Спеціальні потреби

Актуально

Українське село перебуває у стані системної кризи, кажуть фермери. - 2003-12-02

Всеукраїнське Віче скликала Асоціація фермерів та приватних землевласників України, щоб привернути увагу до нинішнього тяжкого стану сільського господарства і згортання реформ на селі.

Сучасний стан українського села фермери визначають як системну кризу. Про глибокий соціально-економічний занепад свідчать дані, які навів у своїй доповіді Президент Асоціації фермерів та приватних землевласників Іван Томич. Сьогодні третина українських чорноземів стоять порожні. 4 з половиною мільйона працездатних на селі не мають роботи. 70 % сільськогосподарських підприємств закінчують рік зі збитками. Смертність сільського населення на 150 тисяч перевищує народжуваність. Смертність дітей тут удвічі вища, ніж в місті. В кожному десятому селі нема кому йти у перший клас. Як каже Іван Томич, реформи, що мали дати селянам приватну власність на землю, через непослідовне здійснення, дискредитовані.

Іван Томич: «Сьогодні звучить, починає звучати з вуст власників земельних паїв і інших форм господарювання – навіщо потрібна земля? Це сама велика біль для українського селянина, який має найбагатші у світі чорноземи. Чому ж так сталося? Перш за все, однозначний висновок – реформи проводились не для селянина, а в переважній більшості за рахунок селянина. В результаті реформ селянин не був головною фігурою у структурі сільськогосподарського виробництва, а головною фігурою були шахраї».

«Наше селянське віче – це ще одна спроба бути почутими там наверху», каже один з піонерів фермерського руху в Україні, фермер з Черкащини Сергій Стацюк. На Вічі фермери критикували Уряд за цінову політику, що обкрадає село, вимиваючи з нього мільярди гривень; за адміністративні методи, якими цього року у селян скуповували зерно; за недоступність кредитів, щоб купити трактор чи комбайн; за нові намагання звести нанівець сімейне фермерство, створивши натомість крупні сільськогосподарські латифундії; за обіцяний, але так і не введений єдиний фермерський податок – за все те, що не дає селянам стати вільними господарями на землі, процвітати самим і годувати Україну.

Як порадив фермерам, виступаючи на Вічі, лідер «Нашої України» Віктор Ющенко, щоб захистити свої інтереси, фермерам треба сформулювати 5 чітких вимог, якими повинен, каже він, жити весь фермерський рух.

Віктор Ющенко: «Доки фермери не будуть об'єднані, нова концепція аграрної політики в цій країні не напишеться. Ця влада буде повторювати системні помилки. Бо знаєте, є прислів'я, дьогтю дають тому колесу, яке скрипить. Те, що не скрипить, воно ще проїде».

Виступаючи після Ющенка, фермер з Київської області сказав, що у фермерів не 5, а одна вимога – українська влада, яка дбатиме про село. На прихід такої влади, як виглядає, сподівається й представниця молодіжного фермерського руху з Вінниччини Леся Бориско, яка розповіла, що стажувалася в Швеції й бачила, як заможно живуть тамтешні фермери.

Леся Бориско: «Мені дуже сподобалось. Мені казали: може, ти залишишся? Залишайся, виходь заміж і все буде в порядку. Кажу: ні, ніколи в житті. І я повернулась додому. Я хочу бути в майбутньому фермером. І я звертаюсь від всієї молоді України, від Вінниччини, допоможіть, будь ласка, нам, верхи наші, дайте нам дорогу в майбутнє».

Фермерські та одноосібні господарства виробляють 70% всієї сільськогосподарської продукції в Україні.

Всі новини дня

Як працює екіпаж бойового гвинтокрила ЗСУ. Відео

Як працює екіпаж бойового гвинтокрила ЗСУ. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:10 0:00

Протягом наступальних дій важливою є підтримка наземних сил із повітря. Серед цілей армійських льотчиків - захист піхоти та ураження цілей противника. Для своїх атак ЗСУ в тому числі застосовують й транспортні гелікоптери Мі-8.

Цього тижня Вашингтон відвідують лідери Данії та Британії: чому ці візити є важливими для України? Відео

Цього тижня Вашингтон відвідують лідери Данії та Британії. Серед іншого - для того, аби скоординувати із США зусилля із підтримки української армії.

Західні експерти активно обговорюють останні маневри на полі бою. Відео

Західні експерти активно обговорюють останні маневри на полі бою. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:13 0:00

Останні маневри на полі бою активно обговорюють західні експерти. Дехто звертає увагу на те, що впевненість ЗСУ контрастує із ознаками хаосу в Росії. Про це зокрема кажуть в американському Інституті вивчення війни.

В Держдепі вірять, що РФ програє, та сподіваються, що зупиниться, поки не втратила більше

Заступник речника Держдепартаменту США Ведант Пател

Росія програє у своїй війні проти України та має припинити агресію, поки не втратила ще більше. Про це заявив під час брифінгу заступник речника Держдепартаменту США Ведант Пател.

"Я не збираюся вдаватися в конкретні оцінки щодо ситуації на полі бою або говорити від імені української влади. Проте, відверто кажучи, я вірю, що Росія програє у цій війні. Тому я сподіваюся, що Кремль переоцінить свою присутність, зупиниться, поки не втратив більше, та негайно покине українську територію", - відповів Пател на прохання оцінити ситуацію на полі бою.

Він додав, що США загалом не підтримують атаки всередині Росії, але нагадав, що саме Росія завдає жорстоких ударів по цивільному населенню України.

«Загалом ми не підтримуємо напади всередині Росії, але Росія продовжує свої авіаудари по Києву, багато з яких спустошили цивільні райони, і Росія продовжує свої жорстокі напади на народ України. І тому важливо те, що Росія може закінчити цю війну в будь-який час, вивівши свої сили з України, замість того, щоб продовжувати щоденні жорстокі атаки на українські міста з людьми, націлюючись на цивільну інфраструктуру, націлюючись на цивільні території».

Він також додав, що союзники продовжують забезпечувати українські війська технікою та тренуванням, щоб Україна змогла повернути свої суверенні території.

Чи може Україна вести вогонь у відповідь на території РФ - думки сенаторів США

Сенатор-демократ від Нью-Джерсі Боб Менендес під час інтерв’ю з журналістокою української служби «Голосу Америки», Катериною Лісуновою. 

На тлі посилення російських атак на Україну та довгоочікуваного контрнаступу кореспондентка Голосу Америки у Конгресі США Катерина Лісунова запитала американських сенаторів, чи вважають вони допустимою воєнну відповідь України по території РФ?

"Україна має право захищатися. І захищатися не лише на своїй суверенній території, але й скрізь, де є агресор, -  такою є природа війни". 
Боб Менендес, сенатор-демократ, штат Нью-Джерсі

А також, чи вплине таке розширення географії війни на військову допомогу Україні, яку надають західні партнери?

Сенатор-демократ від штату Нью-Джерсі та голова сенатського Комітету із міжнародних відносин Боб Менендес заявив, що Україна має право захищатися не лише на своїй суверенній території, але й скрізь, де є агресор.

Сенатор-демократ від Нью-Джерсі Боб Менендес, під час інтерв’ю українській службі «Голосу Америки».
Сенатор-демократ від Нью-Джерсі Боб Менендес, під час інтерв’ю українській службі «Голосу Америки».

"В Україні йде війна. І це не війна, яку вони обирали. Це війна, яку їм нав’язав Володимир Путін. Отже, Україна має право захищатися. І захищатися не лише на своїй суверенній території, але й скрізь, де є агресор, такою є природа війни. Знову ж таки, якби Путін не розв'язав цю війну, він би не опинився в тих обставинах, в яких зараз перебуває", - каже сенатор Боб Менендес у коментарі для Голосу Америки.

Своєю чергою сенатор-республіканець від штату Айдаго Джим Ріш вважає, що вирішувати характер своїх воєнних операцій мають самі українці.

Сенатор-республіканець від штату Айдахо, Джим Ріш, під час інтерв’ю з українською службою «Голосу Америки».
Сенатор-республіканець від штату Айдахо, Джим Ріш, під час інтерв’ю з українською службою «Голосу Америки».

"Це питання, на яке українці мають відповісти самі. Це їхній конфлікт. Вони краще знають, що їм робити, яку дати відповідь. І я це розумію. Я точно не з тих, хто збирається сидіти та засуджувати, що вони роблять. А щодо самої Росії, коли вона чинить такі речі, то більшість людей мали б усвідомити, що на це буде реакція. І реакція, найімовірніше, буде аналогічною", - вважає співголова сенатського Комітету із міжнародних відносин.

Бен Кардін, сенатор-демократ від штату Мериленд, вважає, що існують певні обмеження, яких потрібно дотримуватись. Але при цьому варто не забувати, що будь-які дії Києва є лише захистом від російської агресії.

Сенатор-демократ від штату Меріленд, Бен Кардін, під час інтерв'ю українській службі "Голосу Америки".
Сенатор-демократ від штату Меріленд, Бен Кардін, під час інтерв'ю українській службі "Голосу Америки".

"Треба визнати, що Росія є винною в цій загарбницькій війні. Усі наслідки цієї війни, включно з діями обох сторін, ініційовані саме росіянами, і вони мають нести відповідальність. Україна захищається. Ми визнаємо, що існують певні обмеження, і їх потрібно дотримуватись. Україна проявила велику стриманість під час цієї загарбницької війни, яку почала Росія. Тим часом Росія не стримується взагалі", - коментує Кардін в інтерв'ю Голосу Америки.

Сенатор-республіканець від штату Небраска Джон Рікеттс вважає, що українці мають робити усе необхідне, щоб виграти цю війну. "Знову ж таки, це війна. Україні потрібно переконатися, що вона переживе цю війну. Тож їм доведеться робити усе, що вони повинні робити, аби виграти цю війну", - наголошує законодавець.

Сенатор-республіканець від штату Небраска, Джон Рікеттс, під час інтерв’ю з українською службою «Голосу Америки».
Сенатор-республіканець від штату Небраска, Джон Рікеттс, під час інтерв’ю з українською службою «Голосу Америки».

Також, за словами Рікеттса, США мають допомагати Україні стільки, скільки буде потрібно: "Перше і найголовніше – зробити так, щоб Україна виграла цю війну. Щодо конкретної тактики, то це ми залишимо на розсуд України, саме вони мають визначити, як найкраще вести цю війну. Але найважливіше - Україна має виграти, а Путін – програти. Якою тактикою та стратегією цього досягти? Я тут не експерт. Але Сполучені Штати повинні бути відданими допомозі Україні у довгостроковій перспективі, щоб переконатися, що українці виграють цю війну", - пояснив сенатор.

Дивіться також: Чи може Україна завдавати ударів по території Росії? Коментарі законодавців США.

Більше

Відео - найголовніше

Як працює екіпаж бойового гвинтокрила ЗСУ. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:10 0:00
XS
SM
MD
LG