Спеціальні потреби

Актуально

100 мільйонів доларів потрібно аби претендувати на перемогу на президентських виборах в Україні. - 2003-11-17

Скільки коштуватимуть президентські вибори в Україні? Таке дослідження провів комітет виборців України. Експерти твердять, що для проведення повноцінної виборчої кампанії кандидати повинні мати у своєму розпорядженні сто мільйонів американських доларів. Питання скільки коштують вибори нового українського президента експерти пропонують поділити на два аспекти: скільки грошей має витратити держава, і скільки окремо взятий кандидат. У державному бюджеті наступного року на проведення виборчої кампінї передбачено близько 30 мільйонів доларів – це десь близько вісімдесяти центрів на кожного окремого виборця, що значно менше аніж витрачають на вибори у розвинутих країнах та вдвічі менше ніж у Росії. Відтак аргумент про те, що прямі вибори треба скасувати чере їх високу вартість голова комітету виборців Ігор Попов називає необґрунтованим.

Ігор Попов:«Наші підрахунки показують, що це не може бути переконливим фінансовим моментом. Для держави це не так дорого і дорожче буде якщо ми це скасуємо».

Значно більше на виборах витрачають самі кандидати. За підрахунками для проведення виборчої кампанії кандидату буде потрібно щонайменше 71 мільйон доларів. Це гроші, які необхідні для збору підписів або ж грошової застави на етапі реєстрації, на розгортання штабів у кожній області, забезпечення їх необхідною технікою та обладнанням, оплата праці людей, реклами та поліграфічних матеріалів. Якщо зважати на інші непередбачені витрати виходить цілком кругленька сума.

Олександр Черненко, КВУ: «Для проведення реальної виборчої кампанії кандидат має витратити 100 мільйонів доларів. І це зовсім не забезпечить йому перемогу».

Не складно підрахувати, що загалом виборча кампанія коштуватиме більше мільярда гривень. Однак, кажуть експерти, ці гроші переважно залишаться в країні. Багато людей отримає тимчасову роботу, збільшаться прибутки поліграфістів та мас-медіа. Відтак – вибори є цілком позитивним фактором, вважають у КВУ, зважаючи на те, що ці гроші замість проведення виборчої кампанії найімовірніше були б вивезені за межі України.

Ігор Попов: «Звідки прийдуть гроші на вибори? Гроші візьмуть не з української економіки. Досвід роботи з фінансистами виборів показує, що всі гроші беруть із «живих схем» – ті гроші, які вкрадені і вивезені вони на вибори не йдуть. Просто з цього моменту у багатьох фінансово-політичних групах перестали красти і вивозити, а продовжують красти і віддавати на вибори, на виборчі фонди. Це стосується як великих груп так і маленьких які бачать своє місце після нової перемоги і намагаються допомагати штабам різних кандидатів. Тобто це ще один позитивний приклад впливу виборів на українську економіку».

Всі новини дня

«Українська хоробрість змінює світ», - заявила прем'єр-міністерка Литви на Безпековому форумі у Варшаві. Відео

Під час форуму народу України вручили нагороду «Лицар Свободи». Від імені народу України її отримала перша леді Олена Зеленська.

Український експорт зерна наблизився до довоєнного рівня: репортаж з Одеського порту. Відео

За словами міністра інфраструктури України Олександра Кубракова, через два місяці після підписання Чорноморської зернової ініціативи український експорт зерна наблизився до довоєнного рівня.

Петреус: якби Росія здійснила ядерний удар по Україні, США та союзники, ймовірно, відповіли б знищенням російських сил в Україні. Відео

Колишній директор ЦРУ і генерал армії США у відставці Девід Петреус заявив у вівторок, що якби Росія здійснила ядерний удар по Україні, Сполучені Штати та їхні союзники, ймовірно, відповіли б знищенням російських сил в Україні та, можливо, у Чорному морі.

Чому участь кримських татар у війні проти України вигідна Кремлю - думки експертів. Відео

Правозахисні організації та Генштаб ЗСУ повідомляє, що російська влада в окупованому Криму мобілізує кримських татар. Чи є цифри, скільки людей вже отримали повістки, і чому участь кримських татар у війні проти України вигідна Кремлю - думки експертів.

Сенатори США пропонують передавати Україні конфісковані і заморожені активи Центробанку РФ 

Концерт з приводу незаконної анексії окупованих українських територій, Москва, 30 вересня 2022. REUTERS

Сенатори США від Демократичної та Республіканської партій Шелдон Вайтгауз та Джим Ріш запропонували нову законодавчу ініціативу, спрямовану проти російських еліт, ставленників та олігархів - Russian Elites, Proxies, and Oligarchs Act (REPO Act). Документ пропонує передавати Україні в якості додаткової допомоги конфісковані активи Центробанку Росії та інші суверенні активи РФ.

цілком правильно, щоб ці кошти були арештовані та конфісковані та перепрофільовані... Україні

"За повідомленнями, в усьому світі заморожено російських активів на понад 300 мільярдів доларів. Це значно більше грошей, ніж ті суми, що були вилучені чи конфісковані у російських олігархів. З огляду на винятковість та жорстокість відвертої незаконної війни Росії в Україні, цілком правильно, щоб ці кошти були арештовані, конфісковані та перепрофільовані, щоб допомогти Україні виграти цю війну та відбудувати свою країну", - сказав Ріш.

"Нам потрібно дати чітке повідомлення Володимиру Путіну: продовжуйте ваше жорстоке вторгнення в Україну та отримуйте фінансові наслідки", - сказав Вайтгаус. - "Ці заходи надішлють це повідомлення голосно та чітко".

Серед іншого, законодавча ініціатива закликає дозволити президентові США конфісковувати російські суверенні активи, заморожені у США, створює Фонд підтримки України (Ukraine Support Fund), куди спрямовуватимуть вилучені кошти. Крім того, за пропозицією, Держдепу надаватимуться додаткові ресурси для роботи із партнерами та союзниками за кордоном задля конфіскації додаткових російських суверенних активів в інших країнах.

Раніше "Голос Америки" повідомляв про новий пакет допомоги Україні, що включає HIMARS, артилерію, боєприпаси, протимінний транспорт та польове обладнання. Вашингтон та Київ повідомили, що президенти США Джо Байден та України Володимир Зеленський обговорили це у телефонній розмові.

Байден написав у Twitter, що США "як і раніше готові накласти серйозну плату на будь-яку організацію, яка підтримує так звану анексію Росією" українських територій і продовжуватимуть "об’єднувати світ для підтримки України у захисті своєї демократії."

Зеленський подякував Байдену і народу CША "за сталу оборонну й фінансову підтримку" та повідомив, що вони "обговорили додаткові санкції, ситуацію на полі бою та важливість збереження експорту агропродукції морем".

У РФ сьогодні заявили, що "постачання США озброєнь Україні наближають до небезпечної межі прямого військового зіткнення Росії та НАТО".

Більше

XS
SM
MD
LG