Спеціальні потреби

Актуально

Суттєві розбіжності у поглядах можуть не дозволити опозиції висунути єдиного кандидата на наступних президентських виборах, кажуть комуністи. - 2003-12-10

Представники Компартії стверджують, що суттєві розбіжності у поглядах можуть не дозволити опозиції висунути єдиного кандидата на наступних президентських виборах. Комуністи швидше за все віддадуть свої голоси за поправки до конституції, які передбачають вибори президента в парламенеті. Такі заяви один із лідерів КПУ зробив на фоні закликів інших опозиційних сил висунути єдиного кандидата в президенти.

Голова Соціалістичної партії України Олександр Мороз наполягає на необхідності висунення єдиного кандидата в президенти від опозиційних сил. Про це він заявив у середу на круглому столі, організованому Центром імені Разумкова. Мороз наголосив, що обов`язково потрібно домовитись про єдину кандидатуру від «Нашої України», КПУ, БЮТ і СПУ. За його словами, всі інші варіанти – кандидатів від «двійки» або «трійки» - сумнівні за наслідками.

Олександр Мороз: «Від четвірки має бути один кандидат. Наша політична партія готова підтримати будь-кого. Але повинен бути один від чотирьох. Інші варіанти – сумнівні за наслідками маніпулювання суспільної думки і нічого з того не вийде. Я розумію, що найтяжче буде домовитися Ющенку і Симоненку. Домовтеся і будете одержувати підтримку. Це позиціонувало б владу і опозицію. І людям було б простіше обирати».

Лідер блоку «Наша Україна» Віктор Ющенко, який також брав участь у обговоренні теми єдиного кандидата, вважає, що існуючі сьогодні в Україні опозиційні сили поєднує «загальна оцінка діючої влади». Ющенко переконаний, що опозиційні сили може розєднати підтримка конституційної реформи, яку наполегливо просувають пропрезидентські сили.

Віктор Ющенко: «Мета цієї реформи як не допустити виборів. Основним змістом виборів буде, чи вийде опозиція на них консолідовано, чи їй не вдасться за рахунок зусиль влади і своїм недопрацюванням бути роздробленою».

У свою чергу, один із лідерів Компартії Георгій Крючков сумнівається у можливості обєднання зусиль у рамках «четвірки». Він заявив, що комуністи підтримають реформу політсистеми.

Георгій Крючков: «Я не вірю в єдиного кандидата від сил, які називають себе опозиційними. Я б не говорив, що у нас є якісь незначні розбіжності. І ми розуміємо чому чиниться спротив проведенню реформи. Або ми хочемо законсервувати ту систему яка є зараз, або давайте зробимо ту реформу, яка нам потрібна. Чи ми хочемо зберегти для того, хто стане президентом саме цю систему, яка створила умови для сповзання України до диктарури».

Втім лідери опозиційних фракцій сподіваються, що врешті-решт їм вдасться знайти спільну мову. «Наша Україна» пропонує партнерам створити спільні структури, спільні виборчі штаби. Опозиція планує провести національний форум, щоб виробити спільну платформу дій.

Всі новини дня

Американські військові експерти: цей етап війни в Україні завершиться звільненням всіх територій. Відео

Американські військові експерти: Україна стоїть на порозі третього етапу війни, який має завершитися звільненням всієї території України, включно з Кримом.

Як реагує Захід на пошкодження газопроводів «Північного потоку»? Відео

Як реагує Захід на пошкодження газопроводів «Північного потоку»? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:54 0:00

Пошкодження газопроводів «Північного потоку» є результатом навмисних та безвідповідальних диверсійних дій - заява НАТО. З подробицями про це та реакцією Заходу – Богдан Цюпин з Лондона.

Сенатори США запропонували законопроект проти країн, які підтримають нелегальну анексію Росії. Відео

Сенатори США представили новий законопроект, який у разі схвалення автоматично позбавить американської підтримки ті країни, які визнають нелегальну анексію Росією українських територій.

Сенат США схвалив додаткове фінансування для України на суму в понад 12 млрд доларів. Відео

Сенат Сполучених Штатів схвалив додаткове фінансування для України на суму в понад 12 мільярдів доларів. Як важливість додаткового фінансування для України прокоментували лідери демократів та республіканців у Сенаті – деталі.

Не допомагати Путіну. Чи заберуть іноземці свій бізнес з Росії через указ про мобілізацію? Відео

Мобілізація може підштовхнути іноземні компанії, які ще залишаються в Росії, закрити свій бізнес в країні. Про вихід іноземних інвесторів з Росії "Голос Америки" поговорив з аналітиками проекту «Бізнес для України» та Школи управління Єльського університету.

Більше

XS
SM
MD
LG