Спеціальні потреби

Українські миротворці затримали в Іраку командувача армії Саддама Гусейна. Захопленого генерала іракських збройних сил підозрюють в організації нападів на війська коаліції та підтримці звязків з іракським диктатором. - 2003-12-01


Українські миротворці затримали в Іраку командувача армії Саддама Гусейна. Колишнього генерала іракських збройних сил підозрюють в організації нападів на війська коаліції та підтриманні звязків із іракським диктатором. Під час затримання ніхто із українських військових не постраждав.

Командувача 4-м армійським корпусом колишньої іракської армії генерал-лейтенанта Хакмета Кадима Сальмана Джугейши українські миротворці затримали минулої суботи в місті Ес-Сувейра. Про це повідомляє прес-служба Міністерства оборони України. За словами її речника Костянтина Хівренка, під час обшуку у генерала було знайдено речі, зброя та матеріали, які свідчили про дружні стосунки затриманого із Саддамом Хусейном і його активну повоєнну діяльність. Хівренко каже, що за деякими даними генерал Джугейши міг керувати збройними нападами на сили антисаддамівської коаліції.

Костянтин Хівренко: «За інформацією джерел, які не розкриваються в інтересах їхньої безпеки, відомо про безпосередню причетність Сальмана Джугейши до організації нападу бойовиків на український патруль поблизу міста Ес-Сувейра. Після арешту іракського генерала імам міста Ес-Сувейра на зустрічі з місцевими мешканцями розповів про успішні дії українських миротворців та наголосив на тому, що вони спроможні забезпечити безпеку у цьому регіоні».

Міноборони повідомляє, що операція затримання іракського генерала пройшла без застосування зброї. Ніхто з українських миротворців при цьому не постраждав. В даний час соратника Саддама Гусейна передано в Багдад до американських військових, які здійснюють детальне розслідування його діяльності.

За даними українського Міністерства оборони, під час війни з коаліційними військами, генерал Джугейши командував трьома піхотними дивізіями. Одна з них протягом тривалого часу чинила збройний опір британським військовим на півдні Іраку в районі міста Басра.

XS
SM
MD
LG