Спеціальні потреби

Темпи поширення СНІДу в Україні вже дуже загрозливі, кажуть фахівці. - 2003-12-01


Перший випадок захворювання на СНІД у світі зафіксували не так давно – у 1987 році. Однак за цей час на цю хворобу захворіло вже майже 60 мільйонів людей. 20 мільйонів з них померли. В Україні офіційно зареєстровано шістдесят тисяч ВІЛ -інфікованих, однак за найоптимістичнішими підрахунками, реальна кількість хворих приблизно в десять разів більша – до півмільйона українців мають імуннодефіцитну інфекцію. Щодня у 22 українців діагностують СНІД. Щодня дві людини вмирає від цієї хвороби. Темпи поширення СНІДу в Україні вже давно найвищі в Європі і можуть досягти світового рекорду. Якщо так триватиме й надалі прогнози вчених дуже невтішні, каже директор українського центру боротьби зі СНІДом Алла Щербинська.

Алла Щербинська: «Загальна кількість смертей від СНІДу може наблизитися до півмільйонного рубежу, тривалість життя скоротитись на два-чотири роки. ВІЛ вражає переважно молодих людей, тобто наше майбутнє».

Найчастіше захворюють на СНІД люди, що вживають наркотики, через забруднені шприци. Далі інфекцію передають статевим шляхом, найбільш вразлива група – гомосексуалісти, однак і для людей звичайної орієнтації секс без запобіжних заходів несе дуже серйозний ризик захворіти на СНІД. Найбільше хвороба поширена на півдні країни – Одещина, Дніпропетровщина, Миколаївщина, КРИМ але найбільше хворих у Донецькій області.

Фахівці кажуть, що українці поки не усвідомлюють до кінця, що у групі ризику буквально кожна людина, і не приділяють належної уваги профілактиці та навчанню. Говорить Анатолій Вієвський, головний нарколог України.

Анатолій Вієвський: «Ми проводили опитування в одній із шкіл Києва, чи хочуть батьки аби їх діти вивчали антинаркотичну профілактику. Більше 30 відсотків батьків сказали твердо: Ні за яких умов я не хочу, щоб з моєю дитиною будь-хто, будь-як говорив на наркотичні теми».

Від браку знань ще одна проблема – ставлення здорових до тих, хто живе зі СНІДом. Переважно люди не бажають спілкуватися з ВІЛ-інфікованими, перед ними зачиняють двері різних публічних закладів, їх не беруть на роботу, їм навіть відмовляють у наданні першої медичної допомоги. Ці люди часто втрачають друзів, родину і опиняються на самоті зі своїм горем. Говорить координатор програм ООН в Україні Даглас Гарднер.

Даглас Гарднер: «Боріться з вірусом, не з людьми. Ми не можемо захистити себе шляхом побудови бар'єрів між нами і ними, тими хто інфікований, і хто ні. В сучасному світі є СНІД, не існують вони і ми, ми всі живемо разом».

Міжнародна спільнота закликає Україна до відкритої дискусії на тему СНІДу, люди мають бачити і знати більше про цю хворобу і про хворих на СНІД. І тема ця має звучати в ефірі і бути центральною на шпальтах гахет не лише 1 грудня, каже пан Гарднер.

Відео - найголовніше

Українці у Нью-Йорку помолилися за мир в Україні. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:56 0:00
XS
SM
MD
LG