Спеціальні потреби

Актуально

Конституційний Суд України визнав таким, що відповідає Конституції, проект конституційних змін, підготовлений народним депутатом Степаном Гавришем. - 2003-12-11

Одинадцять суддів Конституційного Суду проголосували «За», шість «проти», і двоє підписали висновок суду з окремою думкою.

Розглянувши законопроект конституційних змін, поданий народними депутатами від парламентської більшості Гавишем, Богатирьовою, Ващук та іншими, Конституційний Суд не знайшов у ньому суперечностей Основному Законові України. Проект пропонує обрати Президента України Верховною Радою вже в наступному році, а також подовжити повноваження нинішньої Верховної Ради на один рік.

Як заявив, коментуючи рішення, суддя-доповідач у справі Павло Євграфов, дозвіл на введення такої новації, як обрання президента парламентом, уже стосовно нинішнього складу Верховної Ради не порушує виборчих прав громадян України.

Павло Євграфов: «У багатьох країнах, коли здійснюються конституційні реформи, повноваження парламентом того ж скликання набуваються на марші, тобто у самий час здійснення таких конституційних реформ. І це не торкається. Тобто торкається, але не порушує прав і свобод людини і громадянина. І це дуже важливо. Інакше реформи в цих країнах не відбулися б».

Перенесення чергових парламентських виборів з 2006-го на 2007 рік також виборчих прав громадян не порушує, каже суддя Євграфов, оскільки повноваження Верховної Ради продовжуються тільки на один рік.

Пвло Євграфов: «Ініціатори цього законопроекту виходили з того, що максимально – це 5 років. Пропонується встановити строк повноважень Верховної Ради України у 5 років. Тому тільки на один рік Верховна Рада цього скликання, нинішнього скликання, могла продовжити свої повноваження. І тому там на 2, 3 і так далі, це уже було б за межами, за межами».

Конституційний Суд оприлюднив також свій висновок, згідно з яким Президент України на час виконання повноважень не несе кримінальної відповідальності і проти нього не може бути порушена кримінальна справа. В разі розгляду справи про усунення Президента з посади в порядку імпічменту, роз'яснює Конституційний Суд, процедура розслідування має здійснюватись без порушення кримінальної справи проти Президента.

Раніше Конституційний Суд вже визнав таким, що відповідає Конституції, інший проект політичної реформи, запропонований спеціальною парламентською комісією. Свій проект політреформи направляв також до Конституційного Суду Президент Кучма, пізніше, однак, відкликавши цей законопроект.

Котрий з проектів змін до Основного Закону, після позитивного висновку Конституційного Суду, буде реалізований, має вирішити Верховна Рада конституційною більшістю в 300 голосів. Що ж до проекту Гавриша-Богатирьової, що отримав позитивний висновок Конституційного Суду, то опозиція вже назвала «політичним хабарем» Верховній Раді пропозицію подовжити на один рік її повноваження в обмін на відмову від прямих всенародних президентських виборів в Україні.

Всі новини дня

Важлива заява США на засіданні Ради Безпеки ООН з питань гуманітарної ситуації в Україні. Відео

Pосійська війна в Україні призвела до найбільшої міграційної кризи з часу Другої світової війни, а також призводить до загострення проблем голоду у світі. Про це під час спеціального засідання Ради Безпеки ООН з питань гуманітарної ситуації в Україні заявила представниця США.

Які кроки робить влада України, щоб унеможливити корупцію під час відновлення країни? Відео

Захід пообіцяв виділяти величезні гроші на відбудову України. Логічно лунають побоювання, що буде зростати корупція. Про те, які кроки робить влада, щоб унеможливити зловживання під час відновлення країни - дивіться у інтерв'ю із представницею Transparency International Ukraine Катериною Риженко

Головний тренер ФК «Шахтар» Ігор Йовічевіч – про футбол, війну та українських воїнів. Відео

Дякує Збройним Силам України за те, що дозволяють робити улюблену справу. Налаштовує своїх гравців битися на футбольному полі, як воїни на полі бою. Любить і співає український гімн, вільно володіє українською сам, і навчив дітей.

Українська музика в американській культурі: концерт до 100-річчя "Щедрика" у Нью-Йорку. Відео

Концерт до 100-річчя першого виконання щедрика на сцені Carnegie Hall.

Україна і Захід хочуть «справедливого миру, а не паузи» – речник Державного департаменту США

Україна та її західні партнери хочуть миру, а не перерви у війні, яку б президент Росії Володимир Путін може використати для того, щоб перегрупуватися і почати новий етап війни. Про це на брифінгу 6 грудня сказав речник Державного департаменту США Нед Прайс.

Відповідаючи на запитання журналіста про українську реакцію на пропозицію щодо миру від президента Франції Еммануеля Макрона, речник Держдепу послався на слова державного секретаря Ентоні Блінкена, який сазав, що Україні потрібен «справедливий мир».

«Міністр мав нагоду обговорити один з аспектів цього минулого вечора, і те, ви чули від нього, від інших іноземних лідерів також останніми днями, це по суті те, що ми хочемо миру в Україні, єдина трансатлантична спільнота хоче миру. Чого ми не хочемо, так це паузи, тому що якщо у нас буде пауза замість миру, ми знаємо, що президент Путін використає цю паузу, щоб переоснастити (військо, –ред), щоб перегрупуватись і, швидше за все, повернутися в Україну для того, щоб поновити помсту, і це не в інтересах справедливого миру», – сказав Прайс.

Він наголосив, що принципи довговічного та справделивого миру окреслив президент Володимир Зеленський у своєму зверненні до самміту G20 раніше цього року.

Президент Зеленський запропонував 10 пунктів, які мають лягти в основу домовленостей про мир з Росією. За словами Зеленського, Росія має підтвердити територіальну цілісність України, вивести війська з українських територій та виплатити компенсацію за завдані збитки. Серед решти пунктів – пропозиції щодо ядерної, продовольчої та енергетичної безпеки.

Виступаючи на саміті, Зеленський заявив, що не буде Мінська-3, тобто тимчасових домовленостей, яких Росія не дотримується, які «Росія порушить відразу після укладення». Зеленський сказав, що Україна «не дозволить Росії вичікувати і нарощувати свої сили».

В інтерв’ю телеканалу TF1 3 грудня президент Франції Еммануель Макрон сказав, що союзникам по НАТО необхідно подумати про те, які гарантії безпеки вони можуть дати Росії за те, що та погодиться повернутися за стіл переговорів з Україною.

При цьому Макрон наголосив, що завданням Франції та її союзників є продовження постачання зброї Києву та допомогати Україні протриматись узимку. Це включає і «захист українських електростанцій» та «підготовку до того дня, коли всі повернуться до переговорів». Разом з цим президент Франції зазначив, що українці самі мають ухвалювати рішення щодо кордонів своєї держави.

Більше

XS
SM
MD
LG