Спеціальні потреби

Актуально

Основні ліки не подорожчають, обіцяє кабінет міністрів України. - 2003-12-17

Кабінет міністрів України визначив перелік ліків, які з нового року не будуть обкладаться двадцяти-відсотковим податком на додану вартість. Урядовці наполягають, що ніяких підстав для подорожчання більшості життєво-необхідних ліків з нового року немає. Тим часом президент ЛЕОНІД КУЧМА розкритикував розроблену урядом систему надання пільг на медикаменти. Ситуацію на ринку ліків він назвав серйозним проколом уряду.

Кабінет Міністрів затвердив у середу проект постанови про лікарські препарати та засоби медичного призначення. Цим рішенням, уряд визначив перелік ліків, які з нового року не будуть обкладаться податком на додану вартість. Як повідомив віце-премєр Микола Азаров до переліку війшли близько 9 тисяч життєво необхідних препаратів, а також значна частина виробів медичного призначення, що використовуються у роботі клінічних та амбулаторних медичних установ.

Ліки, які не увійшли до переліку обкладатимуться 20-відсотковим подактом. Урядовці кажуть, що подорожчають вироби медичного призначення- «які можна віднести до предметів медичної розкоші». Зокрема «гідро та вібромасажери, масажні крісла, вани-джакузі, різні креми, лосьони для догляду за шкірою, препарати для схуднення та від облисіння». Микола Азаров вважає, що урядове рішення не позначиться на більшості населення і каже, що уряд візьме під жорсткий контроль ситуацію із цінами на ліки.

Микола Азаров: «Ніяких підстав для підвищення цін на ліки немає. Уряд не вводив ніякого оподаткування ліків. Ті хто має можливість платити 400-500 доларів за упаковку крема, зможе заплатити податок на додану вартість. А ось ті, хто живе на пенсію і не може дозволити собі купити дорогі ліки через те, що 200-300% торгівельні націнки – ось там треба добитися, щоб ця торгова націнка була розумна».

Перший віце прем’єр каже, що не подорожчають також ліки для виробництва яких використовують спирт. Для боротьби із виробниками нелегальної горілки з нового року акциз на нього збільшується у вісім разів. Представники фармацевтичних компаній заявляли, через це їхня продукція подорожчає в 2-3 рази.

Микола Азаров: «Міністерством фінансів вже подано розяснення про порядок компенсації підприємтсвам, які виробляють ліки, що містять спирт. У нас всього випущено таких ліків на 16 мільйонів – всіляких валокардінів. Що таке 16 мільйонів для нас – це копійки».

Однак Президент Кучми виступив сьогодні із критикою рішень уряду скасувати пільги з оподаткування ліків. Він охарактеризував недосконалою розроблену урядом систему надання пільг на ліки й медикаменти. Ситуацію із ліками – він назвав другим серйозним проколом уряду після зернової кризи.

Всі новини дня

Тіна Кароль: про творчість під час війни, шлях до перемоги та боротьбу на культурному фронті. Інтерв'ю

Співачка Тіна Кароль від початку повномасштабної російської агресії активно займається культурною дипломатією. Про творчість під час війни, шлях до перемоги та боротьбу на культурному фронті Тіна Кароль розповіла під час візиту до Нью-Йорка.

Стало відомо, на що саме просять Конгрес США виділити додаткове фінансування для України. Відео

В Пентагоні кажуть - не бачать жодних ознак того, що Росія готова припинити війну найближчим часом. Саме тому будуть і надалі продовжувати підтримку України в її боротьбі.

Як кіберкомандування Сполучених Штатів співпрацює з українським урядом? Інтерв'ю

США «проводять заходи у сфері кібербезпеки, які допомагають українському уряду зміцнювати стійкість і захист».

Псевдореферендуми і часткова мобілізація в Росії проявили слабкість Путіна - експерти. Відео

Західні експерти, з якими говорив Голос Америки погоджуються в думці, шо ані "псевдореферендуми", ані погрози, які їх супроводжують не змінять підтримку Заходом України, а також боротьбу за звільнення українських територій.

“Псевдореферендуми, проведені Росією, не мають легітимностi" - Єнс Столтенберг після розмови із Зеленським. Відео

“Псевдореферендуми, проведені Росією, не мають легітимності і є кричущим порушенням міжнародного права. Ці землі – Україна”. Про це заявив Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг після розмови із Володимиром Зеленським.

Більше

XS
SM
MD
LG