українська громада, і я вітаю це".

Співпраця Китаю та Росії

Натомість його однопартієць від штату Кентуккі Енді Барр розкритикував президентську адміністрацію за недостатньо сувору позицію щодо загроз від Китаю, передусім у питаннях китайського аеростата, що, як припускають, вів шпигунську діяльність, а також у китайській підтримці російської війни в Україні.

існують задокументовані митні записи надання летальної підтримки уже зараз, ми повинні бути суворішими до КНР
Конгресмен Енді Барр

Барр процитував звіт американського уряду, який засвідчив, що "компанії з КНР надавали російським компаніям... продукцію подвійного призначення, що можуть бути використані Росією у війні проти України, китайські державні оборонні компанії надають [Росії] навігаційне обладнання, технології для глушіння сигналу, запчастини для винищувачів".

Законодавець також процитував численні повідомлення у медіа щодо наданих Китаєм технологій для російської війни: "Чому ви тоді просто... попереджаєте про наслідки надання Росії матеріальної підтримки, коли Держдеп приходить до висновку... із доказами... китайської матеріальної підтримки Росії?"

"Ми зосереджені на летальній допомозі, - пояснив Блінкен, - і також ми стежимо за наданням приватними корпораціями технологій подвійного призначення, які можуть викликати занепокоєння". Барр у відповідь заявив про необхідність "накласти санкції на Китай за летальну допомогу": "Йдеться не просто про купівлю [Китаєм російських] нафти чи газу, існують задокументовані митні записи надання летальної підтримки уже зараз, ми повинні бути суворішими до КНР".

"Незамінна" світова сила

"Адміністрація діяла недопустимо у затримуванні оборонної допомоги України, до прикладу, [рішення про] ракети далекого радіусі дії, які можна було надати, були відкладено, це могло б стати у пригоді, адже вони могли б знищити іранські дрони, які зараз розміщені незаконно у Криму, - сказав республіканець від Південної Кароліни Джо Вілсон. - Що було зроблено, щоб надати передове озброєння? Зупинімо війну, ми можемо це зробити, надаючи це оборонне озброєння".

Адміністрація діяла недопустимо у затримуванні оборонної допомоги України

Блінкен у відповідь підкреслив, що "поділяє відданість" тому, аби "надавати українцям те, що їм потрібно, щоб долати російську агресію, це те, що ми робили" від самого початку повномасштабної війни Росії та до її початку. "Звинувачення, що ми цього не робили, це просто неправда", - сказав держсекретар Блінкен, підкресливши, що США "на кожному кроці працюють з міжнародною коаліцією" країн й досягли прогресу, зокрема, на зустрічах контактної групи у форматі "Рамштайн".

Конгресвумен-демократка від штату Пенсильванія Меделін Дін підкреслила, що США - це "незамінна" світова сила, яка об'єднала коаліцію з понад 50 країн, щоб закінчити війну Росії в Україні "якомога швидше, що це не буде тривала війна".

Вона запитала, як саме пропозиція бюджету Держдепу може сприяти цьому.

"По-перше, ми не прагнули цієї війни, ми робили все, щоб запобігти їй, я брав участь в активних дипломатичних зусиллях з нашими російськими колегами, - відповів Блінкен. - На жаль, стало очевидно, й президент Путін сказав про це прямо, що йшлось не про безпекові загрози від НАТО чи України, завжди йшлось про переконання Путіна, що Україна - не незалежна держава, що її треба стерти з карти і включити у російську імперію".

Українці хочуть його більше, ніж будь-хто, зрештою, саме вони страждають від цієї агресії щодня.
Державний секретар США Ентоні Блінкен

"Незалежність, суверенітет України чітко визнані, вони нікуди не зникнуть, українці нікуди не зникнуть. Але звісно те, як це вирішиться, це важливо. На моє переконання і на переконання адміністрації, ми відчайдушно хочемо миру, хоча українці хочуть його більше, ніж будь-хто. Зрештою, саме вони страждають від цієї агресії щодня, вони хочуть тривалого і стійкого миру, що відображає базові принципи міжнародної системи й Статуту ООН", - сказав держсекретар.

Він додав: "Ми не хочемо, щоб Росія просто перепочила, перегрупувалась і знову атакувала - півроку, рік чи два-три роки потому". Блінкен додав, що не бачить жодних "ознак того, що Росія готова до змістовної дипломатії" для закінчення війни.

Напередодні у Сенаті Блінкен назвав агресію Росії проти України та авторитарне керівництво президента Росії Володимира Путіна "гострою загрозою" для інтересів США, а довгостроковим викликом він назвав політику Китайської Народної Республіки.

Вихід США з Афганістану

Окрім питання російської агресії, законодавці торкались інших викликів для США, передусім з боку Китаю. При цьому чимало законодавців від Республіканської партії поставили під питання окремі аспекти зовнішньої політики Білого дому, зокрема критикували виведення американського контингенту з Афганістану у 2021 році.

При цьому голова Комітету у закордонних справах Палати представників від Республіканської партії Майкл Маккол, який ініціював відповідне розслідування, заявив, що дає Блінкену час до понеділка, аби надати законодавцям відповідні документи щодо виведення США з Афганістану, й попередив держсекретаря, що його може чекати повістка до суду.

У відповідь Блінкен висловив згоду надати комітету необхідну інформацію, а також законодавці-демократи у своїх виступах підкреслювали, що рішення про виведення американських сил з Афганістану, а також відповідні угоди із Талібаном були прийняті ще за попередньої адміністрації президента Дональда Трампа.

Антипропаганда в Африці: мурали з українською символікою малюють в Кенії. Відео

Антипропаганда в Африці: мурали з українською символікою малюють в Кенії. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:03 0:00

В Європі та Африці, на будівлях сьогодні можна побачити цілу низку вуличних картин з українською символікою - так артисти, з українським корінням, по всьому світу протистоять російській дезінформації щодо вторгнення в Україну.

Робота і статус: Які перепони спідкають українських переселенців в Ізраїлі. Відео

Робота і статус: Які перепони спідкають українських переселенців в Ізраїлі. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:33 0:00

Українці, які наразі знаходяться в Ізраїлі, втікаючи від війни, мають статус туриста. Водночас, на кожну людину поширюється спеціальна державна програма під назвою “Цав Ха-шаа”.

Більше

XS
SM
MD
LG