Спеціальні потреби

Актуально

Українське село перебуває у стані системної кризи, кажуть фермери. - 2003-12-02

Всеукраїнське Віче скликала Асоціація фермерів та приватних землевласників України, щоб привернути увагу до нинішнього тяжкого стану сільського господарства і згортання реформ на селі.

Сучасний стан українського села фермери визначають як системну кризу. Про глибокий соціально-економічний занепад свідчать дані, які навів у своїй доповіді Президент Асоціації фермерів та приватних землевласників Іван Томич. Сьогодні третина українських чорноземів стоять порожні. 4 з половиною мільйона працездатних на селі не мають роботи. 70 % сільськогосподарських підприємств закінчують рік зі збитками. Смертність сільського населення на 150 тисяч перевищує народжуваність. Смертність дітей тут удвічі вища, ніж в місті. В кожному десятому селі нема кому йти у перший клас. Як каже Іван Томич, реформи, що мали дати селянам приватну власність на землю, через непослідовне здійснення, дискредитовані.

Іван Томич: «Сьогодні звучить, починає звучати з вуст власників земельних паїв і інших форм господарювання – навіщо потрібна земля? Це сама велика біль для українського селянина, який має найбагатші у світі чорноземи. Чому ж так сталося? Перш за все, однозначний висновок – реформи проводились не для селянина, а в переважній більшості за рахунок селянина. В результаті реформ селянин не був головною фігурою у структурі сільськогосподарського виробництва, а головною фігурою були шахраї».

«Наше селянське віче – це ще одна спроба бути почутими там наверху», каже один з піонерів фермерського руху в Україні, фермер з Черкащини Сергій Стацюк. На Вічі фермери критикували Уряд за цінову політику, що обкрадає село, вимиваючи з нього мільярди гривень; за адміністративні методи, якими цього року у селян скуповували зерно; за недоступність кредитів, щоб купити трактор чи комбайн; за нові намагання звести нанівець сімейне фермерство, створивши натомість крупні сільськогосподарські латифундії; за обіцяний, але так і не введений єдиний фермерський податок – за все те, що не дає селянам стати вільними господарями на землі, процвітати самим і годувати Україну.

Як порадив фермерам, виступаючи на Вічі, лідер «Нашої України» Віктор Ющенко, щоб захистити свої інтереси, фермерам треба сформулювати 5 чітких вимог, якими повинен, каже він, жити весь фермерський рух.

Віктор Ющенко: «Доки фермери не будуть об'єднані, нова концепція аграрної політики в цій країні не напишеться. Ця влада буде повторювати системні помилки. Бо знаєте, є прислів'я, дьогтю дають тому колесу, яке скрипить. Те, що не скрипить, воно ще проїде».

Виступаючи після Ющенка, фермер з Київської області сказав, що у фермерів не 5, а одна вимога – українська влада, яка дбатиме про село. На прихід такої влади, як виглядає, сподівається й представниця молодіжного фермерського руху з Вінниччини Леся Бориско, яка розповіла, що стажувалася в Швеції й бачила, як заможно живуть тамтешні фермери.

Леся Бориско: «Мені дуже сподобалось. Мені казали: може, ти залишишся? Залишайся, виходь заміж і все буде в порядку. Кажу: ні, ніколи в житті. І я повернулась додому. Я хочу бути в майбутньому фермером. І я звертаюсь від всієї молоді України, від Вінниччини, допоможіть, будь ласка, нам, верхи наші, дайте нам дорогу в майбутнє».

Фермерські та одноосібні господарства виробляють 70% всієї сільськогосподарської продукції в Україні.

Всі новини дня

Росія наклала вето на резолюцію Ради Безпеки ООН щодо України. США винесуть її на Генеральну Асамблею наступного тижня

Під час голосування щодо резолюції в Раді Безпеки ООН 30 вересня 2022 року посол Росії в ООН Василь Небензя єдиний був проти, як і на цьому фото від  25 лютого 2022 року, зробленому через два дні після нападу Росії на Україну.

Росія наклала вето на резолюцію Ради Безпеки ООН, яка засуджує проголошену Москвою анексію частини України. За резолюцію, внесену yп'ятницю Сполученими Штатами та Албанією проголосувало 10 країн, Індія, Китай, Бразилія та Габон утрималися.

Держсекретар Ентоні Блінкен ще перед голосуванням в п’ятницю заявив, що наступного тижня США та Албанія винесуть резолюцію на голосування в Генеральній Асамблеї, яка складається з 193 членів, і де не діє право вето.

«Якщо Росія заблокує Раду Безпеки у виконанні своїх обов'язків, ми попросимо Генеральну Асамблею ООН, де кожна країна має право голосу, чітко дати зрозуміти, що перекроювати кордони силою неприйнятно», – сказав Блінкен.

Раніше президент Росії Володимир Путін оголосив про анексію чотирьох частково окупованих Росією регіонів України, які складають 15% території України. Як зауважують оглядачі, це – найбільша анексія в Європі з часів Другої світової війни. Цей крок рішуче відкинули західні країни і навіть багато близьких союзників Росії.

Посолка США Лінда Томас-Грінфілд представила резолюцію, що закликала не визнавати жодних змін статусу Луганської, Донецької, Херсонської та Запорізької областей України та зобов'язувала Росію вивести свої війська.

У залі ради вона стверджувала, що спроба анексії території суверенної нації суперечить основоположним принципам Організації Об’єднаних Націй, і сказала, що Путін на Червоній площі святкує «це явне порушення міжнародного права» концертом. Київ і західні лідери засудили «референдуми», що проходили «під дулом зброї», як фальсифікацію.

Посол Росії в ООН Василь Небензя, який єдиний підняв руку, голосуючи проти резолюції, стверджував, що окуповані Росією регіони самостійно вирішили бути частиною Росії.

«Повороту назад не буде, як намагається нав’язати сьогоднішній проект резолюції», – сказав Небензя.

Китай висловив занепокоєння щодо «тривалої та розширеної кризи» в Україні.

Представник Пекіна в ООН Чжан Цзюнь стверджував, що "суверенітет і територіальна цілісність усіх країн повинні бути захищені", але "законні проблеми безпеки" країн також слід сприймати серйозно.

Посол України в ООН Сергій Кислиця заявив, що «самотня рука» представника Росії, піднята проти резолюції, «знову засвідчила ізоляцію Росії в її відчайдушних спробах заперечити реальність і наші спільні зобов’язання, починаючи зі Статуту ООН».

«Представник Путіна пішов слідами свого господаря в Москві, де сьогодні було організовано лялькову виставу, яка намагався заперечити очевидне – що агресивний і авантюристський режим у Росії прямує до неминучої поразки», – сказав Кислиця.

Він нагадав, що у п’ятницю щонайменше 30 мирних жителів загинули та 88 були поранені внаслідок російського обстрілу Запоріжжя.

«Росія продовжує свою геноцидну практику вбивства українців, тортур і утисків на окупованих територіях. Тому єдиний спосіб зробити так, щоб усі українці на всій суверенній території України почувались у безпеці та під захистом своєї держави – повернути українські прапори на всій території окупованого Донбасу, півдня України та Криму», – сказав Кислиця.

За його словами, Україна має повне право звільнити свої території та людей і буде продовжувати це робити, незалежно від слів і вчинків Росії.

«Самотнє негативне голосування в ганебній реальності РБ ООН: якщо Рада не може виконати свій мандат разом з Росією, вона повинна діяти без неї. Фальшиві референдуми є елементами агресії, всі, хто причетний до організації чи проведення цього фарсу, будуть притягнуті до відповідальності», – наголосив Кислця у своєму твіті.

У повідомленні було використано інформацію агентства Reuters.

Реакція США та НАТО на заявку України про пришвидшений вступ до НАТО. Відео

Реакція США та НАТО на заявку України про пришвидшений вступ до НАТО. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:06 0:00

Україна подає заявку на вступ до НАТО за пришвидшеною процедурою. Про це заявив Володимир Зеленський у відповідь на оголошення Путіна про незаконну спробу анексію українських територій. Держсекретар Ентоні Блінкен на це сказав, що США підтримують політику відкритих дверей альянсу.

Конгрес США схвалив додаткове фінансування для України на понад 12 мільярдів доларів. Відео

Конгрес схвалив додаткове фінансування для України на понад 12 мільярдів доларів. Американські конгресмени засудили оголошення Путіним незаконної анексії українських областей та закликали Білий дім надіслати Україні більше озброєнь.

Відповідь США на незаконну спробу анексії – подробиці з Білого дому. Відео

Відповідь США на незаконну спробу анексії – подробиці з Білого дому. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:52 0:00

США запровадили санкції проти Росії через оголошення незаконної спроби анексії територій України. Обмеження оголосили три відомства: Держдепартамент, Міністерство фінансів та Міністерство торгівлі США. Зі свого боку Джо Байден заявив: нинішні дії Кремля не мають жодної легітимності.

Канада ввела санкції проти колаборантів російського режиму, причетних до фіктивних референдумів в Україні

Міністр закордонних справ Канади Мелані Жолі під час спільної прес-конференції з Державним секретарем США Ентоні Блінкеном у Вашингтоні

У пʼятницю, 30 вересня, міністр закордонних справ Канади, Мелані Жолі, оголосила, що Канада запроваджує нові санкції у зв’язку з неспровокованим і невиправданим вторгненням Росії в Україну, чере фіктивні референдуми та спробу анексії Донецької, Луганської, Херсонської та Запорізьких областей України.

На своїй сторінці у Twitter, Мелані Жолі, прокоментувала: "Путінська «анексія» української території не має легітимності і ніколи не буде визнана. Територія України залишиться українською".

Під час спільної прес-конференції Мелані Жолі з Державним секретарем США Ентоні Блінкеном у Вашингтоні в пʼятницю, Жолі заявила, що Канада вводить санції проти 43 російських олігархів, фінансової еліти та членів їхніх сімей; так званого керівного органу у Херсоні; і 35 підтримуваних Росією високопосадовців у Донецьку, Луганську, Херсоні та Запоріжжі.

Додадково, у заяві на сайті Міжнародних справ Канади йдеться про заборону певних операції в або з окупованими Росією районами Херсонської та Запорізької областей, включаючи інвестиції та експорт.

Канада також продовжуватиме вивчення варіантів нових заходів у відповідь на триваючі порушення суверенітету, територіальної цілісності та незалежності України разом із своїми партнерами-однодумцями.

Як "Голос Америки" повідомляв раніше, МЗС Канади, Франції, Німеччини, Італії, Японії, Британії, США та Євросоюзу заявили: “Ми ніколи не визнаємо ні так звані анексії, ні фіктивні “референдуми”, які були проведені під дулом зброї. […] Ми закликаємо ширшу міжнародну спільноту відкинути жорстоку експансію Росії, її намагання заперечити існування України як незалежної держави”.

Більше

XS
SM
MD
LG